Зміст та особливості переддипломної практики



По змісту переддипломну практику слід організувати таким чином, щоб кожному студенту вдалося розширити та закріпити одержані в університеті знання, а також придбати практичний досвід, навички та вміння, необхідні сучасному випускнику вищої школи для успішного написання і захисту дипломної роботи і присвоєння кваліфікації по спеціальності "Маркетинг" Перед практикою студент разом з випускаючою кафедрою повинен уточнити тему дипломної роботи, обрати відповідне індивідуальне завдання і зробити попередній підбір необхідної літератури.

Об'єкти практики (підприємства, компанії, фірми) обираються завідуючим випускаючої кафедри з урахуванням рекомендацій керівників дипломних робіт та побажань студентів.

Перед відбуттям студентів на практику випускаюча кафедра проводить для них декілька установчих лекцій по найбільш складних методичних завданнях, що потребують вирішення у процесі перебування на підприємстві і підготовки до дипломування.

Керівник дипломної роботи за участю студента формує перелік питань (попередній план дипломної роботи), які повинні бути вивчені в процесі проходження переддипломної практики.

Під час практики студент повинен познайомитися з відповідною виробничо-методичною та іншою літературою, переглянути періодичні видання з економіки та маркетингу, підприємництва та бізнесу, знайти для майбутнього використання при дипломуванні найбільш перспективні нові пропозиції і розробки в названих сферах.

Особливу увагу в період переддипломної практики слід приділити вивченню системи збору, обробки та використання маркетингової інформації в управлінні підприємством (фірмою), більш глибокому вивченню інтересів і переваг реальних, найбільш значущих споживачів його продукції та послуг, аналізу конкурентоспроможності , найбільш надійному прогнозуванню запитів (попиту) і підвищенню ефективності системи збуту (продажу) та сервісу.

У кінці переддипломної практики студент повинен узагальнити зібраний матеріал, разом з керівником дипломної роботи визначити ступінь його повноти і достатності, оформити його у вигляді звіту.

 

Індивідуальне завдання

Індивідуальне завдання виконується студентом при проходженні переддипломної практики з метою придбання навичок та вмінь самостійного рішення виробничих, організаційно-управлінських і економічних завдань.

Студенти самостійно вибирають тему індивідуального завдання, яку затверджує керівник від університету. Необхідно забезпечити відповідність та зв’язок між темою індивідуального завдання і темою дипломної роботи з метою їх подальшої ув’язки. Результати виконання індивідуального завдання мають вигляд окремого розділу звіту по практиці, в якому повинно бути: обгрунтування і мета завдання; методика дослідження; використаний інструментарій описання досліджень у вигляді текстової частини, таблиць і графіків; висновки роботи.

Матеріали, одержані студентом під час виконання індивідуального завдання, можуть у подальшому буги використані при виконанні курсових і дипломних робіт, для підготовки доповіді, статті або для інших цілей при узгодженні з випускаючою кафедрою і базою практики.

Теми індивідуальних завдань обираються спільно з керівником дипломної роботи і керівником практики до початку практики. (додаток 3).

Навчальні посібники

Для поглиблення теоретичних знань у відповідності з напрямками спеціалізації та для виконання індивідуального завдання студенти під час практики повинні ознайомитися з рядом матеріалів (літературних джерел) таких, як наприклад:

• методичні посібники для розробки бізнес-планів, планів маркетингу, техніко-економічного обгрунтування розвитку організації, а також аналізу економічного та фінансового стану організації.

• законодавчо-правові акти

• нормативні документи, які регламентують діяльність даної і спорідненої з нею організацій.

• матеріали перідичної печаті

• матеріали Інтернет-сайтів

Форми і методи контролю

Студенти під час практики повинні виконувати всі правила внутріш нього розпорядку і режим роботи, які діють в даній організації. Всі організаційні питання, пов'язані з роботою у функціональних відділах або в інших виробничих підрозділах, повинні вирішуватися тільки через керівництво практики від організації.

Форми контролю студента з боку керівника практики від університету узгоджуються ним перед початком практики. Це може бути зв'язок по телефону у призначений час, зустрічі в університеті або організації по домовленості тощо.

 


Додаток 1


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!