Раніше, ніж пацієнтка отримає будь-який седативний препарат



241

Через 5 діб після ін’єкції розчину камфори на сідниці у хворої утворився різко болючий інфільтрат, з гіперемією шкіри над ним, місцевим підвищенням температури. При пальпації – в центрі інфільтрату відмічається розм’якшення та флуктуація. Т тіла 37,8 С. відображена картина дозволяє запідозрити:

Післяін’єкційний абсцес

242

До Вас у медпункт заводу доставили потерпілого 42 р., який внаслідок необережності отримав сильний удар у праву поперекову ділянку. Непокоїть біль у поперековій ділянці з іррадіацією у сечовід, травмований помочився сечею червоного кольору. При огляді блідий, пульс 90 уд/хв, АТ 120/80 мм рт. ст. яку першу допомогу Ви надасте?

Холод на поперекову ділянку, викликати швидку допомогу

243

Хворому із пароніхією лівого вказівного пальця призначене оперативне лікування під анестезією за методом Оберста-Лукашевича. Який анестетик та в якій кількості повинна підготувати м/с?

1 % розчин новокаїну 20 мл

244

Швидку допомогу викликали до жінки 24 р., що скаржиться на біль в лівій молочній залозі Т до 40 С. три тижні тому народила дитину, вигодовує груддю. Об’єктивно: ліва молочна залоза збільшена в об’ємі, гіперемійована. Пальпаторно визначається ущільнення та різка болючість у верхньо-зовнішньому квандранті. Який ймовірний діагноз у пацієнтки?

Гострий лактаційний мастит

245

Пацієнт 33 р., поступив в хірургічне відділення зі скаргами на наявність рани та розпираючий біль в лівій гомілці. Об-но: шкіра лівої гомілки бліда, наявні багрово-синюшні плями. З рани виділяється повітря та вибухають м’язи, що мають вигляд вареного м’яза. Пальпаторно визначається крепітація та позитивний симптом лігатури. Який найбільш ймовірний діагноз у пацієнта:

Газова гангрена

246

В хірургічному відділенні знаходиться пацієнт Х., 50 р., якому буде проведена апендектомія під загальним знеболенням. Які препарати повинна приготувати м/с для проведення премедикації?

Дімедрол, атропін, промедол

247

У жінки 50 р., після вживання смаженої їжі та алкоголю з’явився сильний оперізуючий біль у верхній половині живота, що супроводжується нудотою, багаторазовим блюванням, яке не приносить полегшення. Про що може подумати медична сестра?

Гострий панкреатит

248

У пацієнта К., 53 р., який знаходиться на лікуванні в проктологічному відділенні з діагнозом геморой, після дефекації підсилились болі в ділянці ануса, на білизні з’явилася свіжа кров. Назвіть першочергові дії м/с

Викликати лікаря

249

До приймального відділення був доставлений пацієнт після ДТП. При огляді: шкірні покриви з ціанотичним відтінком, задишка, по середньоключичній лінії справа в ділянці 5 міжребер’я – рана, з якої під час видиху виділяється піниста кров. Який стан може запідозрити м/с?

Відкритий пневмоторакс

250

Пацієнт П., 79 р., скаржиться на часте, болюче і утруднене сечовипускання. Лікар провів пальцеве дослідження передміхурової залози та виявив її збільшення. При дослідженні сечового міхура кількість залишкової сечі досягає 500 мл. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта?

Гостра затримка сечі

251

У потерпілого з рани в нижній третині плеча пульсуючим струменем витікає яскраво-червона кров. Першу допомогу надає м/с. з чого їй необхідно почати?

Пальцьового притиснення

252

При перев’язці у похилої жінки почалася кровотеча із виразки гомілки, кров темного кольору, витікає рівномірним струменем. Незалежне втручання м/с до приходу лікаря:

Давляча пов’язка

253

У хворого із закритою травмою живота, скарги на біль у животі, загальну слабкість, запаморочення. Яка повинна бути тактика м/с?

Викликати «швидку допомогу»

Медсестринство у внутрішній медицині


1
Хворий звернувся із скаргою на кровохаркання впродовж тривалого часу. Яке захворювання слід запідозрити?
Рак легенів

2
Медична сестра проводить санітарно-просвітню роботу з приводу виникнення захворювання на туберкульоз легенів. Який мікроорганізм викликає це захворювання?

Палочка Коха

3
У хворого напад стенокардії. Який найпростіший фізіотерапевтичний метод Ви використаєте?
Гірчичники

4
У пацієнта діагностовано рак легенів. Яке харкотиння є характерним для цього захворювання?
Малинове желе

5
М/с доглядає хворого з хронічною серцевою недостатністю. Яка проблема характерна для цього стану?
Набряки нижніх кінцівок

6
М/с доглядає хворого на постгеморагічну анемію. Яка проблема притаманна цьому стані?
Запаморочення

7
Ви медична сестра алергологічного відділення. Який з перерахованих препаратів має найвищу ймовірність викликати алергічну реакцію?
Протиправцева сироватка

8
Хвору турбує надмірна маса тіла, задишка, головний біль, закрепи, м’язева слабкість, підвищений апетит. При огляді: підвищене відкладання жиру в ділянці живота сідниць, стегон. Медичною сестрою діагностовано збільшення маси тіла на 40%. Який це ступінь ожиріння?
ІІ

9
При обстеженні у хворого виявили “склоподібне” харкотиння, а також наявність у мокротинні спіралей Куршмана, кристалів Шарко-Лейдена. Для якого захворювання характерні дані зміни:
Бронхіальної астми

10
М/с у школі провела пробу Манту. Через який проміжок часу оцінюється проба Манту у пацієнта:
72 год.

11
При проведенні м/с обстеження важкохворого, який скаржиться на біль в грудній клітці, кашель ізвиділенням “іржавого” мокротиння, виявили підвищення Т тіла до 39oС. Яке захворювання може запідозрити м/с у пацієнта:
Пневмонію

12
Пацієнт знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні з підозрою на пухлину легень. До якого ендоскопічного обстеження медсестра підготує пацієнта:
Бронхоскопії

13
У хворого на гіпертонічну хворобу виник напад ядухи. АТ- 220/100 мм рт.ст. У легенях поодинокі вологі хрипи в нижніх відділах. Яке ускладнення розвинулося:
Серцева астма

14
У терапевтичному відділенні перебуває пацієнт 39 р., у якого 3 тижні тому виник гострий інфаркт міокарда. Майбутнє сприймає песимістично, скаржиться на свою нікчемність. На які моменти треба звернути увагу м/с при складанні плану незалежних сестринських втручань:
Підняти самооцінку пацієнта – порекомендувати психолога

15
Пацієнт під час забору крові в процедурному кабінеті знепритомнів. Шкірні покриви бліді, АТ- 110/75 мм рт.ст., пульс - 72/хв. Визначити обсяг невідкладної медсестринської допомоги:
Вдихання парів нашатирного спирту

16
На стаціонарне лікування поступила пацієнтка зі скаргами на інтенсивний біль у правому підребер’ї з іррадіацією в праву лопатку, ключицю, плече, нудоту та блювання, здуття живота, підвищену температуру, остуду. Яка з проблем є пріоритетною?

Біль у правому підребер’ї

17
На стаціонарному лікуванні перебуває пацієнтка 25 р. з діагнозом: гострий гломерулонефрит. Обстежуючи пацієнтку, встановлено пріоритетний сестринський діагноз: виражені набряки на обличчі. Заходи догляду були спрямовані на ліквідацію набряків. Через кілька днів набряки значно зменшились. Оцініть ефективність догляду:
Успішне просування пацієнтки до запланованої мети

18
Хворий на цукровий діабет звернувся до м/с за порадою, які продукти необхідно вилучити з раціону харчування:
Цукерки, торти

19
У пацієнта гострий лейкоз. Які незалежні сестринські втручання запланує медична сестра для запобігання запалення слизових оболонок ротової порожнини?
Полоскання рота розчинами антисептиків

20
Пацієнтка хворіє на ревматоїдний артрит. М/с виявила скарги на виражену ранкову скутість, загальну слабкість, швидку стомлюваність. При складанні плану догляду вашим першочерговим завданням буде:
Провести заходи спрямовані на зменшення ранкової скутості

21
Пацієнт з приводу пневмонії призначений антибіотик - цефазолін. Раптово після першої ін’єкції у пацієнта з’явилось відчуття жару, потім став блідим, утруднення дихання; пульс ниткоподібний. АТ - 85/60 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у пацієнта:

Анафілактичний шок

22
У пацієнтки після вживання полуниць виник набряк обличчя, особливо набряклі губи і ніс. Потім з’явилась ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, осиплість голосу. Який стан розвинувся у пацієнта?
Набряк Квінке

23
На автобусний зупинці ви помітили непритомну людину. Анамнез не відомий. При огляді шкіра багряного кольору з синюшним відтінком, свідомість відсутня, лівий кут рота опущений. Ліві кінцівкі нерухомі, падають як пліті. Дихання шумне, зіниці на світло не реагують. Пульс напружений. Зовнішніх ознак травми не спостерігається. Яке положення треба надати хворому?
На спині, піднявши головний кінець

24
У хворого після конфлікту раптово виникло психомоторне збудження: трощив меблі, був агресивний, вдаривтовариша. Через 25 хв заснув. Після сну нічого не пам'ятав, розкаювався в скоєному. Для якого психопатологічного стану характерна така симптоматика?
Патологічний афект

25
Хворий зловживає алкоголем 3 роки. Перебуває в соматичному відділенні лікарні з приводу хронічного гастриту. Ввечері раптово став збудженим, втратив орієнтацію в місці перебування і часі, хоча в своїй особі орієнтований. Хворий поривається піти з відділення. На м/с не реагує. Які першочергові дії палатної м/с?
Фіксувати хворого до ліжка, викликати чергового лікаря

26
У пацієнтки А. 44 років, після видалення щитоподібної залози з’явились сонливість,набряк обличчя та шиї, зниження АТ, закрепи. Лікар встановив діагноз “Гіпотиреоз”. Який препарат відноситься до замісної терапії?
L-тироксин

27
У пацієнта Ц. 30 р. поступово почали збільшуватися та потовщуватися пальці на руках, збільшився лицевий череп, змінилося обличчя. Скаржиться також на головний біль, запаморочення, біль у суглобах, порушення зору, шум в вухах. На рентгенограмі черепа виявлено збільшення об’єму “турецького сідла”, витончення його стінок. Вказані ознаки є проявом:
Акромегалії

28
Пацієнтці Ю., 30 р., яка скаржиться на дратливість, схуднення, загальну слабість, плаксивість, серцебиття, зниження працездатності, лікар встановив діагноз: “Дифузний токсичний зоб”. До якого обстеження медсестра повинна підготувати пацієнта?
Визначення рівня тироксину, трийодтирину в крові

29
Хвора А. скаржиться на біль у поперекової ділянці, болюче сечовипускання, слабкість, головний біль, підвищення t тіла до 38,8oC. Погіршення стану пов'язує з переохолодженням. Об’єктивно: шкіра бліда, набряків немає. АТ- 120/70 мм рт.ст. Пульс – 90/хв. С-мПастернацького позитивний зліва. Яке дослідження дозволить підібрати ефективну терапію?


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 843; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!