Орієнтовна сітка розподілу навчальних годин за темами програмового матеріалу



№ з/п Зміст навчального матеріалу Кількість годин
1. Мозаїка  
2. Квілінг  
3. Комбінування природних і пластичних матеріалів  
4. Оригамі  
5. Витинанка  
6. Робота з пластичними матеріалами  
7. Аплікація з тканини  
8. Мозаїка з природних і штучних матеріалів  
9. Декорування виробів  
10. Самообслуговування. Культура харчування  
11. Самообслуговування.Одяг і взуття  
12. Виготовлення і оздоблення виробів об'ємної форми  
13. Екскурсії 1
15. Резерв 4

Всього

35

КЛАС

Навчальний пріоритетний матеріал

№ з/п Зміст навчального матеріалу Державні вимоги до навчальних досягнень учня/учениці
1. Мозаїка. Торцювання (контурне). Загальні відомості про виготовлення мозаїки технікою торцювання. Матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення виробів. Основні прийоми роботи та послідовність виконання мозаїки технікою торцювання. Практична робота. Виготовлення контурної мозаїки технікою торцювання. Учень/учениця: – має загальні уявлення про виготовлення мозаїки технікою торцювання; – добирає інструменти та пристосування необхідні для виготовлення контурної мозаїки технікою торцювання; – пояснює сутність контурного торцювання під час виготовлення мозаїки; – знає основні прийоми роботи та послідовність виконання мозаїки; – володіє навичками виготовлення контурної мозаїки технікою торцювання.
2. Квілінг. Загальні відомості про техніку квілінг. Матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення виробів технікою квілінг. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг. Практична робота. Виготовлення виробів технікою квілінг. Учень/учениця: – має загальні уявлення про виготовлення аплікацій технікою квілінг; – розкриває загальні відомості про техніку квілінг; – добирає матеріали, інструменти та пристосування необхідні для виготовлення виробів техніко. квілінг; – знає основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою «квілінг»; – володіє навичкамивиготовлення виробів технікою «квілінг».
3. Комбінування природних і пластичних матеріалів.  Комбінування природних і пластичних матеріалів Послідовність дій під час виготовлення виробів з природних і пластичних матеріалів. Практична робота. Виготовлення виробів з природних та пластичних матеріалів. Учень/учениця: – має загальні уявлення про комбінування природних і пластичних матеріалів у виробах; – добирає матеріали, інструменти, пристосування необхідні для виготовлення виробів з природних та пластичних матеріалів; – розкриває послідовність дій під час виготовлення виробів з природних і пластичних матеріалів; – вміє виготовляти вироби з природних та пластичних матеріалів.
4. Орігамі. Виготовлення об’ємних виробів технікою орігамі. Інструменти і пристосування для роботи в техніці оригамі. Практична робота. Створення об’ємних виробів технікою орігамі (квіти, фігурки звірів, птахів, тощо.). Учень/учениця: – має загальні уявлення про виготовлення об’ємних виробів технікою орігамі; – називає інструменти і пристосування для роботи в техніці орігамі; – вміє створювати об’ємні вироби технікою орігамі.
5. Витинанка. Загальні відомості про техніку виготовлення витинанок. Інструменти та пристосування для виготовлення витинанок. Послідовність дій під час виготовлення виробів технікою витинанки. Безпечні прийоми праці під час виготовлення витинанки. Практична робота. Виготовлення листівок, сніжинок, серветок, тощо технікою витинанки.   Учень/учениця: – має загальні уявлення про техніку виготовлення витинанок; – добирає інструменти та пристосування необхідні для виготовлення витинанок; – розкриває послідовність дій під час виготовлення виробів технікою витинанки; - володіє прийомами роботи інструментом; – вміє виготовляти вироби технікою витинанки; – володіє навичками виготовлення витинанок; - дотримується безпечних прийомів праці під час виготовлення виробів технікою витинанки.
6. Робота з пластичними матеріалам. Властивості пластичних матеріалів (пластилін, полімерна глина, глина, солоне тісто). Вироби об’ємної форми. Рельєф. Барельєф. Об’ємна фігура. Інструменти та пристосування для виготовлення виробів. Послідовність виготовлення об’ємних виробів з пластичних матеріалів. Практична робота. Виготовлення з пластичних матеріалів барельєфних форм. Виготовлення з пластичних матеріалів об’ємних сюжетних композицій за власним задумом. Ученьучениця: – має загальні уявлення про вироби об’ємної форми; – пояснює, що таке рельєф і барельєф; – добирає матеріали, інструменти та пристосування необхідні для виготовлення виробів з пластичних матеріалів; – розкриває послідовність виготовлення об’ємних виробів з пластичних матеріалів; – вміє виготовляти з пластичних матеріалів барельєфні форми; – володіє навичкамивиготовлення з пластичних матеріалів об’ємних сюжетних композицій за власним задумом. 
7. Аплікація з тканини. Види та властивості тканин. Використання тканин. Інструменти та пристосування для виготовлення виробів. Прийоми різання тканини та особливості її з’єднання з папером. Безпечні прийоми праці. Практична робота. Виготовлення аплікацій з використанням тканини. Учень/учениця: – має загальні уявлення про види, властивості та використання тканин; – добирає матеріали, інструменти та пристосування необхідні для виготовлення аплікацій з використанням тканини; – розкриває особливості різання тканини та її з’єднання з папером; – вміє виготовляти аплікації з використанням тканини.
8. Мозаїка з природних і штучних матеріалів. Основні прийоми та послідовність виготовлення мозаїки з природних і штучних матеріалів. Практична робота. Створення мозаїки з природних і штучних матеріалів. Учень/учениця: – має загальні уявлення про мозаїку з природних і штучних матеріалів; – знає основні прийоми та послідовність виготовлення мозаїки з природних і штучних матеріалів; – вміє створювати мозаїку з природних і штучних матеріалів.
9. Декорування виробів. Способи декорування виробів. Орнамент. Писанка як один з символів України. Декорування писанок. Практична робота. Виготовлення аплікацій писанки відомими техніками. Декорування писанки. Учень/учениця: – має загальні уявлення про декорування виробів; – називає способи декорування виробів; – знає що таке орнамент; – характеризує писанку як одним із символів України; – розкриває послідовність дій під час декорування писанок; – вміє виготовляти аплікації писанки відомими техніками; – володіє початковими навичками декорування писанки.
10. Самообслуговування. Культура харчування. Правила поведінки за столом. Сервірування столу до обіду. Практична робота. Сервірування столу до обіду. Учень/учениця: – має загальні уявлення про культуру харчування; – знає правила поведінки за столом; – розуміє  специфіку сервірування столу до обіду. – розкриває послідовність складання серветок; – вміє складати серветки для святкового столу.
11. Самообслуговування. Одяг і взуття. Оздоблення одягу та взуття. Інструменти та матеріали для оздоблення одягу ґудзиками. Послідовність оздоблення виробів гудзиками. Практична робота. Пришивання ґудзиків з чотирма отворами. Учень/учениця: – має загальні уявлення про оздоблення одягу та взуття; – добирає інструменти та матеріали для пришивання ґудзиків з чотирма отворами; – розкриває послідовність оздоблення виробів гудзиками; – вміє пришивати ґудзики з чотирма отворами.
12. Виготовлення і оздоблення виробів об’ємної форми . Виготовлення об’ємних виробів з коробок, упаковок та самостійно виготовлених об’ємних деталей. Оздоблення виготовлених виробів відомими техніками та матеріалами. Макетування виробів з деталей конструктора. Практична робота. Виготовлення та оздоблення виробів об’ємної форми (транспортних засобів, будинків, роботів, тощо.). Макетування виробів з деталей конструктора. Учень/учениця: – має загальні уявлення про виготовлення і оздоблення виробів об’ємної форми; – знає специфіку виготовлення виробів об’ємної форми з коробок, упаковок та самостійно виготовлених об’ємних деталей; – розкриває послідовність дій підчас виготовлення та оздоблення виробів відомими техніками та матеріалами; – вміє виготовляти та оздоблювати вироби об’ємної форми; –виконує макетування виробів з деталей конструктора.
13. Екскурсії. Екскурсія до шкільних майстерень, до установ та організацій, на виробництво та підприємства, до майстерень з традиційними народними ремеслами.  Ознайомлення зрізними видами людської діяльності та професіями, з загальними правилами безпеки життя, обладнанням, організацією праці, готовими виробами. Учень/учениця: – має загальні уявлення про організацією праці; – характеризує види діяльності та результати праці; – аналізує та узагальнює побачене під час екскурсії.  

КЛАС


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 140; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!