Тема 2 6 . Тактика вiдтворення обстановки i обставин подiї



Поняття відтворення обстановки і обставин події як способу перевірки і уточнення доказів, а також одержання нового доказового матеріалу, перевірки версій. Наукові основи цієї слідчої дії. Види відтворення обстановки і обставин події.

Перевірка показань на місці. Їх сутність і значення в розслідуванні злочинів. Підготовка і тактичні прийоми проведення. Оцінка результатів перевірки показань на місці.

Слідчий експеримент. Його сутність і значення в розслідуванні злочинів. Види слідчого експерименту. Підготовка і тактичні прийоми проведення. Оцінка результатів слідчого експерименту.

Фiксацiя ходу i результатiв вiдтворення обстановки i обставин подiї: використання технічних засобів, складання протоколу.

 

Тема 2 7 . Тактика підготовки і призначення експертиз

Етапи проведення судових експертиз: підготовка та призначення, провадження експертизи, оцінка висновку експерта.

Призначення експертизи. Визначення експертного завдання. Підготовка об’єктів та вихідних даних з матеріалів кримінальної справи. Вибір експертної установи (експерта). Тактика отримання зразків для експертного дослідження. Вимоги та правила формулювання діагностичних та ідентифікаційних питань експерту. Особливості призначення повторної, додаткової, комісійної та комплексної експертиз.

Правові і організаційні засади провадження експертизи в судово-експертних державних установах. Права та обов’язки експерта та керівника експертної установи. Загальна характеристика методики експертного дослідження. Основні вимоги до висновку експерта.

Оцінка висновку експерта слідчим. Визначення належності, допустимості, наукової обґрунтованості, вмотивованості висновку експерта. Використання висновку експерта в розслідуванні злочинів.

 

Змістовий модуль 4. Криміналістична методика розслідування окремих видів злочинів.

 

Тема 28. Поняття i структура кримiналiстичної методики

Криміналістична методика як складова частина науки криміналістики. Її взаємозв’язок з криміналістичною технікою і тактикою.

Методика розслiдування злочинiв окремого виду, її структурнi елементи. Кримiналiстична характеристика злочинiв окремого виду і значення її використання в розслідуванні. Типовi слiдчi ситуацiї .Слiдчі дiї та оперативно-розшукові заходи на початковому етапi розслiдування. Подальший етап розслідування.

Вивчення особистостi обвинуваченого. Встановлення обставин, що сприяють скоєнню злочинів. Прийняття профілактичних заходів.

Тема 29. Планування i органiзацiя розслiдування злочинiв

Поняття i значення планування розслiдування злочинiв. Принципи планування. Версiї – основа плану розслiдування. Структура письмового плану розслiдування. Допомiжна документацiя. Планування роботи слiдчого по групi кримiнальних справ, по яким проводиться розслiдування.

Органiзацiйнi основи взаємодiї слiдчого з оперативними i iншими пiдроздiлами органiв внутрiшнiх справ. Взаємозв’язок слiдчих дiй i оперативно-розшукових заходiв. Слiдчо-оперативна група як форма органiзацiї взаємодiї. Використання допомоги спеціалістів, громадськості і засобів масової інформації.

Особливостi планування розслiдування злочину, що ведеться слiдчо-оперативною групою. Прийоми координацiї сумiсної роботи i способи контролю.

 

Тема 30 . Методика розслiдування вбивств

Кримiналiстична характеристика вбивств, тяжких тiлесних пошкоджень, що спричинили смерть. Ознаки скоєння вбивства неповнолітніми. Типові ситуації порушення кримінальної справи.

Початковий етап розслідування. Слідчі версії і планування розслідування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової ситуації виявлення трупу з ознаками насильницької смерті. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової ситуації виявлення частин трупу. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової ситуації порушення кримінальної справи в зв’язку з заявою про зникнення людини при обставинах, що вказують на вбивство.

Огляд місця події і трупу. Заходи по встановленню особи вбитого. Призначення судово-медичної експертизи трупу. Допит свідків. Заходи по встановленню, розшуку і затриманню підозрюваного в залежності від способів вбивства з використанням вогнепальної зброї, колючо-ріжучих засобів, шляхом задушення, отруєння тощо. Використання криміналістичних обліків. Допит підозрюваного. Обшук. Призначення криміналістичних та інших експертиз.

Подальший етап розслідування: особливості слідчих дій та ОРЗ. Допит обвинуваченого. Відтворення обстановки і обставин події. Призначення судово-психіатричної, наркологічної експертиз. Профілактичні заходи.

 

Тема 31. Методика розслiдування крадіжок

 

Кримiналiстична характеристика крадiжок. Джерела первiсної iнформацiї, їх оцiнка i прийняття рiшення про порушення кримiнальної справи.

Початковий етап розслідування. Слідчі версії і планування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової ситуації порушення кримінальної справи по заяві потерпілого (матеріально-відповідальної, посадової особи). Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової ситуації порушення кримінальної справи в зв’язку з затриманням підозрюваного на місці скоєння злочину (кишенькові, квартирні крадіжки). Особливості розслідування крадіжок автотранспортних засобів.

Огляд місця події. Допит потерпілого (заявника). Інсценування крадіжки та способи її викриття. Призначення криміналістичних експертиз. Заходи по встановленню, розшуку і затриманню підозрюваного. Використання криміналістичних та інших обліків. Допит підозрюваного. Обшук. Ідентифікація підозрюваного і предметів речових доказів.

Подальший етап розслідування: особливості слідчих дій та ОРЗ. Допит обвинуваченого. Відтворення обстановки і обставин події.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 173; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!