КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ



Підсумковий рейтинговий бал Підсумкова оцінка за шкалою ECTS Традиційна екзамен. оцінка Традиційна залікова оцінка
91 <= RD =100 A – Відмінно Відмінно

Зараховано

84 <= RD <= 90 B – Дуже добре

Добре

76 <= RD <= 83 C – Добре
66 <= RD <= 75 D – Задовільно

Задовільно

61 <= RD <= 65 E – Достатньо (задовольняє мінімальні критерії)
21<= RD < 60 FХ – Незадовільно Незадовільно Не зараховано
0 =RD < 20 F – Незадовільно (з обов’язковим повторним курсом) Не допущено Не допущено

 

 

Оцінки „А – Відмінно” заслуговує студент, який повністю виконав всі завдання комплексного державного іспиту, а саме: дав вичерпну, обгрунтовану відповідь на три теоретичні питання, безпомилково виконав ситуаційне та тестові завдання.

 

Оцінки „В – Дуже добре” заслуговує студент, який виконав всі завдання комплексного державного іспиту, а саме: дав достатньо чітку відповідь на три теоретичні питання, безпомилково виконав ситуаційне та тестові завдання, але є незначні зауваження.

 

Оцінки „С - Добре” заслуговує студент, який виконав всі завдання комплексного державного іспиту, а саме: дав переважно правильні відповіді на три теоретичні питання (припускається наявність незначних помилок), безпомилково виконав ситуаційне та тестові завдання.

 

Оцінки „ D - Задовільно” заслуговує студент, який у теоретичних відповідях демонструє знання лише незначної частини основного матеріалу, припустився неточностей при виконанні ситуаційного завдання і відповіді на тестові запитання.

 

Оцінки „Е - Достатньо” заслуговує студент, який у теоретичних відповідях демонструє знання вкрай малої частини основного матеріалу, припустився значних неточностей при виконанні ситуаційного завдання і відповіді на тестові запитання.

 

Оцінки „ F Х - Незадовільно” заслуговує студент, який не відповів на теоретичні питання, не виконав ситуаційного завдання і не відповів на тестові запитання.


Зміст програми

МЕНЕДЖМЕНТ ТУРИЗМУ

Особливості туризму як об'єкта управління. Основні поняття й управлінські категорії туризму. Визначення туризму. Типи туристів. Види і форми туризму. Туристична пропозиція. Особливості туризму як об'єкта управління.

Система управління туризмом. Суб'єкт туризму. Об'єкт туризму. Економіка і туризм. Економічні функції туризму. Екологія і туризм. Соціальна сфера як зовнішнє середовище туризму.

Туристський регіон як конкурентна одиниця. Система туристського регіону. Сфера діяльності туристського регіону.

Туристські організації. Рівні управління регіональними туристськими організаціями. Державні організації регіонального рівня, сфера їх діяльності. Приватні туристські організації. Функції туристських організацій.

Туристичні підприємства. Класифікація туристичних підприємств. Туристичні підприємства сфери первинних послуг. Туристичні підприємства сфери вторинних послуг.

Структура управління туризмом. Поняття структури управління. Горизонтальний і вертикальний поділ праці в туристичній організації. Типи організаційних структур. Формальна і неформальна організації. Проектування організаційних структур.

Сутність і взаємозв'язок функцій менеджменту в туризмі. Характеристика основних функцій менеджменту: функція планування, організаційна функція, мотивація і функція контролю.

Стиль управління туристичною фірмою. Поняття і характеристика стилів управління. Елементи управліня (поведінкові чинники). Додаткові стилі управління.

Управління персоналом туристичної фірми Роль керівних кадрів у забезпеченні ефективнгості управління туристичною фірмою. Відділ людських ресурсів туристичної фірми. Добір персоналу.Ринки робочої сили. Експертна оцінка персоналу. Прийом на роботу. Плинність кадрів. Професійний розвиток персоналу.

Управління процесами праці в туризмі. Зміст та особливості управлінської праці в туризмі. Основні напрями раціональної організації праці. Управління процесами праці в туризмі. Управління трудовими процесами за допомогою змагальності. Культура управлінської праці.

Ефективність менеджменту в туризмі.Поняття ефективності. Економічна ефективність менеджменту в туризмі. Характеристика витрат відвідувачів у країні перебування. Зміна економічної ефективності туризму. Визначення витрат, зв'язаних із туризмом.

МАРКЕТИНГ В ТУРИЗМІ

Сутність, зміст та основні поняття маркетингу в туризмі. Соціально-економічна сутність маркетингу. Специфіка маркетингу послуг. Сутність і основні функції маркетингу в туризмі.

Концепція маркетингу в туризмі. Туристське підприємство – головна ланка реалізації концепції маркетингу. Основні умови застосування і принципи маркетингу в туризмі. Сутність концепції реалізації підприємницької діяльності в туризмі. Основні передумови поширення і принципи маркетингу в туризмі. Процес реалізації маркетингу на туристському підприємстві.

Маркетингові дослідження у сфері туризму.Сутність, зміст та завдання маркетингових досліджень. Правила і процедури маркетингових досліджень. Форми організації маркетингових досліджень. Напрями маркетингових досліджень.

Дослідження середовища маркетингу туристського підприємства. Порівняльна характеристика якісних та кількісних методів маркетингових досліджень. Аналіз внутрішнього середовища. Вивчення зовнішнього середовища.

Маркетингові дослідження туристського ринку. Структура туристського ринку. Оцінка кон’юнктури ринку. Визначення місткості ринку. Правила складання листа опитування .Методики проведення маркетингових досліджень.

Маркетингові дослідження туристського продукту. Структура туристського продукту. Позиціювання продукту. Життєвий цикл туристського продукту. Основні методи маркетингових досліджень.

Маркетингові дослідження конкурентів. Конкурентне середовище туристського підприємства. Елементи аналізу конкурентів. Побудова конкурентної карти ринку.

Маркетингові дослідження споживачів туристських послуг. Модель поведінки споживачів на туристичному ринку.Орієнтація споживача. Основний принцип маркетингу. Чинники, які впливають на споживачів туристських послуг. Мотиви поведінки споживачів. Характеристика процесу прийняття рішення про придбання туристських послуг.

Сегментація ринку. Сегментація як засіб вибору найбільш перспективного цільового ринку. Основні принципи сегментації туристського ринку. Ознаки сегментації. Основні сегменти туристського ринку. Вибір цільового ринку.

Маркетингова продуктова стратегія туристського підприємства. Формування продуктової стратегії. Нові продукти в маркетинговій діяльності. Основні етапи розробки продукту-новинки. Впровадження нового туристського продукту на ринок.

Маркетингова цінова стратегія туристського підприємства. Ціна в комплексі маркетингу туристського підприємства. Зовнішні фактори процесу ціноутворення. Визначення цілей ціноутворення. Вибір методу ціноутворення. Визначення та реалізація цінової стратегії. Маркетингові цінові стратегії туристського підприємства.

Маркетингова стратегія збуту туристського підприємства. Формування стратегії збуту. Канали збуту туристського продукту. Вибір посередників та форми роботи з ним.

Маркетингова комунікаційна стратегія туристського підприємства. Сутність маркетингових комунікацій. Розробка комунікаційної стратегії. Визначення адресата і цілей комунікацій. Вибір структури комплексу комунікацій. Розробка бюджету та аналіз результатів комунікаційної стратегії.

Реклама в комплексі маркетингових комунікацій. Особливості реклами в сфері туризму. Види туристської реклами. Рекламні компанії. Основні етапи здійснення рекламної діяльності. Розробка рекламного бюджету. Оцінка ефективності рекламної діяльності.

Засоби поширення туристської реклами. Реклама в пресі. Друкована реклама. Аудіовізуальна реклама. Радіо- і телереклама. Рекламні сувеніри. Пряма поштова реклама. Зовнішня реклама. Комп’ютеризована реклама.

Виставки та ярмарки в туристському маркетингу. Характеристика виставкових заходів. Процес участі туристської фірми в роботі виставки. Оформлення виставкового стенду. Робота персоналу туристичної фірми під час виставки.

СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ТУРИЗМІ

Організація авіаперевезень і авіаподорожей. Авіаційні перевезення і подорожі, їх переваги на ринку довготривалих подорожей. Становлення і розвиток авіаперевезень і подорожей. Міжнародне співробітництво в сфері авіаперевезень. Роль міжнародних організації в регулюванні та вдосконаленні авіаперевезень. Провідні авіакомпанії світу. Характеристика авіапарку світу. Сучасний стан та перспективи розвитку авіаційних перевезень в Україні. Авіатранспортні організації України. Характеристика авіапарку України.

Вимоги до організації безпеки туристів на авіамаршруті.

Організація перевезень туристів залізничним транспортом. Історія розвитку залізничних перевезень і подорожей. «Історичні поїзди» - “Orient Express” та ін. Класифікація перевезень залізничним транспортом: графікові поїзди, туристсько-екскурсійні, поїзди “Здоров’я”. Змішані перевезення. Основні принципи організації перевезень. Міжнародне співробітництво у сфері залізничного транспорту. Класифікація видів поїздів і вагонів. Атрибути комфорту на залізничному транспорті. Організація безпеки туристів на залізничному транспорті.

Організація водних (морських та річкових) перевезень та круїзів. Розвиток морських і річкових перевезень і круїзів. Географія морських та річкових круїзів.

Морські та річкові пасажирські судна, побудова,характеристики тавластивості. Атрибути комфорту на морських міжнародних лініях.

Класифікація пасажирських суден і кают.

Нормативна база морських і річкових перевезень та круїзного плавання. Афінська “Конвенція про перевезення морем пасажирів та багажу”, міжнародна “Конвенція про охорону людського життя на морі” (1974 рік).

Лінійні морські та річкові перевезення. Продаж місць та оформлення квитків на лінійні перевезення. Морські та річкові прогулянки.

Організація автотранспортного обслуговування туристів. Історія розвитку автоперевезень та автоподорожей. Види автотранспорту й автотранспортного обслуговування туристів. Вимоги до обладнання автошляхів Вимоги до обладнання пасажирських автобусів і персоналу.

Нормативно-правова база міжнародних перевезень пасажирів. Особливості організації міських, міжміських та міжнародних перевезень. .Вимоги до безпеки туристів на автомаршруті. Умови випуску автобусу на лінію. Регламентація прав і обов’язків перевізника і туристів на перевезення. Види квитків на міжнародні перевезення: іменні, на пред’явника. Мовні вимоги до квитків.

Взаємодія туристських фірм з автотранспортними підприємствами. Укладання договорів оренди: разовий, сезонний, річний. Права та обов’язки партнерів. Форми відповідальності за порушення умов договору перевізником та туристичною фірмою.

Організація автобусних маршрутів. Складові паспорту автобусного маршруту. Вимоги до оформлення паспорту. Карта-схема маршруту, графік руху по маршрутам, позначення зупинок. Тривалість маршруту. Місце знаходження пунктів технічної допомоги, автозаправки, пунктів медичної допомоги та ін., кількість туристів на маршруті.

Організація діяльності керівника туристичної групи, гіда - перекладача на автобусному маршруті. Оформлення звітної документації.

Послуги розміщення. Готельна послуга, її особливості. Типи підприємств, що надають послуги розміщення, їх характеристика.

Готельне господарство як галузь економіки, її місце в господарській структурі. Місце та роль готельного господарства в соціальній інфраструктурі. Готельне господарство в соціальній сфері міста.

Готельне господарство і туризм: співвідношення і взаємодія. Готельне господарство в індустрії туризму: функціонально-господарський блок, зв’язки з іншими складовими індустрії туризму.

Основні та додаткові послуги готелів. Основні послуги гостинності: розміщення, харчування, транспортне та екскурсійне забезпечення. Додаткові послуги: побутові, торговельні, медичні, спортивно-оздоровчі, інформаційні, комунікативні, фінансово-кредитні та банківські, культурно-просвітницькі, організація дозвілля тощо.

Готель – базове підприємство сфери гостинності. Готельна споруда, її архітектурно-планувальні особливості.

Організація прилеглої території. Інженерно-технічне забезпечення функціонування готелю. Організація внутрішнього простору. Інтер’єр та принципи його розробки: функціональність, естетичність, сучасність.

Особливості розміщення готельних підприємств в просторі міста в залежності від призначення. Послуги розміщення в сільській місцевості.

Типова організаційно-управлінська структура готельних підприємств різного типу. Основні служби (відділи) готелю та їх функції. Відділ прийому і обслуговування (СПО), його функції і структура. Форми організації СПО, їх удосконалення. 

Організація роботи готельного підприємства. Система бронювання місць. Особливості колективного та індивідуального бронювання місць. Підтвердження бронювання. Гарантоване бронювання. Депозитна (авансна) оплата як форма гарантованого бронювання. Канали бронювання.

Організація обслуговування в готелях. Асортимент послуг готелю та фактори, що впливають на організацію їх надання: призначення готелю, місткість, місце розташування, сезонність, класність.

Нормування та стандартизація обслуговування в готелях. Сертифікація готелів. Сертифікація готельних послуг. Основні вимоги до рівня комфортності готельних підприємств (класифікація за системою “зірок”). Уніфікація обслуговування. Профілактика безпеки.

Технологія обслуговування в готелях: організація прийому, поселення, обслуговування та розрахунків. Документація. Рух номерного фонду. Внутрішня статистика. Балансовий звіт готелю.

Правила користування й внутрішнього розпорядку. Специфіка обслуговування туристських груп. Обслуговування туристів-індивідуалів. Обслуговування іноземних туристів.

Специфіка обслуговування туристів за певним класом: “V.I.P.”, люск-апартамент, люкс, перший, туристичний, шкільний, кемпінг.

Організація медичної допомоги. Автотранспортне обслуговування. Екскурсійне обслуговування. Організація додаткових послуг.

Функціональні обов’язки персоналу. Вимоги до обслуговуючого персоналу в індустрії гостинності: кваліфікація, поведінка, медичні вимоги, уніформа. Культура обслуговування та службова етика.

Основні вимоги до утримання готельного підприємства.

Підготовка кадрів для готельної справи (світовий досвід).

Основи економіки готельного господарства. Доходи і прибутки готелю, їх види і механізм формування.

Ціноутворення на готельні послуги. Тарифи та їх структура. Фактори, що визначають рівень тарифів. Система націнок та знижок. Прейскурант.

Прибутки від бронювання місць в готельних підприємствах, фактори їх коливань.

Фінансовий кошторис готелю. Витрати готелю, їх види. Нормування витрат. Коефіцент витрат, його різновиди. Контроль руху витрат готельного підприємства і його підрозділів. Середньодобова вартість номеру, її розрахунок.

Оцінка рентабельності готелю. Обчислення прибутків та рівня рентабельності, коефіцієнта завантаженості та коефіцієнта інтенсивності використання номерного фонду.

Готельне господарство України. Місце в господарському комплексі країни. Ретроспективний аналіз розвитку. Загальна характеристика сучасного стану. Мережа готельних підприємств. Рівень забезпеченості та регіональні відміни. Класифікація готелів: за величиною, за типом, за класом обслуговування. Оцінка економічної ефективності діяльності готельних підприємств.

Напрямки та перспективи розвитку готельної справи. Готельне господарство країни і туризм: аспекти взаємодії. Правове забезпечення та нормативна база взаємодії туризму та готельного господарства. Вітчизняна система підготовки кадрів для готельного господарства і туризму.

Маркетинг готельних послуг. Особливості туристичного маркетингу готелів. Готельні підприємства на ринку споживачів і на ринку виробників. Спрямованість маркетингу готелів на ринок виробників туристського продукту. Аналіз ринку готельних послуг.

Ринок споживачів туристських послуг, його сегментація. Вибір цільових сегментів ринку.

Ринок виробника готельних послуг.

Оцінка зовнішнього та внутрішнього ринкового середовища готелю. Економічні, соціальні, психологічні, політичні, технологічні та інші фактори впливу на готельний бізнес. Конкурентне середовище готельного підприємства, елементи його аналізу. Побудова конкурентної карти ринку. Показники змін конкурентної позиції готельного підприємства. Цінова та якісна конкуренція готельних послуг. Аналіз збутової мережі.

Позиціювання туристського продукту з метою досягнення конкурентних переваг.

Формування ефективного іміджу готелю і напрямки його створення.

Комунікаційна політика готельного підприємства. Реклама в комплексі маркетингової комунікації.

Громадське харчування і туризм. Місце послуг харчування в індустрії туризму. Напрями взаємодії галузей господарства. Специфіка організації харчування в туризмі. Види та форми послуг харчування: обов’язкове харчування, харчування як вид дозвілля.

Світовий досвід з організації харчування в туризмі. Послуги харчування на ринку послуг та на ринку туристських послуг. “Ресторанні ланцюги”: принципи організації та діяльності.

Організація обслуговування індивідуальних туристів в ресторані. Діяльність туристичної фірми з організації послуг харчування. Порядок взаєморозрахунків. Форми звітності та звітні документи.

Обслуговування іноземних туристів.

Організація харчування як форми дозвілля. Принципи підбору закладу громадського харчування. Організація прийомів, банкетів, урочистостей.

Організація харчування в готелях. Основні вимоги до підприємств громадського харчування в Україні, що обслуговують туристів. Основні вимоги до підприємств категорії “люкс”, вища, перша, перша понижена, друга.

Обслуговування в номерах готелів. Обслуговування по типу “шведський стіл”, інші прогресивні форми обслуговування.

Організація харчування на транспорті. Загальні положення. Особливості організації харчування на залізниці; під час автомобільної подорожі; в круїзах.

Екскурсійне обслуговування. Класифікація екскурсій: за змістом (оглядові, тематичні); за складом учасників (діти, дорослі); за місцем проведення (міські, заміські, виробничі, музейні); за способом пересування (пішохідні, транспортні). Тематика екскурсій.

Методика підготовки екскурсії. Головні етапи підготовки екскурсії. Визначення теми, цілей, головних задач екскурсії. Вибір об’єктів, їх кількості, вивчення і накопичення матеріалу, складання “паспортів”. Визначення маршруту. Складання текстів екскурсії (індивідуального, контрольного ). Підбір прийомів. Складання методичної розробки, її структура. Складання бібліографії по темі. Вивчення літератури: помічної, педагогічної, історичної, географічної, краєзнавчої, допоміжної, мемуарної, довідкової, спеціальної та ін. Вивчення архівних матеріалів, експозицій музеїв та виставок. Відбір матеріалів та складання конспектів. Відвідування наукових установ, архітектурних та художніх майстерень, промислових підприємств. Консультації спеціалістів. Зустрічі з учасниками і свідками подій. Хронометраж часу екскурсії. Уточнення екскурсійних об’єктів, зупинок. Вибір місць екскурсійного показу. Підготовка ілюстративного матеріалу по темі екскурсії. Заключення про текст та методичну розробку. Прийняття та затвердження екскурсії.

Методика проведення екскурсії. Методичні прийоми проведення екскурсії (показ об’єктів та розповідь про них), цілі та завдання проведення екскурсії. Екскурсія як синтез показу та розповіді.

Екскурсійний показ об’єктів. Розташування екскурсійної групи. Цілеспрямованість показу об’єктів. Методичні прийоми показу – попередній огляд, екскурсійний аналіз, зорова реконструкція, локалізація подій, порівняння. Прийоми показу допоміжних матеріалів (ілюстрації, схеми, карти та ін.) Жести екскурсовода в показі екскурсійних об’єктів.

Розповідь на екскурсіях. Головні вимоги до розповіді – науковість, достовірність, конкретність, лаконічність, доступність, яскравість викладення матеріалу. Логічні переходи, їх роль у викладенні екскурсійного матеріалу. Методичні прийоми розповіді : роз’яснення, опис, коментування, екскурсійна довідка, літературний монтаж, цитування, локалізація подій. Вступ (організаційна та інформаційна частини) і заключення (висновки) в екскурсії. Узагальнення та висновки. Мова екскурсовода. Її темп і характер. Методичні прийоми активізації пізнавальної діяльності екскурсантів. Культура поведінки і зовнішній вигляд екскурсовода.

Диференціація розважально-ігрового дозвілля в туристичних закладах. Специфіка організації дозвілля в туристичних закладах. Позитивна настанова. Радісне сприйняття довкілля.

Функції розважально-ігрового дозвілля: рекреативна, інформаційна, естетична, виховна, функція спілкування, розваг.

Види дозвіллєвих заходів: масові, камерні (групові), заходи індивідуального вибору.

Моделі розважально-ігрових програм: тематичні вечори, театралізовані програми, танцювальні вечори, конкурсні програми, ігрові програми.

Диференціація аудиторії дозвіллєвих заходів у туристичних закладах: віковий принцип, кількісний, освітній, соціальний, національний, географічний.

Форми розважально-ігрового дозвілля в туристичних закладах. Поняття про форму дозвілля. Загальна характеристика форм дозвілля в туристичних закладах.

Фестивалі, конкурси, концерти, салони, вітальні, танцювальні вечори, любительські об’єднання та клуби за інтересом, розважально-ігрові програми, свята, комплексні заходи, театралізовані, спортивні, ігротека, більярд, телевізійна кімната, бари, казино, кінозал, відеосалон, тематичні вечори.

Методика підготовки та проведення тематичного вечора в туристичних закладах. Вимоги до організатора та ведучого тематичного вечора.

Методика організації спортивно-ігрової діяльності в туристичних закладах. Поняття спортивно-ігрової діяльності. Форми спортивно-ігрової діяльності: спортивні ігри, “дворові” ігри, рухливі ігри, ділові або рольові ігри, ігри з естради, інтелектуальні ігри.

Ігротеки в туристичних закладах: комп’ютерні ігри, ігрові автомати, настільні ігри.

Організація чемпіонатів, турнірів, конкурсів.

Організація та проведення ігрових програм. Спортивно-ігрові програми для дітей та дорослих. Сімейні програми. Вимоги до ведучого спортивно-ігрових програм.

Методика організації та проведення комплексних масово-розважальних заходів. Поняття комплексного заходу. Форми комплексних масово-розважальних заходів: театралізовані вистави театралізовані свята, карнавали, свята казкових героїв, свято Нептуна, свято Івана Купала, свята часів року, свято моря, свято гір, свято лісу. Денні акції: день природи, день іменинника, день самоврядування.

Драматургічні основи дозвіллєвої діяльності.

Сценарна розробка комплексного заходу.

Методика організації роботи режисерсько-постановчої групи.

ТУРОПЕРЕЙТИНГ


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 213; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!