Запитання для повторення та закріплення матеріалу



1.Які є види фінансового контролю?

2.Чим відрізняється відомчий фінансовий контроль від позавідомчого?

3.Які завдання вирішує Державна податкова служба України?

4.Які завдання вирішує аудиторська перевірка?


Тема  Бюджетний устрій України

Питання для самостійної роботи

1. Складові час­тини бюджету. Дефіцит і профіцит бюджету.

2. Міжбюджетні відносини. Міжбюджетні трансферти,

3. Відповідальність за бюджетні правопорушення.

Завдання для самостійного вивчення

1. Визначте складові бюджет}' та дайте їм загальну харак­теристику.

2. Охарактеризуйте структуру бюджетної класифікації в Україні.

3. Розкрийте основний зміст Закону України "Про Дер­жавний бюджет на 2009 рік".

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Питання 1.. Складові частини бюджету. Дефіцит і профіцит бюджету

Державний бюджет України має містити пояснення всіх видатків, за винятком видатків, що пов'язані з державною таєм­ницею (таємних видатків). Контроль за такими видатками здійс­нюється Рахунковою палатою України та Міністерством фінансів України. Звіти про таємні видатки розглядаються Комітетом Вер­ховної Ради України з питань бюджету, Комітетом Верховної Ра­ди України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

Окремі звіти про таємні видатки розглядаються Верхов­ною Радою України на закритому засіданні.

Захищеними статтями видатків бюджету визнаються статті Державного бюджету України, обсяг яких не може зміню­ватися при проведенні скорочення затверджених бюджетних призначень. Перелік захищених статей видатків Державного бюджету України визначається законом про Державний бюджет України.

Складові частини бюджету

Структурно бюджет може складатися із загального та спеціального фондів.

Розподіл бюджету на загальний та спеціальний фонди ви­значається законом про Державний бюджет України. Джерела формування спеціального фонду визначаються виключно зако­нами. Підставою для рішення відповідної ради про його ство­рення у складі місцевого бюджету може бути виключно закони про Державний бюджет України.

Загальний фонд бюджету включає:

1) усі доходи бюджету, крім тих, що призначено для за­рахування до спеціального фонду;

2) усі видатки бюджету за рахунок надходжень до зага­льного фонду бюджету;

3)фінансування загального фонду бюджету.
Спеціальний фонд бюджету включає:

1) бюджетні призначення на видатки за рахунок конкре­тно визначених джерел надходження;

2) гранти або дарунки (у вартісному обрахунку), одер­жані розпорядниками державних коштів на конкретну мету;

3) різницю між доходами і видатками спеціального фон­ду бюджету.

Передача коштів між загальним та спеціальним фондами бюджету дозволяється тільки в межах бюджетних призначень шляхом внесення змін до закону про Державний бюджет Украї­ни чи рішення відповідної ради. Створення позабюджетних фондів не допускається.

Резервний фонд бюджету формується для здійснення не­передбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені при складанні проекту бюджету в роз­мірі, що не перевищує 1 % від обсягу видатків загального фонду відповідного бюджету. Порядок використання коштів із резерв­ного фонду бюджету визначається Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів АРК, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами місцевого самоврядування.

У Державному бюджеті України резервний фонд перед­бачається обов'язково. Рішення щодо необхідності створення резервного фонду місцевого бюджету приймає відповідна рада.

Дефіцит і профіцит бюджету

Прийняття Державного бюджету України або місцевих бюджетів на відповідний бюджетний період з дефіцитом дозво­ляється у разі наявності обґрунтованих джерел фінансування дефіциту відповідного бюджету.

Профіцит бюджету затверджується виключно з метою погашення основної суми боргу та на забезпечення збереження розміру оборотної касової готівки.

Джерелами фінансування дефіциту бюджетів є державні внутрішні та зовнішні запозичення, внутрішні запозичення ор­ганів влади АРК, внутрішні та зовнішні запозичення органів мі­сцевого самоврядування, а також вільний залишок бюджетних коштів із дотриманням умов, визначених Бюджетним кодексом України.


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 45; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!