Бактеріологічне дослідження сечі



30
Хвора 41 р., скаржиться на підвищення температури до 39,5°C, кашель з виділенням “іржавого” харкотиння, задишку, біль у правій половині грудної клітки, що посилюється під час дихання. Чим обумовлений біль у грудній клітці пацієнта?
Ураженням плевральних листків

31
У хворого Н. 62 років запідозрили рак легенів. Наявність яких клітин в мокротинні
характерне для цього захворювання?
Атипових клітин

32
Пацієнт А., 37 р., потрапив у відділення зі скаргами на нудоту, блювання, біль в епігастрії, відрижку, пронос. Даний стан пов’язує з вживанням недоброякісної їжі. Встановлено діагноз: “Гострий гастрит”. Які першочергові дії медсестри?
Промити шлунок

33
На диспансерному обліку дільниці сімейної медицини знаходиться пацієнтка із хронічною серцевою недостатністю. Їй призначено вимірювання водного балансу. Що визначає це обстеження?
Співвідношення між спожитою рідиною та виділеною сечею за добу

34
У пацієнтки на цукровий діабет, після перенесеної застуди стан погіршився: посилилась спрага, з’явився біль в животі, нудота, блювання, сонливість. Об’єктивно: свідомість відсутня, шкіра суха, ЧД – 28 вд/хв, шумне, запах ацетону з рота. Пульс – 98 уд/хв, АТ - 90/60 мм рт.ст. Про яке ускладнення подумає м/с?
Гіперглікемічну кому
35
У пацієнта розвинулась діабетична кома. Який препарат підготує м/с для невідкладної допомоги?
Інсулін

36
Під час нападу ниркової кольки пацієнта турбує загальна слабість, біль у поперековій ділянці, часте болісне сечовипускання, нудота, незначне підвищення t тіла. Хворий схвильований. Визначте пріоритетну проблему:
Біль у попереку

37
У хворого К. після фізичного навантаження раптово виник гострий біль у поперековій ділянці з лівого боку. Біль іррадіює в зовнішні статеві органи. Болісне сечовипускання. Хворий збуджений, шкіра вкрита холодним потом. Яку долікарську допомогу медична сестра повинна надати пацієнту в першу чергу?
Покласти гарячу грілку на поперекову ділянку

38
У хворого 48 р., що лікується з приводу “бронхіальної астми” з’явився кашель, ядуха. Яку
долікарську допомогу слід надати пацієнту?
Зробити інгаляцію з портативного інгалятора

39
Пацієнтка В., 52 р., хворіє на жовчно-кам’яну хворобу, у якої після порушення дієти виникла інтенсивний біль у правому підребер’ї. Які засоби долікарської допомоги допоможуть зменшити біль?
Грілка на ділянку правого підребер’я

40
Пацієнтці С., 23 років, лікар встановив діагноз “Залізодефіцитна анемія”. Який продукт
харчування повинна порекомендувати медична сестра пацієнтці?
м’ясні продукти

 

41
Пацієнтка А., 22 р., яка знаходиться у гематологічному відділенні, скаржиться на біль у горлі, загальну слабість, лихоманку, крововиливи на шкірі. Які заходи м/сповинна включити до плану догляду за пацієнткою?
Туалет порожнини рота

42
Хвора, 25 р., скаржиться на нудоту, відрижку повітрям, відчуття тяжкості в епігастрії, проноси. Під час огляду: язик обкладений білим нальотом, живіт болючий в епігастральній ділянці. Яке дослідження є найбільш інформативним?
рН-метрія

43
Хвора, 39 р., скаржиться на гострий, “кинджальний” біль у животі, різку загальну слабість. Захворіла раптово після фізичного навантаження. В анамнезі – виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворої?
Перфорація

44
Чоловік, 35 р., скаржиться на нудоту, блювання, біль оперізуючого характеру, слабкість. Такий стан розвинувся після вживання алкоголю та гострої, жирної їжі. Під час огляду: шкіра бліда, язик обкладений сірим нальотом, живіт болючий в епігастрії більше зліва. Яке дослідження найбільш інформативне для встановлення діагнозу?
Аналіз сечі та крові на діастазу

45
Пацієнт скаржиться на постійний кашель (більш зранку), з виділенням великої кількості харкотиння (до 200 мл) гнійного характеру іноді t – 37,8С; ЧД – 24/хв. Яке дослідження є найефективнішим для уточнення діагнозу?
Бронхографія

46
У пацієнтки на цукровий діабет після введення інсуліну з’явилися різка загальна слабість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об’єктивно: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Т - 36,5 С, Ps - 96/хв., АТ - 110/70 мм рт.ст. Що повинна зробити м/с в першу чергу?
Дати пацієнтці з’їсти грудочку цукру

47
Жінка, 56 р., звернулася зі скаргами на спрагу, загальну слабість, сухість і свербіж шкіри, часте сечовипускання, зниження гостроти зору. З анамнезу – мати хворіла на цукровий діабет. Об’єктивно: пацієнтка огрядна. Шкіра суха, лущиться, нігті ламкі, волосся рідке. Ps - 78/хв., АТ - 150/85 мм рт.ст., ЧД - 16/хв. До якого дослідження підготує пацієнта медична сестра?
Аналіз крові на глюкозу

48
Який препарат призначають хворим на хронічний панкреатит з метою замісної терапії?
Фестал

49
Ви берете участь в обстеженні пацієнта на хронічний панкреатит. Вкажіть, до якого обстеження його треба підготувати?
Аналізу сечі на діастазу

50
Медична сестра гематологічного відділення, проводячи обстеження пацієнта 48 р. на
хронічний лімфогрануломатоз, звернула увагу на такі ознаки:
Гарячку, свербіж шкіри, збільшення лімфовузлів

51
В терапевтичне відділення поступив пацієнт на сухий плеврит. Яка його основна проблема?
Біль в грудній клітці при диханні

52
До сімейної м/с звернувся пацієнт зі скаргами на виражену задишку із утрудненим видихом, кашель нападоподібний з виділенням тягучого склоподібного мокротиння. Яка основна проблема пацієнта?
Виражена задишка із утрудненим видихом

53
У пацієнта на ішемічну хворобу серця раптово виник біль за грудиною стискаючого характеру, який не знімається нітрогліцерином та триває понад годину. Як необхідно транспортувати хворого з підозрою на інфаркт міокарда?
Спеціалізованою бригадою ШМД на ношах

54
У пацієнта, хворого на гіпертонічну хворобу, після неприємної розмови виник біль голови, відчуття “сітки” перед очима, болі в серці. Які першочергові незалежні втручання запланує медична сестра?
Виміряти АТ

55
Пацієнту знаходиться на диспансерному обліку з діагнозом “Ревматична лихоманка”.
Яке з досліджень є найбільш інформативним?
Аналіз крові на ревмопроби

56
До приймального відділення поступив пацієнт зі скаргами на сильний біль у колінних суглобах, набряклість, почервоніння шкіри навколо суглобів. Що могло спричинити загострення ревматичної лихоманки у хворого?
Переохолодження

57
До м/с звернувся пацієнт, у якого після вживання цитрусових з’явився сильний свербіж та почервоніння шкіри, уртикарний висип. Яка основна проблема у цього пацієнта?
Свербіж шкіри

58
Пацієнт 45 р. звернувся до чергової м/с з такими скаргами: різкий біль голови, головокружіння, миготіння “мушок” перед очима. АТ – 180/100 мм рт.ст. Ps – 92/хв. Для якого стану характерні такі ознаки?
Гіпертонічної кризи

59
Пацієнт 53 р. поступив в кардіологічне відділення зі скаргами на інтенсивний пекучий біль за грудиною, який іррадіює в ліве плече і руку, триває 6 - 8 годин. Який метод діагностики застосовують для підтвердження діагнозу?
Електрокардіографія

60
Пацієнт 42 років госпіталізований в гастроентерологічне відділення з діагнозом хронічний
гастрит типу В. Вкажіть препарат, який застосовують для зниження секреції соляної кислоти.
Ранітидин

61
Пацієнт госпіталізований з підозрою на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки. До якого додаткового методу обстеження необхідно медичній сестрі підготувати пацієнта?
Гастродуоденоскопія

62
Пацієнт 21 року знаходиться в ендокринологічному відділенні з приводу цукрового діабету. За дотриманням пацієнтом якої дієти повинна стежити медична сестра?
№ 9

63
Пацієнт 36 р. знаходиться на лікуванні в гематологічному відділенні з такими проблемами: біль голови, головокружіння, блідість шкіри з жовтяничним відтінком, відчуття повзання “мурашок”, затерплість у кінцівках, яскравочервоний, гладкий, болючий язик. Який продукт м/с порекомендує пацієнту з метою дієтотерапії?

Печінку

64
Пацієнт госпіталізований в гематологічне відділення з підозрою на гострий лейкоз. До якого методу обстеження, який має важливе діагностичне значення, медична сестра повинна підготувати пацієнта?
Стернальна пункція

65
Пациент, 23 года, поступил в пульмонологическое отделение, с жалобами на одышку, с утрудненным выдохом, трудноотделяемую, вязкую, стекловидную мокроту. Какое положение необходимо придать пациенту для облегчения его состояния?
Усадить с опорой на руки

66
Пациент, 64 года, поступил в пульмонологическое отделение с диагнозом – рак легкого. Ночью состояние больного ухудшилось, возникло легочное кровотечение. Действие медсестры до прихода врача?
Пузырь со льдом на грудную клетку

67
Пациент, 44 года, находится на лечении по поводу туберкулѐза легких. Ему назначено исследование мокроты на микобактерии туберкулеза. Объясните больному правила сбора мокроты.
Сбор мокроты в течении 1-3 суток

68
Пациент, 49 лет, поступил в пульмонологическое отделение, с диагнозом –эксудативный плеврит. Назначена плевральная пункция. Какую иглу приготовит медсестра?
Игла 7-10 см, с резиновой трубкой и зажимом

69
Больной М., 44 года, находится на лечении в кардиологическом отделении. Возник приступ стенокардии. Какая приоритетная проблема у данного пациента?
Боль за грудиной

70
Больной К., 45 лет, находится на лечении по поводу гипертонической болезни. Состояние ухудшилось, усилилась головная боль, появилась тошнота, рвота. Какое м/с обследование необходимо провести?
Измерить АД

71
Пациент, 53 года, обратился с жалобами на резкие боли за грудиной, иррадиирущие в левую руку, под лопатку. Приступ длится 10 минут. Объективно: кожа бледная, пульс - 92/мин., АД - 100/60 мм рт.ст. После приема нитроглицерина боль исчезла. Оцените результат медсестринского вмешательства?
Вмешательство эффективно

72
Больной К., 59 лет, состоит на диспансерном учете по поводу язвенной болезни желудка. Предъявляет жалобы на ухудшение состояния – за 3 месяца похудел на 10кг, отмечает отвращение к мясной пище. Какой метод дополнительного исследования будет запланирован?
Фиброгастроскопия

73
Больной К., 67 лет, находится на лечении с диагнозом – хронический гастрит. Отмечается отсутствие стула в течении 4 суток. По назначению врача выполнена очистительная клизма. Стула нет. Какая манипуляция показана пациенту?
Масляная клизма

74
Больной М., 44 года, находится на лечении в гастроэнтерологическом отделении с диагнозом – цирроз печени. Началась рвота с примесью крови. Какое независимое сестринское вмешательство выполнит м/с?
Подать пузырь со льдом

75
Больная Л., 54 года, находится на лечении в гастроэнтерологическом отделении с диагнозом – желчекаменная болезнь. Предъявляет жалобы на частые боли в правом подреберье. К какому обследованию необходимо подготовить пациента?
УЗИ

76
Больной М., 24 года, находится на лечении в гастроэнтерологическом отделении с диагнозом – острый гастрит, который возник после употребления недоброкачественной пищи. Что в первую очередь необходимо выполнить медсестре для улучшения состояния?
Промыть желудок

77
Больной М., 18 лет, находится на лечении в нефрологическом отделении. Жалобы на изменение цвета мочи, головную боль, отеки на лице. Состояние ухудшилось через 2 недели после перенесенной ангины. Объективно: лицо отѐчно, моча цвета “мясных помоев”. Какой показатель должна контролировать медсестра в первую очередь?
Артериальное давление

78
Больной К., 29 лет, состоит на диспансерном учете по поводу ревматической болезни. Назначено профилактическое лечение. Какой из перечисленных препаратов приготовит медсестра?
Бициллин-5

79
Больной К., 59 лет, состоит на диспансерном учете по поводу ревматоидного артрита.
Какие проблемы выявит медсестра при обследовании?
Скованность по утрам

80
Больной М., 44 года, жалуется на слабость, утомляемость, шум в ушах, изменение вкуса - желание есть мел, сухость кожи, ломкость ногтей, сердцебиение. Объективно: кожа бледная, сухая, в углах рта “заеды”. Что запланирует медсестра для организации питания больного?
Увеличить количество железосодержащих продуктов

81
У хворого 70 років бронхіальна астма. Почався напад експіраторної задишки. Яке положення медична сестра надасть хворому?
Посадить з опорою на руки

82
Під час обстеження медична сестра визначила проблеми пацієнта: задишка, ціаноз, набряки на ногах, збільшення печінки, асцит. Вкажіть, для якого стану це характерно:
Хронічної серцевої недостатності

83
Найбільш інформативним методом діагностики хронічного гастриту є:
Фіброгастродуоденоскопія

84
Пацієнт з підозрою на хронічний гастрит знаходиться на обстеженні. Назвіть сучасний метод визначення секреторної функції шлунка:
Інтрагастральна Рh-метрія

85
Який метод обстеження дозволяє виявити у хворого на виразкову хворобу хелікобактерну інфекцію?
Дихальний тест

86
Який прилад застосує медична сестра для визначення рівня глюкози в крові експрес-методом?
Глюкометр

87
Пацієнтка перебуває на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з приводу виразкової хвороби. Лікар призначив дослідження калу на приховану кров. Які харчові продукти необхідно виключити з раціону пацієнта з метою підготовки до дослідження?
М’ясо

88
Які проблеми може виявити медична сестра у хворого на ревматоїдний артрит?
Біль у дрібних суглобах кистей рук і стоп

89
Пацієнт скаржиться на відсутність апетиту, переважно до м’ясної їжі, відчуття тяжкості в надчеревній ділянці, нудоту, втрату маси тіла на 5 кг. Об’єктивно: блідість шікри, пальпація надчервної ділянки болісна. У калі позитивна реакція на приховану кров. До якого дослідження м/с повинна підготувати пацієнта?
Гастрофіброскопія з прицільною біопсією

90
Який лікарський засіб можна прийняти пацієнту з нападом бронхіальної астми?
Сальбутамол

91
Який характер кашлю визначає медсестра у пацієнта із сухим плевритом?
Сухий болісний

92
Назвіть головне ускладнення ревматоїдного артриту.
Анкілоз

93
М/с, навчаючи пацієнта методиці тюбажу (сліпого зондування), рекомендує вживати натще один із жовчогінних засобів:
Мінеральну воду без газу

94
М/с гематологічного відділення виявила у пацієнта поступовий прогресуючий розвиток хвороби з тривалим підвищенням Т тіла до 38-39 С хвилеподібного характеру, збільшення підщелепних, шийних, аксилярних, пахвинних лімфовузлів. Яке м/с втручання слід запланувати на ІІІ етапі медсестринського процесу?
Підготовка пацієнта та інструментарію до біопсії лімфовузлів

95
Які медсестринські втручання необхідно здійснити для вирішення пріоритетної проблеми
пацієнта при гострому інфаркті міокарда?
Ліквідація больового синдрому

96
Які залежні медсестринські втручання необхідно здійснити під час реалізації плану догляду за пацієнтом при гіпертонічній хворобі?
Ввести гіпотензивні засоби і діуретики

97
Який найбільш характерний симптом системної склеродермії медична сестра може виявити під час огляду пацієнта?
Маскоподібне обличчя, рот у вигляді кисету

98
Вагітна пацієнтка 22 років, мешканка Прикарпаття, звернулась у поліклініку з метою перевірки стану здоров’я. Скарг немає. Старша сестра пацієнтки була прооперована з приводу вузлового зобу. Під час об’єктивного обстеження відхилень від норми не виявлено. Які поради слід надати пацієнтці?


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 880; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!