Медсестринство в інших дисциплінах хірургічного профілю 12 страницаB Зменшити вживання рідини, ксантинолу нікотинат, УВЧ на молочні залози. 

C Усунути психічну травму. 

D Звернутися до лікаря-дієтолога. 

E Компреси на молочні залози, нікотинова кислота, достатній питтєвий режим,

холодний душ. 

212 .До медичної сестри звернулась мати дівчинки віком 11 років. Дитина була в контакті з хворим з приводу вірусного гепатиту А. Дівчинка скаржиться на біль в животі, нудоту, 2-разову блювоту, жовтушність шкірних покривів. Які зміни можна очікувати зі сторони стільця, сечі? 

A *Можна очікувати ахолічний стілець, сечу кольору пива. 

B Сеча кольору м’ясних помиїв, звичайне забарвлення стільця. 

C Стілець мелена, сеча прозора. 

D Стілець меконій, світла сеча. 

E Ахолічний стілець, безбарвна сеча. 

213 .У дитини 3 р., яка відвідує дитячий садок, порушився сон, з”явилася дратівливість, біль у животі, свербіж у періанальних складках, особливо вночі.Для обстеження дитини медична сестра виписала направлення на зіскоб на ентеробіоз. Вкажіть найдоцільнішу пораду матері перед обстеженням: 

A *Вранці дитину не підмивати. 

B Не давати лікарські препарати. 

C Одягнути на ніч чисті трусики. 

D Обстеження проводиться натще. 

E Не проводити ввечері гігієнічну ванну. 

214 .При огляді новонародженого хлопчика на 6-й день життя спостерігається нагрубання грудних залоз до розмірів волоського горіха. Під час натискання з них виділяється незначна кількість молочного кольору рідини. Дитина доношена. Маса тіла при народженні 3600г, довжина тіла 52 см., народилась від І фізіологічних пологів. Вкажіть найдоцільнішу пораду матері з догляду за дитиною: 

A * Накласти суху серветку. 

B Видавити секрет грудних залоз. 

C Обробити спиртом. 

D Накласти зігрівальний компрес. 

E Дати тепле пиття. 

215 .Мати хлопчика 6 міс. звернулась зі скаргами на підвищену пітливість голови під час годування, на неспокійний сон дитини. Об’єктивно: облисіння на потилиці голови. Краї переднього тім”ячка розм”якшені, деформація грудної клітки. На грудній клітці у місцях з”єднання кісткової і хрящової частин ребер спостерігаються потовщення. Голову тримає з 3 міцяців, не сидить, зубів не має. Такі симптоми найхарактерніші для: 

A * Рахіту. 

B Спазмофілії. 

C Гіпервітамінозу Д. 

D Нервово-артритичного діатезу. 

E Лімфатико-гіпопластичного діатезу. 

216 .Мати дівчинки 3 р. скаржиться на зниження апетиту, підвищену температуру тіла, слабкість, млявість дитини. Місяць тому перехворіла на ангіну. Протягом останнього тижня виділяється сеча кольору “м”ясних помиїв” . При огляді: шкіра і видимі слизові оболонки бліді. Набряки на обличчі. Мигдалики збільшені, рихлі, t – 37,8 С.Тони серця приглушені, ритмічні. Ps – 105/хв. АТ – 100/50 мм рт ст. Над легенями вислуховується везикулярне дихання. Вкажіть метод лабораторної діагностики для визначення видільної та концентраційної функцій нирок: 

A * Аналіз сечі за Зимницьким. 

B Аналіз сечі за Нечипоренком. 

C Загальний аналіз сечі. 

D Аналіз сечі за Амбурже. 

E Аналіз сечі за Аддісом-Каковським. 

217 .Дівчинка 7 р. скаржиться на біль у горлі під час ковтання, головний біль, нездужання, підвищену температуру тіла. При огляді: гіперемія слизової оболонки передніх піднебінних дуг, м”якого піднебіння, язичка.Язик яскраво-червоного кольору, сосочки гіпертрофовані, На гіперемійованому тлі шкіри дрібнокраплинний висип, крім носогубного трикутника. Найбільше висипань на лобковій, пахвинній та сідничній ділянках, на згинальних поверхнях кінцівок. t –38,9 С.Вкажіть найдоцільніший термін    ізоляції дитини: 

A * 22 дні. 

B 7 днів. 

C 10 днів. 

D 14 днів. 

E 21 день 

218 .Дівчинка 8 р. скаржиться на головний біль, кашель, нежить, світлобоязнь, сльозотечу, підвищену температуру тіла. При огляді: на слизовій оболонці щік проти малих корінних зубів розташовані дрібні, розміром з макову зернину білуваті цятки, які підвищуються над слизовою оболонкою і мають червону окрайку. На слизовій оболонці м”якого та твердого піднебінь спостерігаються червоні плями неправильної форми., t -39 С.Який висип найчастіше з”являється при подальшому розвитку хвороби? 

A * Плямисто-попульозний, поетапний. 

B Плямисто-попульозний, одномоментний. 

C Папульозно-везикульозний, поліморфний. 

D Мілкокраплинний на гіперемійованому тлі шкіри. 

E Геморагічний з некрозом всередині. 

219 .Медичній сестрі потрібно нагодувати новонароджену дитину. Хлопчик народився раніше строку, з масою тіла 2100г, довжиною тіла 42см. Крик слабкий. Шкіра тонка, зморщена, видно сітку підшкірних вен. Яєчка містяться у пахвинних каналах. Відсутні смоктальний і ковтальний рефлекси. Вкажіть найдоцільніший метод годування дитини: 

A * Через зонд. 

B Парентеральний метод. 

C Із ложечки. 

D Із пляшечки. 

E Прикладання до грудей. 

 

220.Хлопчик 10 р. скаржиться на біль у ділянці серця, задишку, підвищену втомлюваність.Об”єктивно: шкіра та видимі слизові оболонки бліді, виражена задишка. Тони серця приглушені, на верхівці вислуховується систолічний шум. У   легенях – везикулярне дихання. Ps – 100 / хв, ЧДР – 25 за 1хв, АТ – 90/50 мм рт см. В аналізі крові: помірний лейкоцитоз, прискорена ШЗЕ,наявність С-реактивного     протеїну, підвищення титрів АСЛ – О, підвищення показників дифеніламінової проби. Призначено дієтичний стіл NN 10. Вкажіть продукти, які мають найбільший вміст калію: 

A * Печена картопля, курага. 

B Тушкована капуста, кефір. 

C Твердий сир, яблучний сік. 

D Червоний буряк, молоко. 

E Варене яйце, сметана. 

221 .Під час ранкового огляду в дитячому садку медична сестра помітила у 5 річної дитини на шкірі обличчя, волосистій частині голови плями, дрібні папули та везикули (пухирці). Везикули мають овальну форму, різну величину, розміщуються на неінфікованій основі. Стінки везикул напружені, блискучі, вміст прозорий. Окремі пухирці мають пупкоподібні вдавлення.Такі симптоми найхарактерніші для: 

A * Вітряної віспи. 

B Скарлатини     

C Кору. 

D Краснухи. 

E Менінгококової інфекції. 

222 .Медична сестра під час патронажу новонародженої дитини звернула увагу на серозні виділення з пупкової ранки. Дитина знаходиться на природному вигодовуванні, добре набирає масу тіла.Загальний стан дитини задовільний, t – 36,5 С. Пупочна ранка мокнуча. Шкіра навколо пупка рожева. При натискуванні на прилеглу до пупка ділянку гній з пупкової ранки не виділяється. Вкажіть препарат для найдоцільнішої обробки пупочної ранки: 

A * 5 % р-н калію перманганату. 

B 6 % р-н перекису водню. 

C 70 % р-н спирту. 

D 1 % р-н йодонату. 

E 2 % р-н діамантового зеленого. 

223 .На прийомі в поліклініці дитина 5 міс, яка народилася від І фізіологічних пологів, маса при народженні 3200г, знаходиться на природному вигодовуванні. Дитині призначено блюдо першого прикорму – 5 % молочну кашу. Медична сестра під час спілкування з матір”ю найбільше приділяє увагу техніці приготування молочної каші.Вкажіть кількість крупи необхідної для приготування 200 мл 5 % молочної каші: 

A * 10 г. 

B 5 г. 

C 15 г. 

D 20 г. 

E 25 г. 

224 .У пульмонологічному відділені дитячої лікарні на стаціонарному лікуванні знаходиться дитина 4 р. з приводу крупозної пневмонії. Проведено відповідне лікування. Самопочуття дитини поліпшилось. Мати звернулась до постової медсестри з наполегливим проханням забрати дитину додому. Як повинна поступити медична сестра? 

A * Направити матір до лікаря для узгодження даного питання. 

B Категорично відмовити матері. 

C Узгодини питання з головною медичною сестрою лікарні. 

D Відпустити самостійно дитину з матір”ю під розписку. 

E Узгодити питання зі старшою медичною сестрою відділення. 

225 .При огляді новонародженої дитини в пологовому будинку на шкірі голови, тулуба і кінцівок, у природних складках шкіри виявлені дрібні гноячкові висипання розміром від зерен проса до горошини. Спостерігаються порушення загального стану, послаблення активності ссання,зригування,зменшення маси тіла. Вкажіть збудник, який найчастіше викликає дане захворювання: 

A *Стафілокок. 

B Стрептокок. 

C Кишкова паличка. 

D Сальмонела. 

E Синьогнійна паличка. 

226 .Ви працюєте медсестрою дитячого відділення стаціонару. Лікар призначив дитині 7 років очисну клізму перед ректороманоскопією (температура води 34 С). Яку кількість води необхідно використати для виконання процедури? 

A *700 мл 

B 600 мл  

C 400 мл 

D 300 мл  

E 500 мл  

227 .Ви медсестра сільської дільниці.Вас викликали до дівчинки 7 років з t 39.5 С, ознобом, пітливістю, болями у животі і при сечовипусканні , сеча мутна.Про що впершу чергу ви подумаєте ? 

A *Пієлонефрит 

B Ниркова колька 

C Цистит 

D Гломерулонефрит 

E Гостра ниркова недостатність 

2 28 .В полікліниці на прийомі у 12 річної дівчинки лікар виявив такі симптоми: полідипсію,поліфагію ,поліурію ,втрату ваги тіла .Ці симптоми вказують на таке захворювання: 

A *Цукровий діабет 

B Анемію 

C Ревматизм 

D Пієлонефрит 

E Цистит 

229 .В пульмонологічному відділенні лікується дитина з бронхіальною астмою.На вашому чергуванні стан дитини погіршився .На підставі чого ви зробили висновок ? 

A *Експіраторної задишки  

B Підвищеної температури тіла 

C Інспіраторної задишки 

D Блідісті шкіри 

E Лаючого кашлю 

230 .У дівчини віком 9 років після перенесеної ангіни змінився характер письма, ходи. Об'єктивно: блідість шкіри, задишка, тахікардія, розширення меж серця, летючість артриту. Яке захворювання виникло у дівчини?  

A * Ревматизм 

B Пневмонія 

C Вегетососудиста дистонія 

D Анемія 

E Поліартрит 

231 .Після народження у дівчинки при обстеженні був виявлений крововилив на голові, який не виходить за межі однієї кістки, не пульсує, не болить. Що у дівчинки? 

A * Кефалогематома 

B Пологова пухлина 

C Пухирчатка новонародженого 

D Септикопіємія 

E Внутрішньочерепна травма 

232 .Під час народження дитини спостерігають жовтяничне забарвлення навколоплідних вод і пуповини, жовтяниця у дитини швидко зростає. У матері резусфактор -- , у дитини +.Цей стан відповідає... 

A * Жовтяничній формі гемолітичної хвороби новонародженого 

B Набряковій формі гемолітичної хвороби новонародженого 

C Анемічній формі гемолітичної хвороби новонародженого 

D Фізіологічний жовтяниці 

E Кон’югаційній жовтяниці 

233 .Дитині 12 років, захворіла гостро t 38 0 С, слабкість, біль у животі та попереку, дизурічні прояви. Сеча мутна. Два тижні тому перенесла лакунарну ангіну. З якого аналізу доцільніше починати обстеження дитини?

A *Загальний аналіз сечі 

B Аналіз сечі по Нечипоренко 

C Аналіз сечі по Земницькому 

D Посіву сечі на стерильність 

E Аналізу сечі на цукор  

234 .Хлопчик 10 років страждає цукровим діабетом. Через 30хв. після введення інсуліну з'явилися такі проблеми: тремор, пітливість, втрата свідомості, судоми. Визначіть, для якого стану характерні такі проблеми. 

A * Гіпоглікемічна кома 

B Гіперглікемічна кома 

C Мозкова кома 

D Уремічна кома 

E Гіпоксична кома 

235 .Дитині 5,5 міс., перебуває на штучному вигодовуванні. При введенні жовтка у дитини з'явився плямисто-папульозний висип на тілі і на щоках. Які рекомендації треба дати матері? 

A *Відмінити прийом жовтка

B Продовжувати давати жовток на тлі антигістамінних препаратів 

C Зменшитти дозу жовтка 

D Вражені ділянки змащувати лакокортеновою маззю 

E -- 

2 36 .В якому випадку найбільш ймовірний розвиток гемолітичної хвороби у новонародженого? 

A *Мати Rh(-), плід Rh(+)

B Мати Rh(+), плід Rh(-) 

C Мати Rh (+), плід Rh(+) 

D Мати Rh(-), плід Rh(-) 

E -- 

237 .У дитини трапилась раптова зупинка дихання під час крику. Про що свідчить цей симптом? 

A *Спазмофілія, ларингоспазм

B Несправжній круп 

C Спазмофілія, карпопедальний спазм 

D Спазмофілія, еклампсія 

E Гіпервітаміноз вітаміну "Д" 

238 .Дитина 3-х місяців під час введення вакцини знепритомніла, шкіра стала бліда, покрилась холодним потом. Про яке ускладнення медична сестра повинна подумати в першу чергу? 

A *Анафілактичний шок

B Еклампсія 

C Переляк 

D Епісиндром 

E -- 

2 39 .Ви прийшли на патронаж до дитини 8 днів. Мама скаржиться, що дитина стала неспокійна, погано бере груди. При огляді: на язику та слизовій оболонці щік білі налети у вигляді згустків молока. Який найбільш ймовірний діагноз? 

A *Кандидозний стоматит 

B Катаральний стоматит 

C Афтозний стоматит 

D Виразковий стоматит 

E Медикаментозний стоматит 

240 .Дівчинка 5-ти років скаржиться на свербіж навколо анального отвору, який підсилюється вночі. Дитина дратівлива, погано спить. Апетит знижений. З боку внутрішніх органів відхилень не виявлено. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу? 

A *Зіскоб на ентеробіоз 

B Аналіз крові на цукор 

C Аналіз сечі на цукор 

D Загальний аналіз сечі 

E Загальний аналіз крові 

241 .При проведенні першого патронажу до новонародженої дитини на 2-й день після виписки з пологового будинку Ви відмітили серозно-кров’янисті виділення з пупкової ранки, шкіра навколо пупка не змінена. Загальний стан дитини не порушений, t O тіла 36,6 0С. Який найбільш ймовірний діагноз?

A *Катаральний омфаліт 

B Флегмонозний омфаліт 

C Сепсис 

D Пупкова грижа 

E Попрілості 

242 .Дитина 5 місяців хворіє на гіпотрофію. Знаходиться на грудному вигодовуванні. Який у дитини повинен бути перший прикорм ? 

A * 5% молочна каша

B Фруктове пюре 

C Овочеве пюре 

D Не збиране молоко 

E Не збираний кефір 

243 .У дитини 3-х років спостерігається зникнення калових мас у випорожненнях, вони містять мутний слиз та прожилки крові. Такі симптоми вказують на захворювання: 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 110; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ