ТАКТИКА ЗАТРИМАННЯ ПІДОЗРЮВАНОГО (ОБВИНУВАЧЕНОГО)



                                                     – 2 години

Під час самостійної підготовки кожен студент ознайомлюється з фабулою, наведеною нижче, та у зошитах для практичних занять письмово готує відповіді на п.1 та п.2 наведеного після фабули завдання.

 

Фабула: «__»______ 200__ р. о 09.30 год. до чергової частини міського управління внутрішніх справ (за телефоном «02») надійшов дзвінок від невстановленої особи жіночої статі, яка повідомила, що неодноразово судимий Свідерській І.А. приїхав на декілька днів до міста та ночує у своєї знайомої Кашук О.В., в приміщенні приватного будинку за адресою: вул. Тиха, 5.

Перевіркою, в тому числі по криміналістичних обліках, встановлено, що Свідерській І.А., 1973 року народження, народився у м. Павлоград, має середню освіту, пройшов строкову службу у десантних військах, був засуджений у 1995 році за вчинення навмисного вбивства й відбув строк покарання, у 2005 р. – засуджений за спричинення тяжких тілесних ушкоджень, але вчинив втечу з місць позбавлення волі та знаходиться у розшуку. Володіє прийомами самооборони та метання ножів.

Завдання:

1)визначити, якого характеру інформацію треба отримати в ході підготовки до затримання;

2)якими шляхами можна отримати необхідну інформацію;

3)скласти план підготовки та проведення затримання.

 

ТЕМА 23

ТАКТИКА ОБШУКУ І ВИЇМКИ

                                                                                           – 2 години

Заняття 23.1

Під час самостійної підготовки кожен студент вивчає фабулу та зошиті для практичних занять складає план підготовки та проведення зазначеної слідчої дії.

Фабула: «__»______ 200__ р. під час патрулювання на станції «Дніпропетровськ-пасажирський» співробітниками міліції був затриманий Карнєєв О.М., у валізі котрого було виявлено 10 кг подрібненої сировини рослинного походження й 5 пістолетних патронів калібром 9 мм. Зазначені предмети у Карнєєва О.М. вилучили. Попереднім дослідженням рослинної сировини визначено, що вона є маковою соломкою. Її, як розповів Карнєєв, він придбав в Одесі для особистого споживання, наявність же патронів пояснити не зміг. За даним фактом було порушено кримінальну справу, а Карнєєва О.М. затримано на підставі ст. 106 КПК України. Розслідуванням встановлено, що Карнєєв працює інженером житлово-експлуатаційного управління, розташованого на 1-му поверсі будинку 20 по пр. Кірова, займає службовий кабінет № 3. Слідчий виніс мотивовану постанову й отримав санкцію прокурора щодо проведення обшуку у кабінеті Карнєєва.

 

Окрім того, за результатами проведеного на занятті обшуку скласти план-схему приміщення з дотриманням процесуальних правил її оформлення.

Заняття 23.2

– 2 години

Під час самостійної підготовки студенти вивчають фабулу та визначають, де треба провести виїмку й які об’єкти в ході її вилучити.

Фабула: В ході проведення податкової перевірки ВАТ «Колос» було виявлено документи щодо укладення угоди між цим підприємством та приватним підприємством «Вересень», яке реалізувало ВАТ «Колос» 50 тонн зерна пшениці. На підтвердження виконання угоди в бухгалтерських документах ВАТ «Колос» містились товарна та податкові накладні, отримані від ПП «Вересень» при продажі зерна, а також платіжне доручення про переказ на банківський рахунок продавця грошей за зерно. В результаті проведення зустрічної перевірки ПП «Вересень» встановлено, що в бухгалтерському обліку даного підприємства, а також в податкових деклараціях, поданих в податкову інспекцію Дніпровського району за 1 півріччя 200__ року, угоду щодо продажу ВАТ «Колос» 50 тонн зерна пшениці не відображено. За даним фактом було порушено кримінальну справу. В ході допиту бухгалтер ПП «Вересень» Тишко А.І. пояснила, ща на вимогу директора підприємства Сомова О.О. вилучила з документів первинного бухгалтерського обліку ПП «Вересень» угоду щодо продажу 50 тонн зерна, відповідні копії товарної та податкової накладних, виписку щодо руху коштів на банківському рахунку ПП «Вересень» (на підтвердження надходження грошей від ВАТ «Колос» за 50 тонн зерна). Зазначені документи не були знищені, а зберігаються у неї вдома.

ТЕМА 24

ЗНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЇ З КАНАЛІВ ЗВ’ЯЗКУ

– 2 години

1. Сутність та завдання зняття інформації з каналів зв'язку як самостійної слідчої дії.

2. Характер дій слідчого після прийняття рішення щодо зняття інформації з каналів зв’язку.

3. Огляд і дослідження інформації, знятої з каналів зв'язку.

4. Фіксація ходу і результатів зняття інформації з каналів зв'язку.

ТЕМА 25


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 185; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!