Тема 32. Методика розслідування шахрайства



Криміналістична характеристика шахрайства. Відмежування шахрайства від інших видів посягань на власність. Джерела первісної інформації, їх оцінка і прийняття рішення про порушення кримінальної справи.

Початковий етап розслідування. Слідчі версії і планування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерні для типової ситуації коли злочинець затриманий на місці події чи одразу після вчинення шахрайства. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерні для типової ситуації, коли злочинець зник з місця події, а інформація про нього майже відсутня. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерні для типової ситуації, коли підозрювана особа відома, але її дії оформлені як законні.

Допит свідків. Допит потерпілого. Огляд місця події огляд предметів і документів. Затримання підозрюваного. Допит підозрюваного.

Подальший етап розслідування: особливості слідчих дій та ОРЗ. Допит свідків (які не були допитані раніше) очні ставки. Допит підозрюваного (обвинуваченого). Пред’явлення підозрюваного для впізнання. Відтворення обстановки і обставин події. Призначення і проведення експертиз: трасологічних, почеркознавчих, техніко-криміналістичне дослідження документів, експертиза матеріалів і речовин, судово-економічні експертизи, судово-мистецькознавчі експертизи.

Тема 33. Методика розслiдування привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

 

Кримiналiстична характеристика злочину. Джерела первiсної iнформацiї, їх оцiнка i прийняття рiшення про порушення кримiнальної справи.

Початковий етап розслідування. Слідчі версії і планування розслідування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової ситуації порушення кримінальної справи на основі матеріалів, ревізій або інвентаризації, коли про це відомо матеріально-відповідальним особам. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової ситуації порушення кримінальної справи на основі матеріалів, одержаних оперативно-розшуковим шляхом, коли про це матеріально-відповідальним особам невідомо.

Призначення ревізії. Виїмка і огляд документів. Огляд приміщень, складів матеріальних цінностей. Обшук. Призначення криміналістичних експертиз. Допит підозрюваних, свідків. Забезпечення відшкодування матеріальних збитків.

Подальший етап розслідування: особливості слідчих дій та ОРЗ. Допит обвинуваченого. Підготовка і призначення судово-бухгалтерської, товарознавчої і інженерно-технологічної експертиз.

 

Тема 34. Методика розслідування злочинних порушень правил безпеки дорожнього руху.

Криміналістична характеристика злочинних порушень правил безпеки дорожнього руху. Джерела первісної інформації, їх оцінка і прийняття рішення про порушення кримінальної справи.

Початковий етап розслідування слідчі версії і планування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та оперативно-розшукові заходи, характерні для типової ситуації, коли злочинне порушення вчинено в присутності свідків, водій і транспортний засіб залишилися на місці події; комплекс слідчих дій і ОРЗ, характерні для типової ситуації, коли злочинне порушення правил безпеки дорожнього руху вчинено за відсутністю свідків або водієм, який зник з місця події разом з транспортним засобом або без транспортного засобу.

Огляд місця події. Огляд трупу. Огляд транспорту. Призначення експертиз (судово-медична експертиза, судово-інженерно-транспортна експертиза, трасологічна експертиза, експертиза матеріалів, речовин). Допит водія. Допит потерпілого. Допит свідків. Розшук водія і транспортного засобу.

Подальший етап розслідування: особливості слідчих дій і ОРЗ. Судова авто-технічна експертиза. Транспортно-трасеологічна експертиза. Відтворення обстановки і обставин події (слідчий експеримент). Пред’явлення для впізнання (трупу, предметів, що належать учасникам події, транспортного засобу, водія). Очна ставка (між свідком і водієм, між водіями).

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 160; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!