Права та обов'язки керівника практики від університету



 

До початку практики керівник зобов'язаний:

1. Провести збори студентів, познайомити їх з цілями, завданням і порядком організації та проходження практики на підприємстві (фірмі), видати теми індивідуальних завдань, щоденники, з дипломниками узгодити теми дипломних робіт.

2. Ознайомити кожного студента з його базою практики, дати коротку її характеристику

3. За кілька днів до початку практики обговорити з керівництвом баз практики умови роботи практикантів.

У період практики керівник зобов'язаний:

1. Відповідно з графіком, затвердженим на кафедрі, відвідати місця практики своїх студентів

2. Проконтролювати проведення інструктажу щодо техніки безпеки на робочих місцях зі студентами.

3. Керувати роботою студентів щодо підбору матеріалів за темами дипломних робіт та індивідуальних завдань.

4. Подавати необхідну методичну допомогу керівникам практики від організацій, пояснюючи її цілі та завдання.

Після закінчення практики керівник зобов'язаний:

1. Організувати здачу звітів студентів про результати практики на кафедру.

2. Підготувати студентів до проведення підсумкової студентської конференції за матеріалами практики.

3. На протязі 2 тижнів після закінчення практики здати завідуючому кафедрою письмовий звіт про результати практики з обов'язковим висвітленням наступних питань:

• характеристика баз практики і доцільність їх використання у майбутньому;

• трудова дисципліна студентів:

• відхилення у термінах та програмі практики, причини та прийняті заходи;

• характер виконаних робіт та відгуки керівників баз практики про роботу студентів;

• пропозиції щодо удосконалення практики.

Права та обов'язки керівника практики від організації

 

Керівник практики від організації зобов'язаний:

1. Організовувати практику студентів відповідно до даної програми.

2. Нести відповідальність за своєчасне ознайомлення студентів-практикантів з положеннями про охорону праці та протипожежними заходами.

3. Забезпечити студентам нормальні виробничі умови праці.

4. Надати студентам можливість користуватися існуючою в організації літературою, технікою, бухгалтерською та фінансовою документацією.

5. Не допускати використання студентів-практикантів на роботах, які не передбачені програмою практики і не відносяться до спеціальності, що ними вивчається.

6. Контролювати написання студентами звіту про практику, а після її завершення - рецензувати і підписати звіт.

7. Написати відгук на кожного студента, в якому дати виробничу характеристику та оцінку виконання програми практики та індивідуальних завдань, а також свої пропозиції щодо можливих напрямків спеціалізації студента.

8. Дати свої пропозиції керівникові практики від університету щодо удосконалення практики.

Написання звіту про практику і порядок його захисту

 

Звіт про практику являється основним документом, в якому студент висловлює рішення завдань, поставлених перед ним у період практики. У ньому в чіткій, стислій і конкретній формі розкривається зміст матеріалу по основних розділах програми, на основі яких кафедра, приймаючи захист звіту, могла б зробити висновок про те, як студент проходив практику і закріпив теоретичні знання, одержані під час навчального процесу.

До складу звіту входять: щоденник практики, титульний лист, зміст, основний текст, індивідуальне завдання, висновки та використана література (титульний лист - додаток 1; зразок змісту плану з переддипломної практики – додаток 2).

     Всі розділи щоденника повинні бути ретельно оформленими.

За результатами практики складається письмовий звіт, який повинен вміщувати: коротку характеристику підприємства; аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності, детальний опис робіт, які виконувались студентом під час практики або при виконанні яких він приймав безпосередню участь; первинні документи, договори, контракти, бухгалтерська і статистична звітність; статут і штатний розклад; висновки і пропозиції.

Звіт перевіряє і підписує керівник практики від об’єкту практики. До нього додається щоденник і характеристика діяльності студента, яка видається керівництвом установи. Підписи посадових осіб завіряються печаткою підприємства.

Оцінку результатів здійснює кафедра маркетингу. Для підведення підсумків практики кафедра створює комісію у складі: зав. кафедрою, викладача, який здійснював керівництво практикою, і члена кафедри. Комісія заслуховує звіт студентів, захист звітів має відкритий характер. На підставі захисту звіту, матеріалів про практику, а також характеристики на студента комісія оцінює практику так: “відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”.

При оцінці результатів проходження практики враховується характеристика практиканта, якість оформлення звіту з практики, а також відповіді на запитання членів комісії.

Загальний обсяг текстової частини звіту не повинен перевищувати 30 сторінок друкованого тексту, включаючи табличний та ілюстративний матеріал. Друкований текст подається 14 шрифтом Times New Roman 1,5 інтервал.

Структура звіту повинна бути побудована у відповідності з розподілом, наведеним нижче.

 

Назва розділу Питома вага у загальному обсязі, %
 Вступ 5
 Розділ 1. Теоретичні положення (тема індивідуального завдання з додатку 3) з урахуванням характеру і специфіки діяльності підприємства – бази практики 35
 Розділ 2. Загальна характеристика об’єкту дослідження та результати роботи студента   50
 Висновки 4
 Перелік використаної літератури 2
Додатки 4

 

Звіт повинен мати наступні складові частини, які необхідно розташовувати у нижченаведеному порядку:

1. Титульний аркуш.

2. Зміст.

3. Вступ.

4. Основна частина (I, II розділи).

5. Висновки.

6. Перелік використаної літератури.

7. Додатки.

Зміст подається на початку звіту з послідовним наведенням найменувань частин звіту (вступ, назви розділів та підрозділів, висновки, перелік літератури, додатки) у повній відповідності до тексту. Навпроти кожного найменування у правій стороні аркуша вказується номер сторінки, з якої починається ця частина роботи.

Звіт виконується українською мовою на стандартних аркушах білого паперу формату А4 (210*297) мм. Текст необхідно розміщувати, додержуючись наступних розмірів полів: зліва – 30 мм, зверху і знизу – 20 мм, справа – 10 мм.

Кожен розділ повинен починатися з нової сторінки. До підрозділів такі вимоги не застосовуються.

Нумерація аркушів повинна бути послідовною. Номер сторінки розташовують у правому верхньому куті аркуша. Титульна сторінка входить у загальну нумерацію, але номер на ній не ставиться.

Перелік літературних джерел складається з бібліографічного опису робіт, безпосередньо використаних під час складання звіту. Перелік повинен вміщувати законодавчі акти України (закони, постанови ВРУ, укази Президента), нормативну базу (інструкції, накази та листи відомчих установ). Далі літературу необхідно розміщувати в алфавітному порядку.

Відомості про джерела, що внесені до переліку, необхідно давати згідно з вимогами державного стандарту. По тексту посилання на використану літературу оформлюються у квадратних дужках з вказівкою номеру згідно переліку та сторінки (наприклад: [2, с. 5-8], [17, с.95]).

Додатки оформлюють як продовження звіту на наступних його сторінках. У додатках розміщують текст допоміжного характеру, довідки, анкети тощо. Кожен додаток починається з нової сторінки, у правому верхньому куті якої поміщується слово “Додаток”. Якщо в звіті більше, ніж один додаток, то їх нумерують літерами українського алфавіту (без знаку №), наприклад: “Додаток А”, “Додаток Б”. Текст кожного додатка при необхідності може бути поділений на окремі розділи, які нумерують у межах кожного додатка. Ілюстрації, таблиці і формули, які розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка (наприклад: рис.А.2 – другий рисунок додатка А).

Звіт повинен бути переплетений.

Оформлений звіт з доданим щоденником та відгуком керівників подається на кафедру для захисту в день закінчення практики.

     Захист звіту проводиться на кафедрі університету у перші два тижні після початку навчання перед комісією, створеною наказом по університету.

Звіт з практики захищається студентом з диференційованою оцінкою або заліком. Підсумки кожної практики обговорюються на засіданнях кафедри, звіт про проходження практики подається кафедрою до навчального відділу.

 

2. Цілі, завдання та зміст переддипломної практики 

Переддипломна практика проводиться для студентів 5 курсу з метою збору матеріалів для виконання  дипломної роботи.

2.1. Цілі:

• поглиблення та закріплення теоретичних знань з професійно-орієнтованих дисциплін.

• практична підготовка до самостійної діяльності після закінчення університету на одній із посад служби маркетингу підприємства (фірми).

• збір звітних, статистичних та інших даних для написання дипломної роботи, консультація зі спеціалістами підприємства по вибраній і погодженій з кафедрою темі дипломної роботи.

2.2. Завдання:

Узагальнюючи і осмислюючи одержані в університеті знання, а також результати попередніх двох практик, на переддипломній практиці студент повинен:

1. Навчитися працювати зі звітними та нормативно-довідковими матеріалами і інформацією на підприємстві (фірмі).

2. Підібрати літературу, нормативні, звітні, статистичні та інші дані підприємства, необхідні для узагальнення, розрахунків, оцінок і написання дипломної роботи.

3. Надбати навички аналізу результатів виробничо-економічної діяльності, а також конкурентного положення підприємства (фірми) на ринку, пошуку та вибору напрямків, розробки комплексу заходів по підвищенню її ефективності.

4. Одержати консультацію спеціалістів підприємства по обраній темі дипломної роботи.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!