Типові режими радіаційного захисту.



Існує порядок необхідних дій населення, вживаний в зонах радіоактивного зараження, який сприяє максимальному зменшення можливих доз опромінення. Даний порядок прийнято називати режимом радіаційного захисту.

Розглянемо три види режиму радіаційного захисту. Режим радіаційного захисту № 1 використовується в зонах з дерев’яними будівлями, які сприяють ослабленню радіації в 2 рази, і ПРУ, зменшують радіацію в 50 Разів (перекриті щілини, підвали).

Режим радіаційного захисту № 2 використовується в зонах з кам'яними одноповерховими будівлями, які сприяють ослаблення радіації в 10 разів, і ПРУ, зменшують радіацію в 50 разів.

Режим радіаційного захисту № 3 використовується в зонах з багатоповерховими кам'яними будинками, завдяки яким відбувається ослаблення радіації в 20-30 разів, і ПРУ, зменшують радіацію в 200-400.

Внаслідок аварії на АЕС в зонах сильного радіоактивного забруднення необхідно в максимально короткі терміни евакуювати населення.

Жителі, які перебувають у близьких від вогнища небезпеки районів, де потужність дози випромінювання не більше 5 мР/год., зобов'язані слідувати гігієнічним вимогам, щодня робити вологе прибирання житлових приміщень,

Режими радіаційного захисту встановлює час, протягом якого рекомендується перебувати в ПРУ (1 етап), далі в ПРУ (2 етап) і, у висновку, вдома, так само дозволяється виходити на вулицю по невідкладних справах в цілому не більше ніж на 1 ч (3 етап).

Дія населення в зоні хімічного зараження.

Населенню, у зоні хімічного зараження, необхідно знаходиться в притулках. Вихід з притулку повинен бути дозволений тільки в надягнутих засобах захисту органів дихання.

Вихід із зони зараження вказується знаками, у разі їх відсутності слід виходити в бік, перпендикулярну напрямку вітру.

Категорично забороняється брати щось із зараженою місцевості, а також сідати або лягати на землю. У жодному разі не можна знімати засоби індивідуального захисту. При попаданні краплі ІВ, ДЯВ на відкриті ділянки тіла або одяг необхідно відразу ж обробити їх за допомогою ІВП.

Не рекомендується знімати засоби індивідуального захисту, а особливо протигаз, без дозволу, навіть за межами зони зараження, оскільки поверхня одягу, взуття і засобів захисту може бути заражена ІВ. Постраждалим необхідно своєчасно надати першу медичну допомогу: ввести протиотрута (антидот), слід обробити відкриті ділянки тіла за допомогою вмісту ІВП. І при можливості доставити постраждалих в медичний пункт. Після чого необхідно пройти повну санітарну обробку та дегазацію одягу на спеціальних обмивальних пунктах.

Дії населення у вогнищах бактеріологічного поразки. Введений спеціальний режим - карантин або обсервація у вогнищах бактеріологічного поразки. Це необхідно для запобігання поширенню інфекційних захворювань.

Необхідно беззастережно дотримуватися вимог медичної служби цивільної оборони, особливо режим харчування. Дозволяється вживати тільки ті продукти, які зберігалися в холодильниках. Питна вода обов'язково повинна піддавати термічній обробці.

Так само потрібно дотримувати чистоту в приміщенні. Слід виконувати правила особистої гігієни: щотижня митися, змінювати постільна білизна, дотримувати чистоту рук, волосся і т. п.

Перебуваючи в осередку ураження, потрібно дотримувати спокій і дисциплінованість, а також беззастережно виконувати необхідні правила.

 

 

Список використаної літератури

 

1. Жидецький В.Ц., Джигірей В.С., Мельніков О.В. Основи охо-рони праці. – Вид. 2-е, стереотипне. – Львів: Афіша, 2000. – 347 с.

 

2. Завіруха Н.М. Безпека життєдіяльності. – К., 1999.

 

3. Лапін В.М. Безпека життєдіяльності людини: Навч. посіб. – 2-ге видання – Л.: Банк. Коледж; К.: Т-во “Знання”, КОО, 1999. – 186 с.

 

4. Пістун І.П. Безпека життєдіяльності: Навч. посіб. – Суми.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 313; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!