Розділ 1. Сегментування ринку та позиціонування продукції об’єкта практики



Міністерство аграрної політики та продовольства України

Дніпропетровський державний аграрний університет

Навчально-науковий інститут економіки

Кафедра маркетингу

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ

ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

Для студентів 4-го курсу факультету менеджменту і маркетингу денної форми навчання за напрямом підготовки 6.030507 “Маркетинг” освітньо-кваліфікаційного рівня – бакалавр

 

Дніпропетровськ - 2014


Методичні рекомендації щодо проходження виробничої переддипломної практики для студентів 4-го курсу факультету менеджменту і маркетингу денної форми навчання за напрямом підготовки 6.030507 “Маркетинг” / ДДАЕУ. - Дніпропетровськ, 2014. – 11 с.

 

 

Укладачі: к.е.н., доцент Курбацька Л.М.,

            старший викладач Никитюк О.В.

 

 

Розглянуто на засіданні кафедри маркетингу:

Протокол № 11 від 14 січня 2014 р..

 

 

Схвалено науково-методичною радою факультету менеджменту і маркетингу:

Протокол № 8 від 21 січня 2014 р.


Мета і завдання практики

 

Мета виробничої переддипломної практики – закріпити теоретичні знання, одержані на заняттях в університеті, і отримати практичні навички процесу управління маркетингом на підприємстві.

У результаті проходження виробничої переддипломної практики студент повинен вміти орієнтуватися в основних поняттях і визначеннях маркетингу; знати функціональні та організаційні особливості маркетингу.

Виходячи з зазначеної мети, студент повинен виконати наступні завдання:

- описати процес дослідження сегментації ринку товарів підприємства та оцінити потенціал ринкового сегмента;

- проаналізувати ринкове конкурентне середовище фірми;

- визначити стратегію позиціонування досліджуваного підприємства та дати оцінку її узгодженню з елементами комплексу його маркетингових засобів;

- проаналізувати конкурентоспроможність підприємства та його продукції;

- провести порівняльний аналіз економічної ефективності різних каналів розподілу основних видів продукції та обґрунтувати напрямки її подальшого підвищення;

- систематично вести щоденник;

- зібрати матеріал для написання звіту;

- виконувати розпорядження керівника практики від підприємства;

- дотримуватися правил внутрішнього розпорядку.

Тематичний план

Прибувши на підприємство, практикант разом із керівником практики від підприємства розробляє календарний план проходження практики відповідно до існуючого тематичного плану.

На підприємстві студент працює на конкретному робочому місці. Щоденно студент-практикант заповнює робочий зошит, де відображає головний зміст роботи, зробленої за день, з обов'язковим розкриттям економічної інформації з питань, які вивчаються.

Робочий зошит систематично перевіряє, а по закінченню практики підписує керівник практики від господарства та завіряє печаткою.

Вимоги до звіту про практику

Практикант складає звіт про практику, у якому висвітлює результати проходження практики. Цей звіт повинен містити найбільш повну, але лаконічну характеристику самостійної роботи практиканта на підприємстві. Переказ у звіті матеріалів, що викладені в інструкціях, навчальних посібниках і лекціях, не допускається.

Звіт про виконану роботу практикант складає у відповідній послідовності за розділами, що передбачені змістом практики.

До звіту у вигляді додатків бажано додати копії документів, використані при виконанні звіту.

Усі додатки до звіту повинні бути пронумеровані. Посилання у текстовій частині звіту на додатки дається з вказівкою на номер додатка.

Звіт практиканта про практику перевіряється і підписується керівником практики від підприємства та завіряється печаткою підприємства - бази практики.

Практикант подає звіт про практику на кафедру не пізніше ніж через три дні після закінчення практики.До звіту підшиваються робочий зошит та щоденник, в якому відображено характеристику з підприємства про роботу практиканта із зазначенням її оцінки.

Оформлення звіту про практику

Звітвиконують на стандартних аркушах формату А4. Роботу розміщують на одній стороні аркуша, залишаючиліворуч 30 мм, праворуч – 15 мм,зверху – 20 мм, знизу – 20 мм.

На сторінці розміщують 28-30 рядків. Титульний лист оформлюють у відповідності із зразком (див. додаток).

Розділи звіту нумерують арабськими цифрами з крапкою у кінці. Номер розділу вказують перед заголовком.

Всі сторінки звіту також нумерують арабськими цифрами. Нумерація починається з титульного аркуша і закінчується на останньому аркуші додатків, включаючи таблиці і рисунки, розміщені на окремих сторінках. На титульному аркуші, змісті і першій сторінці вступу номери сторінок не пишуть, але враховують їх у загальну кількість.

Вступ, кожний розділ, висновки, додатки починають знової сторінки. Їх заголовки пишуть великими літерами. Відстань між заголовком і текстом складає один рядок. Назви розділів по тексту мають відповідати назвам, вказаним у змісті.

Основну частину цифрової інформації звіту оформлюють у таблицях. Вони повинні бути компактними і містити тільки ту інформацію, яка безпосередньо характеризує об'єкт дослідження. Показники, що характеризують один одного, повинні міститися поруч.

Кожна таблиця супроводжується текстом, який повністю або частково має знаходитись попереду таблиці. В тексті наводять аналіз показників таблиці, який закінчується логічними висновками. Але в тексті не повинні повторюватись цифри, наведені в таблиці.

Таблиця повинна мати чіткий і лаконічний тематичний заголовок згідно з її змістом. Над заголовком з правої сторони пишуть слово "Таблиця" та номер.

Заголовки таблиць, колонок і рядків починають з великої літери, підзаголовки – з малої, якщо вони є продовженням речення заголовка (наприклад, заголовок "Прибуток", а підзаголовок: "на 1 т"), і з великої, якщо вони є самостійними реченнями.

Нумерують таблиці у межахвсього звіту (до додатків): Таблиця 1, Таблиця 2 і т.д. або по розділах двома цифрами: Таблиця 1.1., Таблиця 2.3.

Таблицю розміщують після першого посилання на неї в тексті: (табл. 1.1) або на наступній сторінці. Якщо до таблиці звертаються повторно, то пишуть: див. табл. 1. Бажано таблицю розмістити на одній сторінці без переносу. Якщо це неможливо, то при переносі на обох сторінках пишуть номери колонок і тоді на другій сторінці назву їх не повторюють, а над таблицею справа пишуть "Продовження табл. ..."

Не відводять в таблицях окремих колонок "№ п/п" і "Одиниця вимірювання". Номер рядка вказують попереду його назви, а одиницю вимірювання – позаду, відокремивши її від назви комою. Якщо одиниця виміру для всіх показників таблиці спільна, то її краще вказати в кінці заголовка таблиці в дужках.

Таблицю розміщують так, щоб була можливість читати її без повороту роботи, або, у крайньому випадку, повернувши її по ходу стрілки годинника.

Крім таблиць, у роботі значне місце займають рисунки. Назву вказують під рисунком, після його номера, на тому ж рядку.

Додатки. Кожний додаток починають з нової сторінки, в правому кутку вгорі пишуть "Додаток А", а потім, по центру, тематичний заголовок. Якщо в додатку є таблиці і рисунки, то їх також нумерують окремо. Посилання на додатки в тексті роблять так само, як і на таблиці.

Скорочення і умовні позначення. Скорочення слів у тексті,заголовках розділів і підрозділів, таблиць, додатків і рисунків не дозволяється, за винятком загальноприйнятих стандартом.Якщо використовуються вузькоспеціалізовані скорочення і терміни, то їх необхідно один раз розшифрувати в дужках після першого використання в тексті.

Одиниці вимірювання необхідно вказувати за державними стандартами та іншими загальноприйнятими правилами. Наприклад, одиниці вимірювання маси: грам – г. кілограм – кг, центнер – ц, і т.д. Після таких скорочень крапку не ставлять. Грошові одиниці вимірювання позначають з крапкою: грн.

Звіт про практику складають за наступними розділами:

Вступ

Розділ 1. Сегментування ринку та позиціонування продукції об’єкта практики


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!