Складання поздовжнього профілю траси.



Після того як по трасі розпланований пікетаж, приступають до побудови поздовжнього профілю траси.

Різні дані (фактичні і проектні) на поздовжньому профілі розміщують в окремих графах, в сукупності названих сіткою профілю. Для кожної споруди встановлено стандартний зміст і розміщення граф сітки. В додатку В приведений взірець скороченого поздовжнього профілю залізниці.

Побудову поздовжнього профілю починають з граф 7 і 6. У шостій графі розміщують всі пікетні і плюсові точки у відповідності з горизонтальним масштабом профілю 1: 5000. В шостій – їх відмітки, заокруглені до 0,1 м, які в дійсності повинні виписуватись з журналу нівелювання, а в нашому випадку визначають графічно по попередньому профілю.

У графі 2 розташовують план траси, складений у прийнятому горизонтальному масштабі, використовуючи дані з карти. В середині цієї графи прямою лінією зображають вісь дороги, а, у відповідних місцях її, стрілками показують повороти траси. Результати геологічних досліджень грунтів по трасі розміщують у графі 1. Верхня границя цієї графи є лінією умовного горизонту (основою профілю); від цієї лінії на відновлених до неї перпендикулярах, що називаються ординатами, у вертикальному масштабі 1: 500 відкладають, розміщені у графі 6, чорні відмітки. Ординати точок профілю не повинні бути довшими 10-15 см. Виходячи з цього і встановлюється відмітка лінії умовного горизонту.

Намічені на ординатах точки з’єднують ламаною лінією, що є профілем траси.

У графі 8 зображають прямі ділянки дороги і заокруглення по даних відомості прямих і кривих (див. додаток В)

Довжини прямих вставок рахують між початком траси ПКО і початком першої кривої ПК, кінцем першої кривої КК і ПК другої кривої і так далі.

Наприклад: ПК 18 + 37,78 – ПК 5 + 97,37 = 1240,41.

Дирекційні кути прямих вставок у залежності від того, повертає траса вправо чи вліво, знаходять за однією з формул:

α1 = α - φл

α2 = α + φп

 

Заокруглення в графі 8 умовно показують дугами, оберненими опуклістю вверх при повороті вправо і опуклістю вниз при повороті вліво. З кінцевих точок дуг опускають перпендикуляри на лінію пікетажу; їх основи повинні відповідати пікетажним назвам початку і кінця кривої.

На перпендикулярах підписують відстань до найближчих закріплених пікетних точок траси. В середині кожної кривої вписують її елементи. На прямих ділянках дороги підписують згідно з даними координатної відомості прямих і кривих їх довжини і румби. У графі 9 розміщують кілометрові покажчики у вигляді кіл діаметром 5 мм; праву половину кола заливають тушшю. З центра кола опускають перпендикуляр на лінію пікетажу.

У графі 5 розміщують проектні ухили, вибрані на попередньому профілі, а в графі 4 – червоні відмітки точок траси.

Відстані від точки нульових робіт до найближчих точок пікетажу в цілих метрах підписуються по обидві сторони від ординати цієї точки, що прокреслюється пунктиром синім кольором. Профіль викреслюється тушшю; вісь дороги в графі 2, графи 4, 5, 7 і 8, а також всі підписи в них – червоним кольором. Інші графи і підписи – чорним кольором.

При проектуванні траси переломи поздовжнього профілю сполучаються вертикальними круговими кривими великого радіуса.

Для визначення елементів вертикальних кривих Тв, Кв, Бв, а також прямокутних координат х і у, користуються формулами:

 

Тв = Rв * ((i1 – i2)/2)

Kв = (i1-i2)*R (1.39)

Бв=Т2в/(2R),

де i1,i2 – проектні ухили відповідних ділянок червоної лінії профілю.

 

Рис. 1.9

 

Абсциси x відраховують по пікетажу від початку вертикальної кривої через кожних 10м. Пікетажні назви знаходять аналогічно тому, як це робили при знаходженні горизонтальних кривих. Ординати знаходять за формулою

 

у=х2/(2*Rв) (1.40)

 

і вводять, як поправки в проектні відмітки поздовжнього профілю, відповідно додаючи або віднімаючи у випадку вгнутої або опуклої кривої.

При виконанні завдання необхідно розраховувати ординати і ввести поправки в проектні відмітки профілю на всіх переломах траси, а також побудувати план детального розпланування вертикальної кривої в масштабі 1: 1000 для перелому вертикального профілю з максимальним значенням (і1-і2).

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!