Медсестринство в інших дисциплінах хірургічного профілю 9 страница101 .Визначіть масу тіла дитини віком 3 місяці, якщо вона народилася з масою тіла 3100г.

A 5300 г 

B 7900 г 

C 6500 г 

D 9100 г  

E 8500 г 

102 .На третю добу у новонародженої дитини шкіра пожовтіла, але стан не погіршився. Це пояснюється :  

A *Фізіологічною жовтяницею

B Сечокислим інфарктом 

C Токсичною еритемою

D Гемолітичною хворобою 

E Статевим кризом 

103 .Яка частота дихання у новонародженої дитини? 

A 40 – 60 за 1 хв. 

B 30 – 35 за 1 хв. 

C 20 – 25 за 1 хв. 

D 35 – 45 за 1 хв. 

E 16 – 18 за 1 хв. 

104 .Медична сестра оцінює фізичний розвиток дитини 2-х місяців. Які показники прибавки маси і зросту за другий місяць здорової дитини? 

A 800 г, 3см 

B 700г, 3см 

C 700г, 2см 

D 800 г ,2см 

E 750г;2,5см 

105 .При обстеженні в дівчинки 9 років спостерігаються: головний біль, біль у горлі під час ковтання, t° – 38,6?С. На шкірі дрібнокраплинний, яскраво-рожевий висип на гіперемійованому тлі шкіри, крім носо-губного трикутника; язик яскраво-червоний, сосочки гіпертрофовані. Слизові оболонки передніх піднебінних дужок м'якого піднебіння, язичка яскраво гіперемійовані. Вкажіть найхарактернішу наявну проблему пацієнта, яка буде виявлена з боку шкіри при обстеженні через тиждень від появи шкірних симптомів. 

A * Лущення 

B Пігментація 

C Висип 

D Везикули 

E Плями. 

106 .Хлопчик 5 років перебуває на стаціонарному лікуванні в дитячій лікарні. При обстеженні дитини спостерігаються: плаксивість, дратівливість, порушення сну, гіперкінези, порушення координації рухів. Вкажіть першочергові дії медсестри. 

A * Забезпечити ліжковий режим 

B Застосувати серцеві глікозиди 

C Постійно проводити оксигенотерапію 

D Визначити властивості пульсу 

E Призначити збалансоване харчування. 

107 .У дівчинки 2 років спостерігаються: загальна слабкість, головний біль, дратівливість, стійкий свербіж та неприємні відчуття печії в ділянці ануса. При обстеженні виявлені гострики. Заплановані дії медсестри щодо дотримання санітарно-гігієнічних заходів та медикаментозного лікування проведені. Для оцінки результатів медсестринських втручань вкажіть контрольний метод лабораторної діагностики для даної дитини.

A * Зіскоб на ентеробіоз 

B Загальний аналіз крові 

C Загальний аналіз сечі 

D Дослідження калу на яйця гельмінтів 

E Копрологічне дослідження. 

108 .Під час ранкового огляду дітей у дитячому садочку медична сестра помітила в 4 річної    дівчинки на шкірі обличчя, на волосяній частині голови плями, дрібні папули та везикули. Везикули мають овальну форму, розміщені на неінфільтрованій основі. Навколо везикули є вузька смужка гіперемії. Визначте наступний елемент висипу, який буде виявлений при обстеженні. 

A * Кірочки 

B Горбики 

C Лущення 

D Вузлики 

E Пустули. 

109 .Дитина 6,5 місяців знаходиться на природному вигодовуванні, маса при народженні 3150 г, отримує 10\% молочну кашу, сік. Для введення дитині наступного пригодовування медична сестра навчає матір готувати овочеве пюре. Вкажіть овочі, які найдоцільніше використовувати для приготування даної страви. 

A * Картопля, капуста, морква 

B Буряк, морква, капуста 

C Капуста, картопля, помідори 

D Картопля, перець, буряк 

E Морква, цибуля, баклажани. 

110 .При огляді в дитини 4 років спостерігаються: шкіра обличчя бліда з ціанотичним відтінком, переляк в очах, експіраторна задишка, з дистанційними свистячими хрипами. Хрипи чути на відстані. Грудна клітка здута. Вкажіть захворювання, для якого є характерними пріоритетні проблеми пацієнта. 

A * Бронхіальна астма 

B Крупозна пневмонія 

C Гострий бронхіт 

D Стафілококова пневмонія 

E Хронічний бронхіт. 

111 .Хлопчик 6 місяців знаходиться на природному вигодовуванні, маса при народженні 3600 г., проживає з батьками в сільській місцевості. У плані медсестринського догляду медсестра планує введення соку поступово зі збільшенням його об’єму.     Вкажіть сік, який найдоцільніше давати вперше даній дитині 

A* Яблучний 

B Банановий 

C Гранатовий 

D Томатний 

E Апельсиновий. 

112 .У дівчинки 12-ти років спостерігаються: порушення сну, головний біль, біль у попереку, болісні часті сечовиділення малими порціями. Симптом Пастернацького – позитивний справа, відсутні набряки. При складанні плану сестринського догляду медична сестра приділяє увагу дієті. Вкажіть дієту, рекомендовану даній дитині. 

A № 5 

B № 1 

C № 9 

D № 10 

E № 15 

113 .Дитині 2 місяці, знаходиться на природному вигодовуванні, годування проводиться за вимогою дитини. Після хвороби в матері з'явилися перші симптоми гіпогалактії. Вкажіть найдоцільніші дії медсестри. 

A * Провести контрольне зважування 

B Перевести на змішане вигодовування 

C Призначити матері пролактин 

D Догодовувати молочною сумішшю 

E Почати вводити пригодовування. 

114 .Дитина народилася від І вагітності, фізіологічних пологів з масою тіла 2800 г., з ростом 48 см. За шкалою Апгар – 8 б. При огляді: здорова, t° – 36,5?С. Планується специфічна профілактика інфекційних хвороб згідно з календарем щеплень. Визначте обов’язкові щеплення, які необхідно провести даній дитині в пологовому стаціонарі. 

A * Проти гепатиту В, туберкульозу 

B Проти кашлюку, дифтерії 

C Проти поліомієліту, гемофільної інфекції 

D Проти кору, краснухи 

E Проти правцю, паротитної інфекції. 

115 .Дитина народилася від ІІ вагітності при терміні гестації 35 тижнів з масою тіла 1800 г. Через 24 години після годування дитини грудним молоком провели обстеження на фенілкетонурію. Результат негативний. Вкажіть обов’язкове скринінгове обстеження, яке потрібно провести дитині до виписування з пологового стаціонару.  

A * На вроджений гіпотиреоз 

B На цукровий діабет 

C На алергічний діатез 

D На гіпофізарний нанізм 

E На аномалії розвитку. 

116 .Дитина народжена ВІЛ – інфікованою матір’ю, ВІЛ – статус дитини не визначено. Медична сестра планує проведення специфічної профілактики проти інфекційних захворювань до уточнення ВІЛ – статусу. Вкажіть вакцину, яку можна планувати вводити даній дитині. 

A * АКДП 

B БЦЖ 

C Корову 

D Паротитну 

E Поліомієлітну оральну 

117 .Дитина 6 місяців, яка народилася від ІІ вагітності, фізіологічних пологів, з масою тіла 2800 г., з ростом 46 см., знаходиться на природному вигодовуванні; має 2 нижні медіальні різці, готується до вакцинації, знаходиться на прийомі в дитячій поліклініці. Вкажіть найінформативніше обстеження для оцінки фізичного розвитку дитини. 

A * Виміряти зріст дитини 

B Підрахувати частоту пульсу 

C Виміряти артеріальний тиск 

D Підрахувати кількість дихальних рухів 

E Виміряти температуру тіла. 

 

118 .У дитини 4-х років з’явились лихоманка до 39°С, пронос, повторне блювання, головний біль, сонливість, анорексія. Кількість дефекацій 15 разів на добу, випорожнення зі слизом, прожилками крові. Виражені тенезми і біль у животі, сигмо видна кишка палькується у вигляді тонкого тяжа. Про яке захворювання можна думати? 

A *Дизентерія  

B Сальмонельоз 

C Ешерихіоз 

D Токсична диспепсія 

E Холера  

119 .Дитина 4-х років хворіє другий день. Хвороба розпочалась гостро з підвищення температури тіла до 380С. Скаржиться на біль у горлі, зниження апетиту, порушення сну. Об’єктивно: гіпертрофія мигдаликів, гній в лакунах, язик з сіруватим нальотом. На помірно гіперемованій шкірі дрібно крапкова яскраво червона висипка, яка згущується в природніх складках, носогубний трикутник блідий. Про яке захворювання має подумати медична сестра? 

A *Скарлатина 

B Вітряна віспа 

C Краснуха 

D Кір 

E Менінгококова інфекція 

120 .В інфекційному відділенні знаходиться дитина з діагнозом ГРВІ. Гіпертермічний синдром. При обстеженні виявлено: t°С 39,4, шкіра бліда, мармурова, кінцівки холодні на дотик. Який препарат потрібно ввести дитині за призначенням лікаря для зменшення спазму судин: 

A *Папаверину гідрохлорид 

B Седуксен 

C Супрастін 

D Магнію сульфат 

E Глюконат кальцію 

121 .Медсестра оглянула дитину 4-х років на 3-й день захворювання. Діагноз, встановлений лікарем: ГРВІ, кір? Який симптом може підтвердити діагноз кору. 

A *дрібні білі плями на слизовій щік 

B свербіж шкіри 

C збільшення задньошийних лімфовузлів  

D плівки на мигдаликах  

E везикульозний висип на шкірі  

122 .Дитина 10 міс. госпіталізована в інфекційне відділення з Ds: менінгококцемія. На який висип, що підтвердить діагноз, зверне увагу медсестра при догляді за дитиною? 

A * Геморагічний 

B Везикульозний 

C Папульозний  

D Плямисто-папульозний 

E Розеольозний  

123 .Медсестра оглядає хлопчика 5 років. Під час огляду дитина закашлялась. Кашель нападоподібний з глибоким свистячим вдихом, закінчився відходженням в’язкого мокротиння і блюванням. Про яке захворювання може подумати медсестра?  

A *Кашлюк  

B Парагрип  

C Бронхіт  

D Ларинготрахеїт  

E Пневмонія  

124 .У дитини 7 років, яка хворіє на епід.паротит, на 6-й день захворювання підвищилась температура тіла до 39оС, з’явився переймоподібний, оперізувальний біль в животі, нудота, повторне блювання. Ураження якої ендокринної залози може запідозрити медсестра?   

A *Підшлункової 

B Надниркової 

C Щитоподібної  

D Загрудинної  

E Статевої  

125 .Дитині 8 років. Скаржиться на млявість, незначний нежить та кашель. Загальний стан  не порушений. Під час огляду звертає на себе увагу дрібноплямиста висипка на чистому тлі шкіри, переважно на розгинальних поверхнях кінцівок, на спині, сідницях. Збільшення потиличних, завушних і задньошийних лімфовузлів, які ущільнені та болючі при пальпації. Яке захворювання можна запідозрити? 

A *Краснуха 

B Кір 

C Скарлатина 

D Геморагічний васкуліт 

E Атопічний дерматит 

126 .У дитини віком 6-ти років при огляді шкіри медична сестра виявила папули та однокамерні везикули по всьому тілі, включаючи волосисту частину голови. Вкажіть який медичний препарат для обробки елементів висипки з метою попередження їх інфікування повинна застосувати медична сестра? 

A *1\% спиртовий розчин діамантового зеленого 

B 30\% розчин сульфацилу натрію 

C 1\% розчин дімедролу 

D 50\% розчин анальгіну 

E 5\% розчин йоду 

127 .З яким збудником найчастіше пов’язують виникнення хронічного гастриту? 

A * Гелікобактером пілорі 

B Стафілококом 

C Стрептококом 

D Протеєм 

E Сальмонелою 

128 .Медсестра дитячої дошкільної установи планує проведення діагностичної проби Манту. Яким препаратом вона буде виконувати дану маніпуляцію? 

A * Туберкуліном 

B Гістаглобуліном 

C Дизентериком 

D Вакциною БЦЖ 

E Вакциною КПК 

129 .В інфекційному відділенні на лікуванні перебуває дитина першого року життя, хвора на кашлюк. Яку проблему, як основну, виділить медсестра? 

A * Спазматичний нападоподібний кашель 

B Нежить 

C Блювання 

D Гарячка 

E Самовільне сечовипускання 

130 .Визначте ферментативні препарати, які використовують у разі розладів травлення 

A * Панкреатин 

B Ретаболіл 

C Пиридоксин 

D Ретинол 

E Карсіл 

131 .Діагностуйте вид коми, якщо дитина знепритомніла, риси обличчя загострені, шкірні покриви і слизові оболонки сухі, дихання глибоке шумне, відчувається запах ацетону

A* Гіперглікемічна 

B Гіпоглікемічна 

C Печінкова 

D Азотемічна 

E Уремічна 

132 .У дитини, яка перехворіла на аскаридоз, спостерігаються незначний біль у животі, послаблення стільця, інколи нудота. Для відновлення нормального біоценозу кишківника важливо застосувати: 

A * Біфідобактерин 

B Пентоксил 

C Тіамін 

D Панкреатин 

E Карсіл 

133 .У дитини, що перенесла внутрішньочерепну пологову травму, розпочалися судими. Медична сестра для зняття судом повинна взяти першочергово:

A * Седуксен 

B Анальгін 

C Димедрол 

D Парацетамол 

E Спазмалгон 

134 .Під час патронажу дитини, яка народилась 5 днів тому, медична сестра помітила легкий акроціаноз губ і кінцівок, що посилюється під час смоктання грудей. У матері дитини у перші місяці вагітності діагностовано токсоплазмоз. Яка хвороба можуе бути у дитини? 

A * Природжена вада серця 

B Пневмонія 

C Спазмофілія 

D Рахіт 

E Асфіксія 

135 .Дитині 8 років , хворіє на вогнищеву пневмонію, t- 39,5?С. Які першочергові незалежні втручання медичної сестри?

A *Підвісити міхур з льодом над головою, прикласти холод на магістральні судини 

B Подати зволожений кисень 

C Зробити лужні інгаляції 

D Зробити трав`яні інгаляції 

E Аерозоль Інгаліпт 

136 .Підберіть препарат, який використовують для надання невідкладної допомоги під час судом при спазмофілії: 

A *Седуксен

B Димедрол 

C Анальгін 

D Папаверин 

E Кордіамін 

137 .Медсестра, яка проводить підготовку дитини 9 років до УЗД нирок, не перевела її на дієту з виключенням газоутворювальних продуктів. В результаті дослідження не відбулось. Як оцінить медсестра свої дії? 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 206;