Наведемо приклади оповіщення про різні небезпеки.



Сигнали оповіщення служать для своєчасного доведення до органів цивільної оборони розпоряджень та інформації про евакуацію, повітряному напад противника, радіаційної небезпеки, хімічному і бактеріологічному (біологічному) зараженні, загрозу затоплення, початку розосередження та ін. Новітні технології дозволяють негайно визначити не тільки місце і напрямок руху носія, а також час його підльоту. Подібні технології забезпечує передачу сигналу по системі оповіщення до штабів цивільної оборони і об'єктів.

Сигнали оповіщення застосовуються головним чином у разі раптового нападу супротивника, коли реальний час для попередження населення буде вкрай обмеженим і обчислюватися хвилинами.

Відомо, що своєчасне сповіщення населення дає можливість укриття його за 10-15 хвилин безпосередньо після сповіщення. Внаслідок чого знижуються втрати людей з 85 до 4-7% при раптовому застосування супротивником зброї масового ураження. Тому захист населення, в першу чергу, залежить від добре організованої системи оповіщення, організація яку покладається на штабів цивільної оборони.

Оповіщення проводяться всіма видами зв'язку: телебаченням і радіомовленням, застосуванням спеціальної апаратури і засобів для подачі звукових та світлових сигналів. Негайно даються вказівки про порядок дій населення та їх формувань, обмовляється приблизний час початку випадання радіоактивних опадів, час підходу зараженого повітря, а також вид отруйних речовин. Проголошені вищим штабом сигнали, дублюються всіма підлеглими штабами.

Існує радий сигналів, які служать для оповіщення населення міст і сільських населених пунктів про виникнення безпосередньої небезпеки застосування супротивником ядерної, хімічної, бактеріологічної (біологічної) або іншої зброї: "Повітряна тривога" "Відбій повітряної тривоги"; "Радіаційна небезпека"; "Хімічна тривога".

 

У містах встановлюються різноманітні сигнальні апаратури і засоби зв'язку. Завдяки яким за допомогою пульта можна включати гучномовний зв'язок і квартирну радиотрансляционную мережу. А також виробляти виклик керівного складу міста та об'єктів народного господарства за циркулярної телефонної мережі. За допомогою подібних апаратури приймаються розпорядження вищестоящих штабів.

Сигнал "Повітряна тривога"

Подібний сигнал подається для всього населення. Даний сигнал сповіщає про небезпеку ураження противником цього міста. За радіотрансляційної мережі передається текст: "Внимание1 Увагу! Громадяни! Повітряна тривога Повітряна тривога!" Ця трансляція супроводжується звуком сирен, гудками заводів і транспортних засобів. Тривалість сигнала2-3 хвилини.

В наслідок чого робочі припиняють роботу у відповідності з встановленою інструкцією і вказанням адміністрації, що виключають виникнення аварій, але якщо з технологічного процесу або вимогам безпеки не можна зупинити виробництво, залишаються чергові, для яких будуються індивідуальні притулку. Зупиняється транспорт і все населення ховається в захисних спорудах.

При повідомленні даними сигналом населенню необхідно дотримувати спокій Дотримання правил поведінки за цим сигналом значно скорочують втрати людей.

Сигнал "Відбій повітряної тривоги"

Цей сигнал сповіщає органами цивільної оборони. Передається наступний текст радіотрансляції: "Увага! Увагу громадяни! Відбій повітряної тривоги. Відбій повітряної тривоги".

Внаслідок чого населенню дозволяється покинути притулку з дозволу комендантів, і робітники можуть приступати до продовження своєї залишеної роботи.

У місцях, де супротивник завдав ударів зброєю масового ураження, населенню передається інформація про обстановці, що склалася, режимах поведінки населення, про які приймаються заходи з ліквідації наслідків нападу.

Сигнал "Радіаційна небезпека"

Задачею даного сигналу служить оповіщення населених пунктів та районів, до яких рухається радіоактивна хмара, що утворилася при вибуху ядерного боєприпасу.

Почувши даний сигнал необхідно терміново надіти респіратор, ватно-марлеву пов'язку, при відсутності даних предметів надягати протигаз. Зібрати заздалегідь заготовлений запас продуктів, індивідуальні засоби медичної захисту, предмети першої необхідності і сховатися в протирадіаційне притулок.

Сигнал "Хімічна тривога"

Сповіщення такого сигналу свідчить про загрозу або виявленні хімічного і бактеріологічного нападу. Необхідно негайно надягати протигаз, і сховатися в захисному спорудженні, при відсутності подібних споруд необхідно скористатися житловими, виробничими або підсобними приміщеннями.

При використанні супротивником бактеріологічної зброї, з систем оповіщення, населення негайно отримає додаткові відомості про подальші дії. Слід дотримуватися всі вимоги органів цивільної оборони, а також виконувати їх розпорядження та після того як небезпека минула.

Основний спосіб оповіщення населення. Спосіб інформування населення про небезпеку головним чином виробляється з допомогою радіо і телебачення.

Наведемо приклади оповіщення про різні небезпеки.

У разі повені інформація про небезпеку буде сповіщатися наступним текстом: "Увага! Каже штаб цивільної оборони району. Громадяни! У зв'язку з різким підвищенням рівня води в річці Серебрянка очікується підтоплення будинків в районі вулиць Некрасова, Річкова, Залізнична і селища Північний. Населенню цих вулиць і селища зібрати необхідні речі, продукти харчування на 3 дні, воду, відключити газ і електроенергію і вийти в район школи № 7 для реєстрації на збірному евакопункті і відправлення в безпечні райони".

У разі аварії на АЕС інформація про небезпеку буде сповіщатися наступним текстом: "Увага! Каже штаб цивільної оборони району. Громадяни! Сталася аварія на атомній електростанції. У районі селища Ново - Спаський очікується випадання радіоактивних речовин. Населенню селища перебувати в житлових будинках. Провести герметизацію приміщень і підготуватися до евакуації. Надалі діяти у відповідності з вказівками штабу ЦЗ".

    При аварії на хімічному об'єкті: "Увага! Каже штаб цивільної оборони міста. Громадяни! Сталася аварія на комбінаті з викидом отруйного сильнодіючого речовини - аміаку. Хмара зараженого повітря поширюється в напрямку селища Зарічний. Населенню вулиць Нова, Зелена, Садові перебувати в будівлях. Провести герметизацію своїх осель. Населенню вулиць Заводська, Ковальська негайно покинути житлові будинки, установи, навчальні заклади і вийти в район озера Ближнє. Надалі діяти у відповідності з нашими вказівками". При виникненні загрози нападу супротивника місцевими органами влади і штабами ЦЗ з допомогою засобів масової інформації передаються населенню постанови або розпорядження про порядок дій. З цього часу радіоточки, телевізори повинні бути постійно включені для прийому нових повідомлень. У найкоротші терміни населення має вжити необхідних заходів захисту і включитися у виконання заходів, що проводяться ЦЗ.

    Дуже важливо відразу уточнити місце найближчого притулку (сховищ) і шляхи підходу до нього.

Якщо поблизу немає захисних споруд, потрібно негайно приступити до будівництва найпростішого укриття або пристосування заглублених приміщень (навіть 1-го поверху кам'яного будинку) під ЯРУ. У цій роботі активну участь також повинні прийняти учні старшокласники.

Необхідно привести у готовність засоби індивідуального захисту, пристосувати підручні засоби, дістати домашню аптечку.

У житлових приміщеннях слід провести герметизацію вікон, дверей, протипожежні заходи; вжити заходів до захисту продуктів харчування, води від можливого зараження (забруднення).Необходимо підготувати все необхідне на випадок евакуації.

В подальшому при безпосередній небезпеці ударів супротивника з повітря подається сигнал "Повітряна тривога!" Йому передує сигнал "Увага всім!", а потім засобами радіо і телебачення буде передано: "Увага! Увага! Каже 10 1 штаб цивільної оборони. Громадяни! Повітряна тривога! Повітряна тривога! Вимкніть світло, газ, воду, погасите вогонь в печах. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води. Попередьте сусідів і при необхідності допоможіть хворим і старим вийти на вулицю. Як можна швидше дійшовши до захисної споруди або укрийтеся на місцевості. Дотримуйтесь спокій і порядок. Будьте уважні до повідомленнями цивільної оборони"!

Сигнал "Увага всім!" може свідчити наприклад про швидкої загрозу радіоактивного або бактеріологічного забруднення. У даній ситуації буде коротке повідомлення про порядок дій і правила поведінки.

Необхідні дії населення в зоні радіоактивного зараження. У разі радіоактивного зараження потрібно в обов'язковому порядку виконувати умови радіаційного захисту, які встановлені штабом ЦЗ залежно від ступеня зараження населеної зони.

Необхідно керуватися наступними правилами, якщо з якихось причин не надійде повідомлення ЦЗ.

Якщо зона помірного зараження, слід знаходиться в укритті кілька годин, надалі можна піти у звичайне приміщення. У першу добу приміщення можна залишати не більш ніж на 4 год.

Якщо зона сильного зараження, слід перебувати в притулках не менше ніж три доби, і тільки в крайніх випадках дозволяється залишати притулок на 3-4 годин на добу, причому слід надягати засоби захисту органів дихання та шкіри.

Якщо зона небезпечного зараження необхідно сидіти в укриттях троє і більше доби, у наслідку чого дозволяється піти в житлове приміщення і обов'язково знаходитися там не менше чотирьох діб. Покидати приміщення можна не більше ніж на 4 год на добу.

Якщо зона надзвичайно небезпечної зараження потрібно знаходиться тільки в захисних спорудах з коефіцієнтом ослаблення дози опромінення близько 1000.

В інших випадках дозволяється перебувати в приміщення, але із застосуванням засоби індивідуального захисту. Для профілактики рекомендується використовувати радіозахисні таблетки з комплекту АІ, які сприяють зменшення шкідливого впливу радіоактивного опромінення.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 344; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!