Визначення добової працездатності КМС та довжину фронту робіт в «вікно»



ПРАКТИЧНА РОБОТА №5

Тема: Організація та виконання капітального ремонту колії

Мета: Навчитися складати графік виконання основних робіт при капітальному ремонті колії

Зміст практичної роботи:

1 Аналіз техніко-експлуатаційної характеристики ділянки та залізничної колії до ремонту й прийняти рішення про укладання ефективного типу верхньої будови колії та її конструкції.

2 Визначення добової працездатності КМС та довжину фронту робіт в «вікно».

3 Вибір колійних машин та механізмів, складання схем формування робочих поїздів та знаходження їх довжини для розташування їх на станції.

4 Розрахунки необхідної тривалості «вікна» для виконання робіт.

5 Креслення технологічної послідовності роботи господарчих поїздів в «вікно» та графіка виконання основних робіт.

6. Висновки по практичній роботі.

7. Література


Аналіз техніко-експлуатаційної характеристики ділянки та залізничної колії до ремонту й прийняти рішення про укладання ефективного типу верхньої будови колії та її конструкції

 

Розглядаючи задану дільницю при виконанні практичної роботи можна відмітити, що вихідними даними є - данні техніко-експлуатаційної характеристики ділянки.

Отже стан колії до ремонту:

· Ділянка багатоколійна, електрифікована, що дає можливість постійно забезпечувати безперервний і безпечний рух поїздів із встановленими швидкостями.

· Ділянка не обладнана пристроями автоблокування, що водночас з багатоколірністю дільниці зменшує пропускну спроможність колії порівняно з характеристиками автоблокування.

Конструкція колії:

· це безстикова колія, що дозволяє подовжити міжремонтні терміни конструкції колії, скоротив трудові й матеріальні затрати, підвищити продуктивність праці монтерів, ліквідувати значну частку тяжкої ручної фізичної праці.

· рейкові пліті на всій безстиковій ділянці виготовляють шляхом зварювання ланок рейок типу Р65.

· у якості рейкових опор використовують залізобетонні шпали із проміжним скріпленням типу КБ, що забезпечують просторову пружність колії та надійний пружній зв'язок рейок з опорами.

· вид баласту - щебеневий.

Безперервне утримання колії в справному стані - її верхньої будови, земляного полотна, штучних споруд - головне завдання ведення колійного господарства.

При роботі колії під навантаженням, вона приходить в напружений стан й у колії виникають пружні залишкові деформації. Внаслідок зносу й накопичення залишкових деформацій елементів колії, окремих часток або їх комплекс періодично підлягають масовій заміні.

З часом  баластний шар засмічується, баласт, який добре пропускав воду, починає втрачати ці якості і дренуючи властивості баластного шару знижується.

Система ведення колійного господарства передбачає виконання ремонтів у визначні періоди, залежні від кількості пропущеного тоннажу в млн.т.бруто., так як завантаженість дільниці 35 млн.т.км/км брутто, пропускна спроможність лінії за виробничу зміну 11 пара й по лінії вже перевезене 440 млн.т вантажу. На основі порівняння кількості пропущеного вантажу (Тг) на даній дільниці з її нормою Тн=350 млн.т.бр.  по «нормах періодичності ремонтів колії» на дільниці потрібен капітальний ремонт колії.

При даному ремонті колії необхідно виконати слідуючи роботи:

- повну заміну рейок новими такого ж типу або більш потужними, проміжних скріплень; повна заміна шпал новими залізобетонними, очищення щебеневого баластного шару  на всю його товщу від забруднювача; постановка колії на новий баласт із щебенем 20-25 мм з високою несучою спроможністю з улаштуванням призми, розміри якої відповідають стандартним поперечним профілям; заміна стрілочних переводів новими з повною зміною перевідних брусів.

Для виконання капітального ремонту безстикової колії на залізобетонних шпалах з попередньою заміною рейкових плітей будуть використовуватися слідуючі машини: баластоочищююча машина БМС, колієукладальник УК-25/18, виправочно-підбивочна машина ВПО-3000 й інші машини та механізми.

Визначення добової працездатності КМС та довжину фронту робіт в «вікно»

 

Забезпечити роботи КМС зі своєчасного виконання капітального ремонту колії повинна її механізована база, на якій виконуються роботи зі збирання ланок рейко-шпальної решітки. У зв'язку з цим необхідно знатіи добову продуктивність КМС, яка повинна бути тісно пов'язана з можливостями виконання річного обсягу робіт у відведений час.

Середня добова продуктивність знаходиться з виразу:

                 (1)

Q- річний обсяг робіт для одної КМС

Т- період виконання ремонту, дн.

 

Після знаходження добової продуктивності КМС підраховується довжина фронту робіт в «вікно», яка залежить від періоду надання «вікон» та добової продуктивності КМС.

                    (2)

n- періодичність надання вікон, дн

Приймаємо  по знайденому фронті робіт робимо висновок, що фронт робіт в «вікно» складає 1300 р. м. що відповідає технологічному процесу №3 « Капітальний ремонт безстикової колії на залізобетонних шпалах з попередньою заміною рейкових плітей інвентарними рейками з використанням баластоочищюючої машини БМС, коліє укладальника КК-25/9, виправочно-підбивочної машини ВПО-3000 і інші машини і механізми.

Знаходження поправочних коефіцієнтів.

При розробці технологічного процесу розраховується кількість робітників у бригаді та витрати часу на роботу машин і механізмів. Для цього використовуються діючі норми часу.

Технічна норма часу відображає працю кваліфікованого робітника, необхідну для виконання самої операції в умовах досягнутого рівня техніки, передової організації виробництва, без урахування часу на переміщення , відпочинок та пропуск поїздів.

Непродуктивні витрати праці робочого години враховуються зо допомогою поправочного коефіцієнта до норм витрат. Він складається з години, необхідного для переміщення робітника по місцю робіт-15 хв.

За весь робочий день, на відпочинок - по 5 хв.

На кожну час робочого години, крім передостанньої й останньої робочої часів - 30 хв. За весь робочий день.

Таким чином, поправочний коефіцієнт визначаємо, і він відповідає пропуску 11 пар поїздів по ділянці:

Підготовчі роботи

Основні роботи

Заключні роботи


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!