Контрольно-аналітична діяльність



Згідно орієнтовної програми здійснення внутрішнього контролю в загальноосвітньому навчальному закладі розробленої на виконання листа МОН України від 07.08.2013 р. № 1/9-533 для створення системи діагностики стану функціонування і динаміки розвитку школи та для виявлення і попередження факторів і умов, які негативно впливають на виконання ним покладених повноважень директором школи, його заступниками та іншими працівниками у межах виконання своїх функціональних (посадових) обов’язків, протягом минулого навчального року здійснювався внутрішкільний контроль.

Під час проведення внутрішнього контролю у школі особлива увага зверталась на:

- виконання навчальних планів і програм, якість знань, умінь і навичок учнів;

- дотримання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти;

- якість і ефективність роботи педагогічного колективу;

- дотримання вимог щодо охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, вимог техніки безпеки;

- забезпечення прав учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного здоров’я, запобігання формуванню у них шкідливих звичок;

- організацію харчування і медичного обслуговування.

Отримана інформація про стан роботи школи забезпечувала прийняття управлінських рішень та дозволяла формувати перспективи розвитку школи в цілому.

Контроль проводився як за проміжними, так і за кінцевими результатами. Важливою складовою внутрішньошкільного контролю став моніторинг з використанням комп’ютерних технологій і програм.

Моніторингові дослідження школи ведуться за наступними напрямками :

- контроль за результатами якості освіти та навчальних досягнень учнів, навчання дітей, які мають труднощі у навчанні та навчальні досягнення низького рівня, дотримання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти

- створення та використання баз даних учителів та учнів, відстеження мережі закладу;

- контроль та оцінка результативності навчально-педагогічної роботи кожного з учителів-предметників, виявлення найбільш слабких сторін в професійній діяльності педагогічного колективу школи, рівень методичної допомоги та психологічної підтримки.

На особливому контролі адміністрації школи та громадському контролі (Рада школи) знаходиться перевірка стану навчальних кабінетів, організації харчування, перевірка роботи шкільної їдальні, дотримання вимог щодо охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, вимог техніки безпеки. Результати контролю відображено у наказах, довідках, протоколах педрад, нарад тощо.

Згідно плану контролю за станом викладання навчальних предметів у 2016/2017 навчального року контролю підлягали: біологія, хімія, російська мова та зарубіжна література, музичне мистецтво, математика, інформатика, українська мова та література, Захист Вітчизни, фізична культура.

Облік відвіданих уроків відповідно до рівня, на якому проведені, ведеться на спеціальних бланках. Результати ВШК відображено у довідках, протоколах, нарадах тощо.

Відвідування уроків показало, що практично всі вчителі підтвердили свою кваліфікаційну категорію. Більшість педагогів школи проводять цілеспрямовану роботу щодо формування в учнів загальноонавчальної компетентності, проводять результативну роботу з обдарованими дітьми, використовують ефективні методичні прийоми, які забезпечують відповідний рівень навчальних досягнень учнів (Третьякова І.Л., Седіна С.І., Кобзар Т.Є., Віннікова Л.Є., Старова В.М., Супрунов О.В. ). Разом з тим виявлено ряд недоліків: нераціональне використання часу на певних етапах уроку, не завжди використовуються ТЗН, наочність, дидактичний матеріал, не використовуються тестові завдання різного типу та ступеня складності, не здійснюється індивідуальний та диференційований підхід, несвоєчасне виставлення оцінок та їх мотивація, що вцілому веде до зниження результативності уроку (Яковчук Г.М., Губська М.О., Левко О.М., Галайда Є.О.).


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 312; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!