ТАКТИКА ВІДТВОРЕННЯ ОБСТАНОВКИ ТА ОБСТАВИН ПОДІЇ У ФОРМІ СЛІДЧОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ



                                                     – 2 години

Під час самостійної підготовки у власному зошиті для практичних занять кожен студент повинен виконати завдання за наведеною нижче фабулою:

Фабула: В ході розслідування кримінальної справи за фактом вчинення крадіжки з квартири Власова В.В. свідок Сидоренко П.С. на допиті повідомив, що 20 квітня 200__ р., о 10 год. 20 хв. (день та час учинення розслідуваної крадіжки) він із вікна своєї кімнати бачив, як із під’їзду будинку № 25, розташованого на протилежному боці пр. Гагаріна, вийшов молодий чоловік з двома валізами, сів у автомобіль марки «Opel», держ. № 00–163 АК і від’їхав у невідомому напрямку. Під час допиту Сидоренко П.С. пояснив, що відстань між вікном кімнати, звідки він спостерігав подію, та місцем паркування автомобілю марки «Opel» становила близько 50 м та впевнено заявив, що в змозі розгледіти будь-які речі на зазначеній відстані. Слідчий взяв під сумнів можливість візуального сприйняття Сидоренко П.С. прикмет зовнішності людини та номера автомобіля за вказаних умов. Завдяки вжитим оперативно-розшуковим заходам було затримано Григор’єва О.Д., котрий за ознаками зовнішності виявився схожим з тим чоловіком, якого описав свідок Сидоренко П.С. та ще й мав власний автомобіль марки «Opel», держ. № 00–163 АК.

Завдання: – визначити згідно наведеної фабули мету та вид слідчого експерименту;

– скласти письмовий план підготовки та проведення відтворення обстановки та обставин події (у формі слідчого експерименту).

Окрім того, з метою ознайомлення з тактичними прийомами, виявлення можливих недоліків проведення слідчої дії та фіксацією її результатів студенти під час самостійної підготовки переглядають у навчально-методичному кабінеті кафедри відеозапис проведення відтворення обстановки та обставин події практичними співробітниками. По ходу демонстрації відеозапису потрібно визначити та записати у зошитах:

– правильність організації слідчої дії в цілому;

формування складу учасників;

тактичні прийоми, яки були використані;

недоліки проведення слідчої дії.

Також, у зошиті для практичних занять студенти виконують завдання за наведеною нижче фабулою.

 

Фабула: 20 серпня 200__ р., о 8 годині 30 хвилин начальник гальванічного цеху тракторного заводу повідомив відділ внутрішніх справ, що в ніч з 19 на 20 серпня з території цеху викрадено 3 мідні пластини вагою від 68 до 75 кг кожна. Цех працює всю добу, вхід сторонніх осіб до нього не контролюється. Під час огляду місця події було встановлено, що поряд із ділянкою, де були складовані 10 пластин, три з яких викрали, немає жодного підйомного або завантажувального пристрою, тому слідчий висунув версію, що злочинців було декілька. В ході розслідування викрадені пластини були виявлені на пункті прийому металобрухту та вилучені. Також встановлено, що туди їх здав громадянин Петренко В.А., який працює водієм вантажного автомобіля «ЗИЛ-130» на тракторному заводі. Як пояснив Петренко В.А., працюючи в нічну зміну, він самостійно викрав та виніс з гальванічного цеху три пластини, завантажив їх у кузов автомобіля, та замаскувавши під виробничими відходами, вивіз з території заводу.

Завдання: – визначити вид відтворення обстановки та обставин події (у формі слідчого експерименту), що треба провести;

– скласти план підготовки та проведення відтворення обстановки та обставин події.

ТЕМА 29

ВИКОРИСТАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗНАНЬ

У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ. ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ

Заняття 29.2

– 2 години

Під час самостійної підготовки кожен студент у власному зошиті для практичних занять виконує завдання за наведеною нижче фабулою.

 

Фабула: 10 вересня 200_ р., під час огляду місця події, який проводився в зв`язку з крадіжкою спиртних напоїв та консервів з приміщення приватного торгівельного павільйону, розташованого за адресою: вул. Приміська, 21, були вилучені:

- частка скла вітрини павільйону з нашаруваннями речовини червоного кольору, схожого на кров, що була упакована в поштовий конверт,

- 2 світлі дактилоскопічні плівки зі слідами пальців рук, що були виявлені на дверці холодильника в приміщенні павільйону.

Проведеними оперативно-розшуковими заходами по «гарячих слідах» було встановлено, що крадіжку, знаходячись в стані алкогольного сп`яніння, скоїли ніде не працюючі Малков А.П. та Жмурко П.П. Викрадене майно було виявлено у квартирі Малкова А.П. та вилучено.

Завдання: визначити:

– які судові експертизи необхідно призначити в даному випадку;

– кому доручити їх проведення;

– які питання треба поставити на вирішення експертиз;

– які матеріали надати експертам для дослідження та ознайомлення.

ТЕМА 30


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 205; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!