Розділ 2. Аналіз конкурентоспроможності досліджуваного підприємства та його продукції



Розділ 3. Шляхи підвищення економічної ефективності розподілу продукції на підприємстві

Висновки

Індивідуальне завдання

Додатки

Вступ (1-2стор.)

Розкрити практичну значущість і актуальність маркетингу, його завдання в сучасних умовах. Визначити об'єкт, мету та завдання практики.

Розділ 1.Сегментування ринку та позиціонування продукції об’єкта практики (8-10 стор.)

Описати процес дослідження сегментації ринку товарів підприємства – бази практики (принципи та послідовність проведення; основні фактори, що враховують при виборі стратегії охоплення ринку).

Оцінити потенціал ринкового сегмента, а саме: місткість сегменту ринку, середню норму прибутку, характерну для компаній, які діють на даному сегменті ринку, та цінову еластичність попиту.

Проаналізувати ринкове конкурентне середовище (тип конкуренції, властивий цьому ринковому сегменту; рівень і домінуючі методи конкуренції (цінові, нецінові); імовірність виникнення нових конкурентів; особливості державного регулювання).

Дати об’єктивну характеристику обраній підприємством маркетинговій сегментаційній стратегії.

Описати процедуру розробки позиціювання товару суб’єкта практики. Визначити стратегію позиціонування досліджуваного підприємства та дати оцінку її узгодженню з елементами комплексу маркетингових засобів фірми (товарами, ціною, збутом та просуванням).

Розділ 2. Аналіз конкурентоспроможності досліджуваного підприємства та його продукції (8-10 стор.)

Охарактеризувати методи оцінки та етапи визначення конкурентоспроможності підприємства. Провести порівняльний аналіз сильних і слабких сторін досліджуваного підприємства та основних його конкурентів.

Проаналізувати показники конкурентноздатності головного виду продукції (динаміку продажів, частку на ринку, ціну на одиницю продукції в порівнянні зі середньогалузевою ціною, відсоток повернення продукції і прийнятих претензій до обсягу продажів). Розрахувати комплексний показник конкурентно-здатності головного виду продукції суб’єкта практики та оцінити його загальну конкурентноздатність.

Розділ 3. Шляхи підвищення економічної ефективності розподілу продукції на підприємстві (8-10 стор.)

Провести порівняльний аналіз економічної ефективності різних каналів розподілу основних видів продукції об’єкта практики. Обґрунтувати напрямки її подальшого підвищення за рахунок:

– покращення товарної та цінової політики;

– удосконалення структури каналів розподілу продукції;

– оптимізації процесу товароруху на основі логістичного підходу.

Висновки (1,5-2 стор.).

У висновках необхідно дати об'єктивну оцінку маркетингової діяльності об'єкта практики. До кожного розділу звітуна основі проведеного аналізу необхідно навести конкретні висновки та пропозиції.

Форми і методи контролю при написанні та захисті звіту

Робота практиканта з виконання програми практики контролюється керівниками практики від підприємства та викладачами кафедри маркетингу. Практикант повинен дотримуватися режиму роботи та правил внутрішнього розпорядку на підприємстві - базі практики.

Студент-практикант веде щоденник, у якому коротко описує зміст виконаної роботи за кожний день, вносить відповідні записи.

Після закінчення практики керівник практикою від підприємства виставляє в щоденник студента загальну оцінку за чотирибальною шкалою («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»), яка характеризує обсяг знань та навиків, отриманих студентом за час проходження практики, сумлінність його ставлення до виконання програми практики

Підведення підсумків практики

 

Підсумки результатів практики студента підводяться у процесі захисту ним звіту про практику перед комісією, що призначається розпорядженням директора ННІЕ ДДАЕУ. Захист звіту про практику оцінюєтьсяна основі критеріїв оцінки знань студентів під час проходження виробничої практики, наведених у Положенні про проведення практики студентів Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету.

Критерії оцінки знань студентів за результатами проходження виробничої практики за національною шкалою, 100-бальною шкалою та шкалою ECTS*

 

Оцінку «відмінно А»(90-100 балів) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, своєчасно підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку „відмінно” (на всі запитання дав обґрунтовані, чіткі відповіді).

Оцінку «добре В» (82-89 балів) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, своєчасно підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку „добре” (на всі запитання дав відповіді, але неповні чи необґрунтовані).

Оцінку «добре С» (74-81 балів) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, своєчасно підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку „добре” (не на всі запитання дав повні, обґрунтовані відповіді).

Оцінку «задовільно Д»(64-73 балів) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, у зазначений термін підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог, але не в повній мірі розкрив необхідні розділи звіту, і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку „задовільно” (на 70% запитань дав правильні, обґрунтовані відповіді).

Оцінку «задовільно Е»(60-63 балів) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, у зазначений термін підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог, але не в повній мірі розкрив необхідні розділи звіту, і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку „задовільно” (на 60% запитань дав правильні, обґрунтовані відповіді).

Оцінку «незадовільно FX» (35-59 балів) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав вимоги програми практики не в повному обсязі, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, несвоєчасно підготував звіт про проходження практики з порушенням встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку „незадовільно” (менше ніж на 60 % запитань дав правильні відповіді).

Оцінку «незадовільно F» (1-34 бали) отримує студент, який не пройшов виробничу практику згідно календарного плану, не виконав вимоги програми практики, не має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, несвоєчасно підготував звіт про проходження практики з порушенням встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку „незадовільно” (не дав правильні відповіді на поставлені питання).

 

       * Положення про проведення практики студентів Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. Дніпропетровськ: ДДАЕУ, 2014. - 39 с.


Додаток

Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет

Навчально-науковий інститут економіки

Факультет менеджменту і маркетингу

Напрям підготовки: 6.030507«Маркетинг»

Кафедра маркетингу

 

 

ЗВІТ

про проходження виробничої переддипломної практики

в селянському фермерському господарстві «Сонячне»

Солонянського району Дніпропетровської області

 

                                                       Студент Бабенко І.О.

                                       групи МР-1-11

 

Керівник практики від                           Керівник практики від ВНЗ

підприємства _________                  ___________ доц. Сиченко О.О.

                                  (підпис)                           (підпис, посада, прізвище та ініціали)

директор Войтенко С.М.

   (посада, прізвище та ініціали)       

 

Печатка (підприємства,

   організації, установи)

 

 

Дніпропетровськ 2014


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 184; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!