Анамнез: пацієнт страждає на цукровий діабет 1-го типу. Об'єктивно: пацієнт збуджений, шкіра тепла, профузний піт, неадекватна поведінка. Рівень глюкози у крові 2,0 м моль/л.



Назвіть першочергові заходи невідкладної допомоги ?

А) Внутрішньовенне струменеві введення 40% розчину глюкози 40-60 мл

Б) Внутрішньовенне струменеві введення 40% розчину глюкози   5 мл

В) Внутрішньовенне краплинне введення 0,9 розчину натрію хлориду 200 мл

Г) Підшкірне введення 40 ОД інсуліну

Д) Внутрішньовенне струменеві введення 5% розчину глюкози 40-60 мл

273.

 

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 35 років зі скаргами на загальну слабкість, спрагу, запаморочення, блювання. Анамнез: в 2010 році встановлений діагноз: Виразкова хвороба шлунка.  Об'єктивно: шкіра бліда, пульс 100 уд /хв, АТ 80/60 мм.рт.ст. Блювотні маси у вигляді «кавової гущі», дьогтьоподібні калові маси. Назвіть першочергові заходи невідкладної допомоги?

А) Спокій, внутрішньовенне крапельне введення 5% -100мл розчину амінокапронової кислоти

Б) Спокій, внутрішньовенне крапельне введення 5% -100 мл розчину глюкози

В) Спокій, внутрішньом'язове введення І% -1 мл вікасолу

Г) Спокій, внутрішньом'язове введення 50% -2 мл анальгіну

Д) Спокій, внутрішньовенне крапельне введення 25%-5 мл магнію сульфату

 

274.

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 22 років, у якого 2 тижні тримається t до 39,00 С, слабість, пітливість. Лікувався амбулаторно з приводу пневмонії без ефекту. Стан тяжкий. Шкіра бліда з геморагіями, на слизовій оболонці порожнини рота та язику визначаються крововиливи. В легенях везикулярне дихання. Тони серця приглушені, систолічний шум на верхівці, пульс 110 за хв., АТ 120/70 мм рт.ст. Пахвові, шийні, пахвинні лімфовузли збільшені до 2см. Живіт м'який, печінка на 1,5 см виступає з-під краю реберної дуги, селезінка не пальпується. Яке захворювання запідозрить фельдшер?

А) Гострий лейкоз 

Б) Хронічний мієлобластний лейкоз

В) Апластична анемія

Г) В12, фолієво-дефіцитна анемія

Д) Постгеморагічна анемія

 

 

Фельдшер ФАПу обстежує пацієнтку 24 років, яка хвора на хронічний гастрит типу А, скаржиться на слабість, швидку стомлюваність, запаморочення, шум у вухах, задишку і серцебиття, ламкість нігтів і випадання волосся. Відзначає спотворення смаку: любить їсти крейду, подобається запах бензину. Шкіра бліда, суха, лупиться. Тони серця приглушені, систолічний шум на верхівці. Пульс-88 за хв. АТ 100/65 мм рт.ст. Живіт м’який, безболісний. Яким патологічним станом ускладнилося основне захворювання?

А) Залізодефіцитною анемією

Б) В12-фолієво дефіцитною анемією

В) Гіпотонією

Г) Гемолітичною анемією

Д) Гіпопластичною анемію

275.

 

276.

Хвора 56 років скаржиться фельдшеру ФАПу на загальну слабість, задишку при ходьбі, печію в язиці, колючі болі у кінчиках пальців рук та ніг, серцебиття, порушення сну, пам’яті. Хворіє близько 12 місяців. Шкіра бліда, з лимонним відтінком, гомілки пастозні. Тони серця приглушені, над верхівкою систолічний шум. Пульс 90 за хв., АТ 130/80 мм рт.ст. Язик малиново-червоного кольору,сосочки згладжені. Живіт м'який, печінка на 3см виступає з підребер'я, селезінка - на 1,5см, безболісна. Постукування по трубчатим кісткам болісне. Встановіть попередній діагноз.

А) В12-фолієводефіцитна анемія

Б) Залізодефіцитна анемія

В) Атеросклероз артерій головного мозку

Г) Апластична анемія

Д) Гемолітична анемія

 

277.

Чоловік, 45 р., звернувся до фельдшера ФАПу, зі скаргами на слабкість, сонливість, мерзлякуватість, апатію, погіршання пам’яті, збільшення ваги, постійні закрепи. Хворий адинамічний, шкіра бліда, з воскоподібна, холодна, суха, волосся рідке. Зріст становить 168 см, вага – 99 кг. Щитоподібна залоза не збільшена. Тони серця глухі, АТ – 100/70 мм рт.ст., пульс - 58 за хв. Яке дослідження достовірно підтвердить діагноз?

А) Визначення рівня гормонів Т3, Т4

Б) Загальний аналіз крові

В) Загальний аналіз сечі

Г) Визначення рівня холестерину крові

Д) Визначення рівня глюкози крові

 

278.

Фельдшер «Швидкої допомоги» прибув на виклик до хворої, 30 років, у якої через три дні після психоемоційного стресу з'явилися пітливість, загальна слабість, головний біль, тремор пальців рук, підвищилась температура до 37,80 С. Шкіра волога, гаряча на дотик. ЧСС- 110 за хв., АТ 150/80 мм рт. ст. Пальпується дифузно збільшена щитоподібна залоза, щіль-но-еластичної консистенції, рухлива, безбо-лісна. Позитивні симптоми Грефе, Мебіуса. Яке захворювання розвинулось у хворої?

А) Дифузне тиреотоксичне воло

Б) Мікседема

В) Гіпертонічна хвороба

Г) Ендемічне воло

Д) Гострий тиреоідит

 

279.

Жителька Карпат, 65р., звернулась до фельдшера ФАПу, зі скаргами на відчуття тиску у ділянці шиї, утруднене ковтання, захриплість голосу, загальну слабкість, зниження працездатності. Під час огляду визначено значне збільшення щитоподібної залози. Зріст 160 см, вага – 70 кг, АТ – 120/70 мм рт.ст, пульс 72 уд. за хв., задовільних властивостей. Яке захворювання слід запідозрити?

А) Ендемічний зоб

Б) Мікседема

В) Рак щитоподібної залози

Г) Дифузний токсичний зоб

Д) Гострий тиреоідит

 

280.

До чоловіка 25 років, викликали «Швидку допомогу». Він страждає на цукровий діабет, протягом 2 днів відмічалась слабкість, сонливість, зниження апетиту, наростали поліурія, спрага. Хворий без свідомості, шкіра бліда, суха, тургор знижений. Дихання шумне глибоке, з запахом ацетону. Пульс 96 за хв., АТ 90/60 мм рт. ст. Яке ускладнення виникло у хворого?

А) Кетоацидотична кома

Б) Кома невизначеної етіології

В) Гіпоглікемічна кома

Г) Уремія

Д) Печінкова кома

 

281.

До фельдшера ФАП звернувся хворий 38 років, який скаржиться на постійні пекучі болі у верхній половині живота, які іррадіюють у поперек і зменшуються після голодування, здуття живота, рясне кашкоподібне випо-рожнення до 4-5 разів на добу, загальну слабість. Схуд за останні 2 місяця на 4 кг. Стан відносно задовільний. Шкіра суха, склери іктеричні. Пульс 70 за хв., АТ 130/80 мм.рт.ст. Живіт помірно вздутий, болючий в епігастральній ділянці при пальпації. Яке дослідження варто виконати хворому в першу чергу?

А) Рівень амілазі крові та сечі

Б) Рівень трансаміназ

В) Загальний аналіз крові та сечі

Г) Креатинин крові

Д) Білірубін крові

 

282.

До фельдшера здоровпункту звернувся хворий 54 роки скаржиться на загальну слабість, швидку стомлюваність, дратівливість, безсоння, запаморочення. Шкіра, суха, губи та долоні темно-червоного кольору, на тулубі судинні зірочки. Відчувається солодкуватий „печінковий” запах з рота. Живіт збільшений в об’ємі за рахунок вільної рідини. Печінка на 4 см виступає з-під краю правої реберної дуги, щільна, безболісна, край загострений. Набряклість гомілок, стоп, передньої черевної стінки. Що можна запідозрити?

А) Цироз печінки

Б) Хронічна серцева недостатність

В) Загострення хронічного холециститу

Г) Хронічний панкреатит

Д) Хронічній мієлолейкоз

 

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 269; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!