Шляхи вдосконалення національної митної політики в умовах її членства в СОТ та асоціації з ЄвроСоюзом



 

Основними сучасними шляхами вдосконалення національної митної політики України в умовах її членства в СОТ та асоціації і створення зони вільної торгівлі з ЄвроСоюзом є імплементація світових та європейських норм митного законодавства – це процеси наближення національного законодавства у сфері митної справи до міжнародного законодавства за допомогою методів правотворчості, планування, координації та контролю . Водночас вона є складовою інтеграції України в міжнародне економічне середовище, передумовою гармонізації законодавства із законодавством держав-членів Європейського Союзу. Механізм імплементації міжнародних норм у національне митне законодавство – це комплекс спеціальних заходів, засобів і способів, які мають юридичний зміст і спрямовані на забезпечення впровадження норм митного законодавства. Структура механізму правового регулювання передбачає наявність елементів, що різняться метою, завданнями, функціями та змістом. За спрямованістю їх можна кодифікувати блоками: правотворчість, правозастосування, правоохоронна діяльність.

Принципи імплементації митного законодавства: суверенність митної політики; пріоритет захисту інтересів особистості і національних цінностей у митній сфері; баланс міжнародних і національних інтересів.

Необхідність запровадження міжнародних норм у процедуру митного оформлення в Україні зумовлюють предметні особливості норм і нормативних правових актів, які визначають наявність самостійних правових інститутів щодо міжнародного обміну інформацією, захисту даних, використання інформаційних технологій та телекомунікаційних мереж. Водночас нормативно-правові акти, що належать до системи митного оформлення національного та міжнародного рівня, мають дискретний характер, в окремих випадках спостерігається їх неузгодженість і суперечливість. Це пояснюється відсутністю глибокого теоретичного аналізу під час формування нормативної бази митного оформлення, а також недостатнім рівнем взаємодії держав з метою інтеграції міжнародних нормативних правових актів, що регулюють правовідносини у зазначеній сфері.

Дослідження міжнародного досвіду вказує на потребу створення нових, досконаліших форм митної співпраці. Перспективною формою міжнародного митного співробітництва є створення інформаційно-аналітичного центру з питань митної справи. Серед завдань центру варто передбачити: одержання, зберігання та обробку інформації про діяльність митних органів, зокрема щодо боротьби з контрабандою; аналіз та розробку тенденцій розвитку митних відносин у світі на сучасному етапі; розробку і втілення механізмів спрощення й гармонізації митних відносин між країнами; надання консультативних послуг та рекомендацій митним органам країн щодо порядку проведення митних процедур або застосування норм міжнародного митного права. Нормативною основою діяльності цього центру має стати конвенція, підписана країнами-учасниками.

Для розвитку економіки, вирішення низки соціальних проблем, консолідації суспільства вже недостатньо існування і застосування національного законодавства, відірваного від реалій розвитку міжнародного законодавчого процесу загалом. Економічний розвиток держав неможливий без взаємодії з іншими учасниками світового ринку. Створення економічних союзів (Європейський Союз, Шанхайська організація співробітництва, Співдружність незалежних держав, Всесвітня торговельна організація тощо) – це передусім створення єдиних ринків з єдиними правилами торгівлі та надання послуг, що зумовлено тенденціями переходу до нових способів виробництва, заснованих на інформаційних технологіях, зокрема в митній сфері.

Здійснення імплементації міжнародних норм до митного законодавства України охоплює цілі, завдання, принципи й форми зближення міжнародних і внутрішніх нормативних правових актів, спрямованих на правове регулювання митної сфери.

Мета імплементації законодавства – послідовне поліпшення якості та умов життя людини; розвиток економічної, соціально-політичної, культурної та духовної сфер життя суспільства; захист прав і свобод особи.

Завданнями імплементації митного законодавства є: формування правової основи єдиного нормативно-правового масиву норм щодо митного контролю й оформлення, використання сучасної телекомунікаційної інфраструктури; захист інтересів особи, суспільства і держави в митній сфері; національних інтересів; боротьба з порушеннями митних правил та контрабандою.

Формами імплементації митного законодавства є: координація, трансформація, рецепція, уніфікація, моделювання і гармонізація.

Порівняльний аналіз управління митною справою в ЄвроСоюзі та Україні дозволив сформувати необхідність наступних заходів в формуванні законодавчих основ удосконаленої митної політики України після її вступу до СОТ та асоціації з Європейським Союзом:

1. Введення, з врахуванням принципів Кіотської конвенції , ясності та чіткості в положення митного законодавства України, зокрема, що стосується інституту оскарження рішень митних органів і їх посадовців, відповідно до Конституції України;

2. Ухвалення стандартних спрощених митних правил і процедур митного оформлення товарів для всіх категорій осіб;

3. Використання в митних процедурах єдиних інформаційних систем і технологій з огляду на вимоги СОТ та ЄвроСоюзу;

4. Удосконалення методів митного контролю на основі теорії управління ризиками відповідно до міжнародних угод;

5. Активне застосовування попередніх форми декларування товарів з використанням сучасних програмних продуктів;

6. Розвиток інститут митних брокерів (повірених) шляхом передачі їх частини функцій щодо митного оформлення й випуску ряду експортно-імпортних товарів з дозволу митних органів;

7. Активізація та зміцнення всебічної співпраці митних органів з іншими державними органами, торговими асоціаціями, а також міжнародної співпраці і взаємодії митних служб;

8. Розширення партнерських угод митної служби з законослужняними учасниками ЗЕБ.

Важливим кроком на шляху до імплементації вітчизняного митного законодавства до міжнародних норм стало прийняття нової редакції Митного кодексу України від 13.03.2012 р. № 4495-VI . До основних позитивних новацій Кодексу слід віднести:

1. Адаптація положень Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 р. (щодо принципів визначення митної вартості) [58].

Передбачено максимальне використання основного методу визначення митної вартості – за ціною угоди. Визначено вичерпний перелік документів, які митниця має право отримати від суб'єкта підприємницької діяльності для підтвердження митної вартості товарів (ст. 53 МКУ).

2. Час митного оформлення однієї імпортно-експортної операції скорочується з 24 годин до 4 годин (ст. 255 МКУ).

3. Підприємці мають право самостійно обирати митницю, в якій вони декларуватимуть товари, що розширило права декларантів, та зменшило кількість бюрократичних процедур (ст. 247 МКУ).

4. Допускаються внесення змін та відкликання митної декларації, прийнятої митним органом, до моменту завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму (ст. 269 МКУ).

5. Форми та обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України при митному оформленні, обираються на підставі результатів системи управління ризиками (ст. 320 МКУ).

6. Митні органи можуть вимагати для цілей митного оформлення лише ті документи, що передбачені Митним кодексом (ст. 334 МКУ). Ст. 335 МКУ визначено перелік документів та відомостей, що необхідні для митного контролю товарів і транспортних засобів, та розбито по групах в залежності від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів.

7. Суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності за своїм бажанням може задекларувати всі товари за одним товарним кодом, якому відповідатиме найбільша ставка мита (ст. 267 МКУ).

8. Строки можливості накладення адміністративного стягнення у вигляді конфіскації у справах про порушення митних правил вже не є безстроковими, їх обмежено терміном 1095 днів з дня виявлення правопорушення (ст. 467 МКУ).

9. Встановлення чітких строків транзитних перевезень залежно від виду транспорту (ст. 95 МКУ).

10. Використання електронного декларування суб'єктами ЗЕД у всіх митних режимах (ст. 257 МКУ).

11. Запровадження в Україні спеціальних спрощених митних процедур для добросовісних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, ввівши поняття уповноважений економічний оператор, яким надаються спеціальні спрощення при митному оформленні товарів (глава 2 МКУ).

12. Строк тимчасового ввезення (вивезення) товарів, транспортних засобів збільшено до 3 років (ст. 116 МКУ).

13. Визначення єдиної ставки мита 10% для товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та у супроводжуваному багажі фактурною вартістю, що не перевищує 10 000 євро (ст. 374 МКУ).

14. Створення системи забезпечення сплати митних платежів у формі:

- фінансових гарантій;

- гарантування на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 р.;

- гарантування на умовах Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік) із застосуванням книжки (карнету) А.Т. А.

Відповідно до ст.84 Угоди про асоціацію поступове наближення митного законодавства України до митного законодавства ЄС, як це визначено в стандартах ЄС та міжнародних стандартах, здійснюється згідно з додатком XV до цієї угоди. Так, в цьому додатку визначені 4 напрямки імплементації (на-ближення) митного законодавства України до митного законодавства ЄС:

1. Напрямок "Митний Кодекс України – Митний кодекс ЄС" – впровадження Регламенту (ЄС) № 450/2008 Європейського парламенту та Ради ЄС від 23 квітня 2008 р., який запроваджує Митний кодекс Співтовариства (Модернізований Митний Кодекс) за винятком окремо визначених статей має відбутися протягом трьох років з дати набрання чинності цією Угодою;

2. Напрямок "Спільний транзит та Єдиний адміністративний документ (ЄАД)" – положення Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами від 20 травня 1987 р. та Конвенції про єдиний режим транзиту від 20 травня 1987 р. з 0і змінами мають бути впроваджені до законодавства України протягом 1 року здати набрання чинності цією Угодою;

3. Напрямок "Звільнення від мит" – Розділи І та ІІ Регламенту Ради ЄС № 1186/2009 від 16 листопала 2009 р. про заснування режиму Співтовариства щодо звільнення від сплати мита як узгоджено між Сторонами будуть впроваджені до законодавства України не пізніше трьох років з дати набрання чинності цією Угодою.

4. Напрямок "Захист права інтелектуальної власності" – положення Регламенту Ради ЄС № 1383/2003 від 22 липня 2003 р. щодо митних дій проти товарів, підозрюваних в порушенні окремих прав інтелектуальної власності та необхідних заходів проти товарів, що порушують такі права, без шкоди результатам поточного переглчяду права ЄС стосовно митного дотримання прав інтелектуальної власності та Регламенту Комісії ЄС № 1891/2004 від 21 жовтня 2004 р., який встановлює положення для імплементації Регламенту Ради ЄС " 1383/2003 від 22 липня 2003 р. – повинні бути впроваджені до законодавства України протягом трьох років з дати набрання чинності цією Угодою.

Згідно з розпорядженням КМУ від 17.09.2014 № 847-р "Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони" в частині удосконалення митного законодавста України передбачені на 2014-2017 рр. наступні дії:

1. Розроблення проектів нормативно-правових актів щодо видачі сертифікатів переміщення (походження) товарів з України за формою "EUR.1"

2. Розроблення проектів нормативно-правових актів щодо надання статусу уповноваженого (схваленого) експортера, що оформлює декларацію-інвойс

3. Розроблення порядку надання та розгляду заявок на отримання тарифних квот для імпорту в Україну товарів з держав – членів ЄС

4. Розроблення механізму застосування спеціальних заходів, передбачених Угодою про асоціацію, щодо імпорту до України одягу, що був у користуванні, походженням з держав – членів ЄС

5. Забезпечення механізму поступового анулювання ставок вивізного (експортного) мита, визначеного положеннями статті 31 розділу IV та додатка I-D до Угоди про асоціацію

6. Розроблення механізму застосування спеціальних захисних заходів, які буде запроваджено для окремих видів товарів, що обкладаються експортним митом

7. Розроблення механізму застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з держав – членів ЄС

8. Розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України проектів нормативно-правових актів з метою ратифікації Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами від 20 травня 1987 р. та Конвенції про єдиний режим транзиту від 20 травня 1987 р. (із змінами) Верховною Радою України та приведення національного законодавства у відповідність з їх положеннями

9. Розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України проектів нормативно-правових актів з метою імплементації положень Регламенту (ЄC) № 450/2008 Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2008 р., яким встановлюється Митний кодекс Співтовариства (модернізований Митний кодекс): положення, крім статей 1, 3, 10, 13 (пункт 3), 17, 25, 26, 28, 33-34, 35-39, 55, 69, 70, 77, 78, 93, 106, 133, 146, 147, 183-187

10. Розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України проектів нормативно-правових актів з метою імплементації положень Регламенту Ради (ЄC) № 1186/2009 від 16 листопада 2009 р., яким встановлюється система Співтовариства щодо звільнення від мит (розділи I і II)

11. Розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України проектів нормативно-правових актів з метою імплементації положень Регламенту Ради (ЄC) № 1383/2003 від 22 липня 2003 р. щодо митних дій проти товарів, стосовно яких є підозра у порушенні окремих прав інтелектуальної власності, та необхідних заходів проти товарів, що порушують такі права, без заподіяння шкоди результатам поточного перегляду законодавства ЄС стосовно митного дотримання прав інтелектуальної власності

12. Розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України проектів нормативно-правових актів з метою імплементації положень Регламенту Комісії (ЄC) № 1891/2004 від 21 жовтня 2004 р., яким встановлюються положення для імплементації Регламенту Ради (ЄC) № 1383/2003 від 22 липня 2003 р. щодо митних дій проти товарів, стосовно яких є підозра у порушенні окремих прав інтелектуальної власності, та необхідних заходів проти товарів, що порушують такі права, без заподіяння шкоди результатам поточного перегляду законодавства ЄС стосовно митного дотримання прав інтелектуальної власності

Інтеграція України до Європейського Союзу передбачає впровадження європейських стандартів у всіх сферах діяльності держави. Це дозволяє знач-ною мірою спростити формальності для сумлінних учасників зовнішньоеко-номічної діяльності, забезпечивши виконання комплексу заходів, спрямованих на боротьбу з різними видами порушення митного законодавства. У зв’язку із цим одним з першочергових питань переходу на європейські митні правила, над яким працює Держмитслужба України, є інтеграція автоматизованих мит-них систем NCTS ЄвроСоюзу та ЄАІС ДМСУ.


Висновки

 

Державна митна політика має на меті створення сприятливих умов для зовнішньоеконоічної діяльності в сучасній державі, у зв’язку із чим вона безпо-середньо зумовлює способи, методи та механізми реалізації митної функції держави.

Митна політика підпадає під вплив тих самих соціальних та політичних законів, що і державна політика взагалі. На конкретний зміст митної політики держави впливають певні об'єктивні фактори, серед яких слід визначити наступні:

- економічні – загальний стан економіки країни, особливості її економічної системи, особливості розвитку окремих галузей економіки, існуючі зовнішні економічні зв' язки, стан світових економічних відносин та ін;

- ідеологічні та політичні фактори – програми уряду щодо захисту внутрішнього ринку та окремих його сфер, екологічної безпеки країни, охорони моралі та духовності;

- міжнародні фактори – членство держави у різноманітних міжнародних організаціях, наявність двосторонніх та багатосторонніх міжнародних угод, участь держави у митних та економічних союзах, підтримка певних міжнародно-правових та економічних санкцій, політика уряду щодо надання преференцій окремим державам та інше.

Конкретні завдання, які вирішуються державою в процесі проведення державної митної політики, обумовлюють відповідні функції Державної фіскальної служби України: фіскальну; регулятивну; захисну.

Митну політику слід розглядати як систему принципів та напрямів діяльності держави у сфері забезпечення своїх економічних інтересів та гарантування безпеки за допомогою митно-тарифних і нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі.

Основною проблемою реалізації митної політики України на сучасному етапі є імплементація в митному законодавстві до кінця 2015 року законодавчих та процедурних вимог Розділу IV "Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею" Угоди про асоціацію України та Європейського Союзу від 2014 року, згідно яких встановлюється режим "вільної торгівлі" між Україною та країнами Європейського Союзу протягом перехідного періоду, що не перевищує 10 років починаючи з дати набрання чинності цією Угодою.

Угода про асоціацію України з ЄвроСоюзом та створення зони вільної торгівлі передбачає певне зниження фіскальної ефективності митної політики України:

- поступову ліквідацію протекціоністського захисту внутрішнього ринку України шляхом ліквідації на протязі 15 років (графік) вивізного мита на певні види товарів;

- зменшення взаємного протекціоністського захисту з боку України та ЄвроСоюзу зменшенням до мінімального рівня (або ануляцію) ставок ввізного мита;

- встановлення протекціоністських квот та захисних ставок ввізного мита на ввоз товарів за певними групами як з боку України, так і з боку ЄвроСоюзу.

Таким чином, Угода про асоціацію України з Європою відкриває нові масштабні зовнішньоекономічні ринки для України та, відповідно, вимагає удосконалення законодавчої та технологічної інфраструктури митної служби України в умовах значного зростання експортно-імпортних потоків.

При формуванні сучасної митної політики України у законодавчому сегменті визначені 4 напрямки імплементації (наближення) митного законодавства України до митного законодавства ЄС:

1. Напрямок "Митний Кодекс України – Митний кодекс ЄС" – впровадження Регламенту (ЄС) № 450/2008 Європейського парламенту та Ради ЄС від 23 квітня 2008 р., який запроваджує Митний кодекс Співтовариства (Модернізований Митний Кодекс) за винятком окремо визначених статей має відбутися протягом трьох років з дати набрання чинності Угодою;

2. Напрямок "Спільний транзит та Єдиний адміністративний документ (ЄАД)" – положення Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами від 20 травня 1987 р. та Конвенції про єдиний режим транзиту від 20 травня 1987 р. з 0і змінами мають бути впроваджені до законодавства України протягом 1 року здати набрання чинності Угодою;

3. Напрямок "Звільнення від мит" – Розділи І та ІІ Регламенту Ради ЄС № 1186/2009 від 16 листопала 2009 р. про заснування режиму Співтовариства щодо звільнення від сплати мита як узгоджено між Сторонами будуть впроваджені до законодавства України не пізніше трьох років з дати набрання чинності Угодою;

4. Напрямок "Захист права інтелектуальної власності" – положення Регламенту Ради ЄС № 1383/2003 від 22 липня 2003 р. щодо митних дій проти товарів, підозрюваних в порушенні окремих прав інтелектуальної власності та необхідних заходів проти товарів, що порушують такі права, без шкоди результатам поточного переглчяду права ЄС стосовно митного дотримання прав інтелектуальної власності та Регламенту Комісії ЄС № 1891/2004 від 21 жовтня 2004 р., який встановлює положення для імплементації Регламенту Ради ЄС " 1383/2003 від 22 липня 2003 р. – повинні бути впроваджені до законодавства України протягом трьох років з дати набрання чинності Угодою.

У технологічному сегменті сучасної митної політики інтеграція України до Європейського Союзу передбачає впровадження європейських стандартів у сфері інтеграція автоматизованих митних систем NCTS ЄвроСоюзу та ЄАІС ДМСУ.


Список використаних джерел

 

1. Бережнюк. І. Теоретичні основи та сутність митної справи / І. Береж-нюк // Вісник Академії митної служби України. – 2002. – № 3. – С. 3-17.

2. Бережнюк І.Г. Митне регулювання України: національні та міжна-родні аспекти: монографія [Текст] / І. Г. Бережнюк. – Дніпропетровськ: Академія митної служби України, 2009. – 543 с.

3. Бюджетний Кодекс України від 8 липня 2010 року № 2456-VI / Із змінами, внесеними Законами України станом № 212-VIII від 02.03.2015. – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2456-17

4. Генеральна угода з тарифів і торгівлі 1994 року (ГАТТ -1994). – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/ laws/show/981_003

5. Глуха Г.Я. Митна політика як фактор економічного зростання країни [Текст] / Г.Я. Глуха // Проблеми економіки, № 3, 2012. – с.20-25

6. Гребельник О.П. Митна справа Підручник [ Текст] / О.П. Гребельник. – К.: Центр учбової літератури, 2014. – 472 с.

7. Дубініна А.А. Митна справа: підручник[Текст] / А.А. Дубініна, С.В. Сорокіна, О.І. Зельніченко. – К. : Центр учбової літератури, 2010. – 320 с.

8. Ершов А.Б. Международные таможенные отношения [Текст] : учебное пособие [Текст] / А.Б. Ершов. – СПб., 2000. – 319 с.

9. Калінеску Т.В. Митна політика України та забезпечення економічної безпеки держави [Електронний ресурс] / Т.В. Калінеску, К.В. Баляба // Наукові вісті Далівського університету. – 2010. – №1. – Режим доступу: http://archive.nbuv.gov.ua/e-journals/Nvdu/2010_1/10ktvebd.htm.

10. Калініченко А.І. Шлях адаптації українського митного законодавства до світових стандартів [Текст] / А.І. Калініченко // Юридичний науковий електронний журнал, №1, 2015. – С. 115-118

11. Карамбович І. М. Митна система та її роль в регулюванні зовнішньої торгівлі України: монографія [Текст] / І. М. Карамбович. – Дніпропетровськ: Академія митної служби України, 2009. – 281 с.

12. Коломоєць О.В. Митна політика сучасної держави в структурі держав-ної політики / О.В. Коломоєць // Науковий вісник Херсонського державного університету, Випус 4, Том.2, 2014 – С. 60-64

13. Конвенція про спрощення формальностей у торгівлі товарами від 20 травня 1987 р. / ЄЕС, Австрія, Фінляндія [...]; Конвенція, Міжнародний документ в редакції від 25.03.2003 – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/987_012

14. Конвенція про єдиний режим транзиту від 20 травня 1987 р. (із змінами) / ЄЕС; Конвенція, Міжнародний документ – [Електронний документ]. – режим доступу: – www.kmu.gov.ua/docs/EA/.../15_Annexes.pdf

15. Курило Т.В. Митне право України: Навчальний посібник [Текст] / Т В Курило. – Львів: Новий світ-2000, 2007. – 240 с

16. Луценко І. С. Основні етапи реалізації митної політики України в сфері зовнішньоекономічної діяльності / Луценко І. С // Ефективна Економіка – 2011 – №1 УДК 336.02:339.9.012.24 Режим доступу – http://www.economy.nayka. com.ua/index.php

17. Международная Конвенция о согласовании условий проведения контроля грузов на границах (21.10.1982) // Международную Конвенцию дополнено Приложением 9 от 27.05.2010 (О присоединении Украины к Конвенции см. Указ Президента Украины N 616/2002 от 04.07.2002) -– [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_267

18. Міжнародна конвенція про спрощення і гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція – редакція на 26 червня 1999 року) // Про приєднання України до Конвенції див. Закон N 227-V від 05.10.2006). – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_643

19. Міжнародна конвенція про Гармонізовану систему опису та кодування товарів // Рада Митного Співробітництва; Конвенція, Міжнародний документ від 14.06.1983. -– [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_079

20. Міжнародні стратегії економічного розвитку: Навч. посіб. [Текст] / За реБ. А.О. Задої. – К.: Знання, 2007. – 332 с.

21. Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП) 1975 року/ Із поправками до Конвенції, які вступили в дію 01.10.2005 // (Про участь України у Конвенції див. Закон N 117/94-ВР від 15.07.94) -– [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_012

22. Митна Конвенція про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік) із застосуванням книжки (карнету) А.Т. А. / (Поправки до Конвенції в Документі

від 15.05.2014) // (Про приєднання України до Конвенції – Закон N 1661-IV від 24.03.2004) – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_472

23. Митне регулювання в ЄС та Україні : порівняльно-правове досліджен-ня: Науково-практичний посібник [Текст] / Мароха В., Олійник Н. Омельченок О. та інш.; за наук. рРеБ. А.В. Мазура. – К.: ТОВ "Ніка-Прінт", 2005. – 832 с.

24. Митний Кодекс України від 13.03.2012 № 4495-VI //(Із змінами, внесеними згідно із Законами України станом № 74-VIII від 28.12.2014) – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/4495-17

25. Митний тариф України (ставки ввізного мита): Закон України від 19 вересня 2013 року № 584-VII – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/584-18

26. Науменко В.П. Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні: Монографія [Текст] / В.П. Науменко, П.В. Пашко, В.А. Руссков, 2006. – 394 с.

27. Пасічник А.М. Нова комп’ютеризована транзитна система ЄС: проблеми та перспективи для України /А.М. Пасічник, О.П. Кузнєцов, С.О. Полока // Вісник Академії митної служби України. Сер. : Технічні науки. – 2011. – № 1. – С. 5-11. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/vamsutn_2011_1(45)__3.pdf

28. Пашко П.В. Реалізація функцій митної політики України в умовах глобалізації [Текст] / П.В. Пашко // Вісник КНТЕУ. – 2009. – №4. – С. 5-11.

29. Пашко П.В. Митна безпека (теорія, методологія та практичні рекомендації) : монографія [Текст] / Пашко П.В. – Львів: ІРД НАН України, 2009. – 628 с.

30. Пашко П.В. Щодо термінів "митна політика" та "митна справа" / П.В. Пашко // 2012 – irbis-nbuv.gov.ua/.../cgiirbis_64.exe

31. Податковий Кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI //(Із змінами, внесеними згідно із Законами України станом № 211-VIII від 02.03.2015) – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/paran68#n68

31а. Податкова система: навч. посіб. / [Лютий І.О., Демиденко Л.М., Ро-манюк М.В. ]; За реБ. І.О.Лютого. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 456 с.

32. Положення про митні декларації // Затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 450 (Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 304 від 06.08.2014) – [Електронний документ]. – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/450-2012-%D0%BF

33. Приймаченко Б.В. Митна політика держави та її реалізація митними органами: монографія / Приймаченко Б.В. – Дніпропетровськ: Академія митної служби України, 2006. – 332 с.

34. Філатов В.В. Напрямки сучасної митної політики України [Текст] / В.В. Філатов // Митна справа. – 2009. – №4 (64). – С. 24-30.)

35. Ченцов В. Механізми державного управління митною справою ЄС та України: порівняльний аналіз / В.Ченцов // Державне управління та місцеве самоврядування, 2012, № 3(14) – С.72-81

 


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!