Розрахунково-графічна робота № 1



В С Т У П

Методичні вказівки, що пропонуються вашій увазі містять мінімальну кількість матеріалу необхідного для виконання розрахунково- графічних робіт, передбачених робочою програмою з дисципліни “Основи інженерної геодезії” в 5 семестрі. Якщо в них і приводяться відповідні відомості або формули, то в об’ємі, необхідному для виконання завдання, без їх детальних роз’яснень та висновків, які необхідно грунтовно вивчити, використовуючи конспект лекцій, підручник та інші літературні джерела на які, в відповідних місцях, додаються посилання. Так само слід мати на увазі, що якщо в вказівках і приводиться найбільш поширений, апробований метод рішення задачі, то, в більшості випадків, це тільки один з можливих методів рішення і не в усіх випадках практики, він буде оптимальним. Тому, якщо ви проявите самостійність і застосуєте інший ніж в методичних вказівках метод рішення, то це, звичайно, буде тільки вітатись і належним чином буде оцінено. Вас може здивувати те, що в ряді таблиць поряд з новітніми приводяться дані і по явно застарілих приладах. Це так, але на практиці ви ще довго можете їх зустріти і можливо навіть, коли не буде іншого виходу, вам прийдеться ними працювати.

Виконання робіт припускається наступним чином. Перед лабораторним заняттям студент конспектує відповідну частину матеріалу в робочий зошит. Потім, після консультації з матеріалу з викладачем, на занятті приступає до виконання завдання. При самостійній роботі матеріал закріплюється шляхом вивчення конспекту лекцій та відповідних літературних джерел. Таким чином, студент, приступаючи до більш поглибленого вивчення матеріалу, вже знає його конкретне практичне застосування, що, безперечно, повинно полегшити засвоєння.

Необхідність в такій побудові навчального процесу пояснюється ще й тим, що в календарному плані виконання частини лабораторних робіт на початку курсу трохи випереджує вивчення відповідного матеріалу на лекційних заняттях, що дозволяє лектору присвячувати менше лекційного часу на роз’яснення деталей, приділити більше уваги складним моментам, висвітленню найновіших науково-технічних досягнень, контролю засвоєння матеріалу і т.і.

Виконання всіх розрахунків передбачається з використанням шаблонів електронних таблиць Excel, які настійливо пропонуємо вам виготовити (запрограмувати) самостійно. Причому, не обмежуватись використанням табличних формул, а створити графічний інтерфейс користувача для вибору завдань і вводу-виводу даних, використовуючи можливості макропрограмування, то що. В подальшому цю роботу ви можете використати не тільки для рішення інженерно-геодезичних задач, але і доповнити програмний комплекс задачами з інших спеціальних дисциплін. Об’єднавши їх спільним інтерфейсом, виготовити свій варіант автоматизованого робочого місця інженера- геодезиста (така робота передбачена курсовим проектом в 5 семестрі з дисципліни “Основи комп’ютерних технологій в геодезії і землеустрої”).

Методичні вказівки написані авторським колективом в складі: К.О.Бурака(введення,розділи перший і третій), М.М.Дутчина(розділ другий разом з К.О.Бураком). М.М.Дутчином виконано перевірку всіх числових прикладів в даній роботі. Всі зауваження по покращенню методичної побудови посібника і підвищенню його якості автори приймуть з вдячністю.

 

 

 

Розрахунково-графічна робота № 1


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!