Питанняз  методики навчання української мови



1. Розкрити особливості вивчення творів різних жанрів. З’ясувати методику читання казок.

2. З’ясувати основні періоди та етапи навчання грамоти, навчально-виховні завдання добукварного періоду, зміст та структуру проведення уроків у добукварний період.

3. З’ясувати нові підходи до проведення уроку літературного читання в світлі сучасних концепцій літературної освіти молодших школярів, зміст та дидактичну структуру уроків читання. 

4. Розкрити лінгвістичні та психолого-педагогічні вимоги до букваря, букварний період навчання грамоти, значення і завдання букварного періоду.

5. Охарактеризувати післябукварний період навчання грамоти та розвиток мовлення і мислення дітей у цей період.

6. Охарактеризувати навчання письма у букварний період, психолого-педагогічні вимоги до процесу навчання письма. З’ясувати систему прийомів проведення графічних вправ при підготовці учнів до письма.

7. З’ясувати формування у молодших школярів поняття про частини мови, систему роботи над іменником.

8. З’ясувати методику опрацювання розділу "Речення", роботу над засвоєнням головних та другорядних членів речення та систему вправ із синтаксису.

9. Розкрити методику вивчення основ фонетики та графіки в початкових класах, послідовність і системність формування в учнів понять про систему голосних і приголосних та методику проведення звукового і звуко-буквеного розбору слів.

10. Розкрити методику вивчення розділу «Будова слова» в початкових класах і знайомство з елементами словотворення, зв’язок морфемного розбору із звуко-буквеним та орфографічним аналізом слів.

11. Розкрити методику опрацювання розділу "Мова та мовлення", коло умінь та навичок, методи та прийоми, які стимулюють розвиток мовленнєвої діяльності школярів

 

Питання з методики навчання природознавства

1. Проаналізувати структуру спостереження, підготовку вчителя до спостереження для формування природоохоронних вмінь.

2. З’ясувати вимоги, прийоми показу об’єктів на географічній карті для формування наукової картини світу.

3. Проаналізувати види спостережень молодших школярів у процесі навчання природознавства для формування пізнавальних вмінь.

4. Довести, що предметний урок є ефективною формою організації процесу навчання природознавства при формуванні наукової картини світу.          

5. Дати оцінку куточку живої природи для формування реалістичних уявлень про рослинний і тваринний світ.

6. Проаналізуйте значення практичних робіт з природознавства, запропонуйте практичну роботу до теми «Кровоносна система» (Гільберг Т.Г. «Природознавство», 3 клас    с. 155).

7. Проаналізувати натуральні засоби наочності, методику їх використання для формування реалістичних понять про рослинний і тваринний світ.

8. Довести необхідність використання дослідів при вивченні природознавства. Скласти творчий дослід до теми «Грунт – важливе тіло природи» (Гільберг Т.Г. «Природознавство», 3 клас с. 53).

9. З’ясувати значення уроків-екскурсій для формування екологічної компетенції у молодших школярів.

10. Запропонувати логічну схему до теми «Тварини. Різноманітність тварин» (Гільберг Т.Г. «Природознавство», 3 клас, с. 100.)

 

Питання з методики навчання галузі «Я у світі»

 

1. Визначити зміст освітньої галузі «Я у світі» як відображення цілісності знань про світ і місце людини в ньому.  

 

2. Обґрунтуйте необхідність знань для молодших школярів правил співжиття у родині. Складіть правила поведінки у родині. 

3. Розкрити методику вивчення у початкових класах державної символіки для формування громадянської компетенції «Державні символи України» (Бібік Н.М. «Я у світі», 4 клас, с. 94).

4. Довести необхідність знань у молодших школярів особистісних якостей: працьовитість, наполегливість. Пояснити вислів «Кожна людина створює себе сама».

 

5. Довести, що «добро» і «зло» є вінцем духовності. Розкрити методику формування цих понять у молодших школярів. (Бібік Н.М. «Я у світі», 3 клас, с. 79).

6. Охарактеризувати зміст пізнавальних завдань при вивченні теми «Культурна спадщина народу» (Бібік Н.М. «Я у світі», 4 клас, с. 123).

7. Обґрунтувати необхідність знань правил співжиття і взаємодії людей у суспільстві для формування соціальної компетенції «Я у світі».   (Бібік Н.М. «Я у світі», 4 клас, с. 88-90).

8. Розкрити методику формування поняття «сім’я», «рід», «родина» на уроках «Я у світі». Побудувати  родовідне дерево (Бібік Н.М. «Я у світі», 3 клас, с. 35).

9. Розкрити методику формування позитивних людських якостей на уроках «Я у світі» (Бібік Н.М. «Я у світі», 3 клас, с. 70-74).

10. Розкрити методику формування понять «Славетні українці» для формування громадянської компетенції (Бібік Н.М. «Я у світі», 4 клас, с.132).


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 250; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!