Технологія й організація робіт при проведенні штреку



 

 Організація праці прохідників має свою специфіку, тому що робочим місцем прохідницької бригади є невелика ділянка гірської виробки, що полягає безпосередньо до вибою, що постійно переміщується і де зосереджуються кілька машин і механізмів. На цій ділянці прохідники виконують усі виробничі процеси: основні і допоміжні.

 Основні процеси, зв’язані з проведенням і кріпленням виробки. Їх виконують безпосередньо в вибої поблизу його (виїмка вугілля, породи, навантаження їхній у транспортні засоби, зведення постійного кріплення).

 Допоміжні процеси забезпечують умови для виконання основних прохідницьких процесів.

 Прохідницьким циклом називають сукупність основних та допоміжних прохідницьких процесів, при однократному виконанні яких за визначений час вибій виробки посувається на установлену величину.

 Склад процесів прохідницького циклу міняється в залежності від засобу застосовуваної технологічної схеми проведення виробки. Час витрачений на виконання одного циклу, називають тривалістю циклу [10].

 Технологічний прохідницький цикл – це сукупність усіх процесів операцій, необхідних для подвигання вибою з урахуванням виконання засобів запобігання викидів протягом доби.

 Прохідницький цикл при комбайновому засобі містить у собі виконання наступних процесів: руйнування і навантаження породи (роботу комбайна), заміну різців і змащення вузлів і механізмів комбайну, зведення кріплення, нарощування конвеєру, настилання рейкового шляху, обмін складів вагонеток, пристрій водовідливної канавки, нарощування вентиляційних труб. На початку зміни машиніст перевіряє справність комбайну, змінює, якщо це необхідно, зубки на виконавчому органі, що ріже, пиловловлюючі мішки, змазують вузли комбайна й у разі потреби робить дрібний ремонт. Інші прохідники в цей час перевіряють стан провітрювання виробки, роботу системи зрошення і забійних механізмів, стан кріплення, доставляють у вибій матеріали.

 Операції виїмки і навантаження гірської маси сполучені в часі. Кріплення вибою виробляється при зупиненому комбайні. В ремонтно-підготовчу зміну виконуються ремонтні роботи з обслуговування устаткування, доставці кріпильних матеріалів нарощування става конвеєра.

 Якщо вибій виробки входить в небезпечну зону, то приймаємо наступний робочий режим: дві зміни по проходці, одна – ремонтно-підготовча й одна для проведення заходів щодо попередження раптових викидів.

 Рух виконавчого органа прохідницького комбайну.

 Стійкість комбайна при обробці вибою забезпечує дві гідроопори закріплені на стрілі конвеєра. Установлені на комбайні гідравлічні й електричні засоби дозволяють з переносного чи місцевого пульту керувати всіма його виконавчими органами і механізмами. Комбайн оснащений засобами пилопридушення.

 Схема обробки вибою в кожнім випадку вибирається машиністом комбана.

Обробку вибою необхідно вести при утягнутих телескопічних гідроциліндрах.   Це забезпечує збільшення зусилля подачі коронці зниження вібрації виконавчого органу і комбайна в цілому, витримування просторів заданого кута нахилу проведеної виробки.

 При обробці вибою необхідно вчасно повертати живильник за виконавчим органом.

 Після обробки всієї площі вибою і навантаження відбитої гірської маси цикл повторюється. Навантаження гірської маси буде здійснюватися скребковим конвеєром СП-250, що у міру збільшення його довжини заміняють на стрічковий конвеєр 1Л1000Д.

 Виробка кріпиться КМП – А3 зі спецпрофіля СВП – 27 і з щільністю кріплення 1 рам/м (відстань між рамами 0,8 м) із затягуванням по периметрі, від матеріалу. Порожнечі над покрівлю й у боках забучуються породою. При висоті зводу обвалення над кріплю більш 0,5м викладають багаття з дерев’яних стійок.

    Добова комплексна бригада прохідників виконує весь обсяг робіт у вибої.

Бригада складається з 4-х ланок по проведенню виробки, однієї ремонтної ланки й однієї підготовчої ланки. Ланки по чисельності і кваліфікації робітників рівноцінні й укомплектовані. У ремонтну зміну виділяється робітники для доставки матеріалів до вибою виробки, буравленню шпурів для поточного прогнозу по початковій швидкості газовиділення. При прогнозі „ небезпечно ” проводять противикидних заходів.

При виконанні противикидних заходів усі інші роботи в 30м від вибою виробки забороняються.

 Добовий режим роботи ділянки – одна зміна ремонтно-підготовча і для проведення противикидних заходів і три шестигодинні зміни по проведенню виробки. Цей режим забезпечує найбільший ефект у підготовчих вибоях, тому що поліпшується догляд за машинами та механізмами.

 Устаткування і організація робіт по проведенню штреку прийняті відповідно до „Технологічних схем розробки пластів, небезпечних по раптовим викидам вугілля і газу”..

 Усі роботи з проведення і кріплення штреку повинні виконуватися в строгій відповідності з діючими ПБ у вугільних шахтах, „Інструкції з охорони праці для прохідника”, затвердженої директором шахти і погодженої з профспілковим комітетом, „Посібником з експлуатації комбайном”, „Інструкцією з безпечного ведіння гірських робіт на пластах небезпечних по раптовим викидам вугілля, породам і газу”.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!