Згідно зі ст. 178 КПК України, виїмка являє собою добровільну видачу на вимогу слідчого або примусове вилучення ним визначених предметів та документів.



 

Іншими словами, якщо слідчому відомо в кого і де знаходяться ці предмети, він може обшук не проводити, а провести тільки виїмку.

 

Виїмка не являється частішою обшуку, а представляє собою самостійну слідчу дію.

 

На відміну від обшуку закон не потребує для проведення виїмки санкції прокурора (за виключенням вилучення документів, які містять державну таємницю, яка проводиться, тільки з санкції прокурора, або його заступника і в порядку погодженому з керівником відповідної установи .

 

При виїмці присутнє таке ж коло осіб, що і при обшуку.

 

Примусова виїмка із житла чи іншого помешкання особи проводиться лише за вмотивованою постановою судді.

Виїмка проводиться по мотивованій постанові слідчого, в якій вказується, які предмети і документи підлягають виїмці, де вони знаходяться і чому їх необхідно вилучити.

 

Прибувши на місце слідчий пред'являє постанову про виїмку і пропонує добровільно віддати документи, предмети, а в випадку відмови проводить примусове вилучення.

 

А якщо видано частішу речей, а частина схована, чи можна їх шукати?

 

Ні, так, як це вже буде обшук.

 

Результати виїмки фіксуються в протоколі, де вказуються індивідуальні ознаки вилучених предметів.

 

Деякі слідчі проводять виїмку без постанови, закон категорично забороняє такі дії (ст.183 КПК Укр.).

Накладення арешту на поштово-телеграфну кореспонденцію згідно зі ст. 187 КПК України і за наявності підстав слідчий, за погодженням прокурора звертається з поданням до голови апеляційного суду за місцем провадження слідства про накладення арешту на кореспонденцію чи зняття інформації з каналів зв'язку.

 

Голова суду чи його заступник розглядає подання, вивчає матеріали справи, після чого, залежно від підстав для такого рішення, виносить постанову про накладення арешту на кореспонденцію, або постанову про відмову в цьому.

 

Постанова оскарженню не підлягає, на яку не може бути винесене подання прокурором.

 

Постанова вручається під розписку начальнику поштово-телеграфної установи.

П ід готовка до допиту

Підготовка до допиту має дуже велике значення і багато в чому визначає його успіх.

Підготовка складається з ряду елементів:

Визначення Ішла обставин які підлягають встановленню.

 

Перед допитом необхідно в черговий раз вивчити матеріали кримінальної справи, продумати план, проаналізувати версії, скласти перелік питань які цікавлять слідчого.

2.           Вивчення особи допитуваного.

 

З урахуванням особи допитуваного визначається правильний вибір тактичних прийомів, від чого залежить успіх допиту. Необхідно знати його моральний вигляд, психологічні властивості, минуле, спосіб життя і т.д.

3.       Визначення часу, місця допиту і способу виклику на допит.

 

У відповідності з чинним законодавством допит затриманого або заарештованого повинен бути проведений не пізніше доби з моменту арешту (затримання), а обвинувачуваного - з моменту пред'явлення йому обвинувачення. У невідкладних випадках закон дозволяє проводити допит в нічний час. Якщо допитуваний хворий, у стані алкогольного або наркотичного впливу, допит відкладається.

Місце допиту - як правило кабінет слідчого, хоча за рішенням слідчого він може проводитися й в іншому місці - у лікувальному закладі, за місцем роботи допитуваного, на його квартирі, на місці події.

Виклик на допит - через повістку, телеграмою, по телефону (це оперативніше), через третю особу, через адміністрацію підприємства. Якщо допитуваний не з'являється закон дозволяє вжити заходів примусового приводу, для цього слідчий виносить спеціальну постанову, що передається для виконання працівникам міліції.

4.       Створення необхідної обстановки для допиту.

 

Обстановка в якій проводиться допит не повинна відволікати допитуваного, заважати йому і слідчому зосередитися.

 

Цим цілям відповідає кабінет слідчого, якщо слідчий у кабінеті знаходиться один.

 

А якщо там двоє, троє слідчих при цьому всі одночасно допитують, то ви самі розумієте, що це не дає змоги провести допит відповідним чином.

 

У цих випадках потрібно планувати допит на той день коли колеги не допитують.

Іноді потрібно вимагати спеціальний кабінет де відсутні телефони, щоб зосередиться.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!