Питання 3. Аудиторський контроль



Аудит - це перевірка публічної бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації з фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання з метою визна­чення достовірності їх звітності, обліку, його повноти і відповід­ності чинному законодавству України і встановленим нормативам.

 

Аудит здійснюється незалежними особами або аудиторсь­кими фірмами, які мають ліцензію на право здійснення аудитор­ської діяльності на території України. Одноосібний аудитор по­винен на підставі діючого сертифіката одержати ліцензію.

Аудиторам закон забороняє безпосередньо займатися торгівлею, посередницькою і виробничою діяльністю. Але їм дозволено одержувати дивіденди від акцій і доходи від інших корпоративних прав.

Аудиторський контроль не підмінює державного фінан­сового контролю, а співпрацює з державними органами.

Аудит може бути ініціативним (наприклад, за бажанням керівництва підприємства) і обов'язковим, який передбачається ст. 10. Закону "Про аудиторську діяльність".

Обов'язково аудит проводиться для:

1) підтвердження достовірності й повноти річного балан­су і звітності комерційних банків, фондів, бірж, компаній та ін­ших господарюючих суб'єктів, звітність яких обнародується
офіційно, крім бюджетних установ і організацій, які не займа­ються підприємницькою діяльністю;

2) емітентів цінних паперів та у інших випадках, перед­бачених ст. 10 Закону України "Про аудиторську діяльність".

При здійсненні перевірки аудитор має право:

1) перевіряти у господарюючих суб'єктів у повному об­сязі документацію з фінансово-господарської діяльності, наяв­ність готівки та матеріальних цінностей;

2) одержувати роз'яснення з питань і додаткові відомості, необхідні для аудиторської перевірки, та роз'яснення від третіх осіб, державних органів, які доручили проведення аудиторської перевірки;

3) самостійно визначати форми і методи проведення ау­диторської перевірки, виходячи із вимог нормативно-правових актів, залучаючи для перевірки аудиторів, що працюють в інших
аудиторських фірмах;

4) відмовитися від проведення аудиторської перевірки у випадках непредставлення об'єктом, що перевіряється, необхід­ної документації, а також у випадках незабезпечення особистої небезпеки аудитора або членів його родини за наявності такої
необхідності.

Аудитори зобом 'язан і:

1) дотримуватися законності під час перевірки;

2) надавати кваліфіковані послуги;

3) забезпечити збереження документів, які одержані в хо­ді проведення перевірки, та нерозголошення їх змісту без згоди господарюючого суб'єкта, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України;

4) відповідати перед засновником за порушення умов до­
говору відповідно до чинного законодавства України.

Наслідком аудиторської перевірки є висновок, що має силу офіційного документа. Аудиторський висновок складається із дотриманням відповідних норм і стандартів та повинен вміщу­вати підтвердження достовірності, повноти і відповідності бух­галтерської звітності замовника законодавству.

Прибуток від аудиторської діяльності оподатковується згідно з чинним законодавством України.

Питання 3. Відомчий фінансовий контроль

Проводиться в системі міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Укоопспілки за фінансово-госпо­дарською діяльністю підприємств, установ і організацій, що від­несені до сфери їх управління.

Відомчий фінансовий контроль покладається на відом­ства, Укоопспілку, контрольно-ревізійні підрозділи яких прова­дять ревізії та перевірки фінансово-господарської діяльності на підпорядкованих їм державних (казенних), кооперативних під­приємствах, установах та організаціях.

Ревізії та перевірки проводяться комплексно на підставі річних планів, узгоджених із ГоловКРУ або з його підрозділами на місцях. В окремих випадках, за наказом міністра або керівни­ка іншого центрального органу виконавчої влади, Голови прав­ління Укоопспілки, можуть відбуватися позапланові ревізії та перевірки.

Ревізори мають право перевіряти на контрольованих об'єктах плани, кошториси, грошові та інші документи, наяв­ність готівки, цінностей. У випадках виявлення підробок або інших зловживань вилучати необхідні документи на строк про­ведення ревізії або перевірки, залишаючи у справі акт вилучен­ня, копії або реєстри документів.


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 41; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!