Питання з методики математики



Питаннядля державноїатестаціївипускників

Сп. 5.01010201 Початкова освіта

Питання з педагогіки

 

1. Визначити поняття педагогічної майстерності вчителя. Охарактеризувати елементи педагогічної майстерності: гуманістична спрямованість, професійна компетентність, педагогічні здібності та педагогічна техніка.

2. Проаналізувати методи науково-педагогічного дослідження, їх види. Охарактеризувати методи науково–педагогічного дослідження: бесіда, спостереження, анкетування, інтерв’ю, педагогічний експеримент, тестування, вивчення продуктів педагогічної діяльності учнів.

3. Розкрити поняття дидактики, її виникнення та розвиток. Проаналізувати основні категорії дидактики, зв'язок дидактики з іншими науками.

4. З’ясувати сутність трудового виховання в загальноосвітній школі, погляди зарубіжних та вітчизняних педагогів на трудове виховання, систему трудового виховання в школі. Охарактеризувати систему професійної орієнтації школярів.

5. Розкрити поняття принципу навчання як керівного положення, що визначає цілі, завдання, зміст, форми та методи навчання, на основі його закономірностей. Розкрити систему принципів навчання: принцип наочності, принцип науковості, принцип доступності і свідомості, принцип врахування вікових особливостей дітей

6. Розкрити  сутність виховного процесу згідно «Концепції національного виховання школярів», функції виховного процесу: виховання, самовиховання, перевиховання. Охарактеризувати двосторонній характер процесу виховання, рушійні сили та закономірності виховного процесу.

7. Розкрити суть інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу.

8. З’ясувати поняття «зміст освіти». Розкрити сутність державного стандарту освіти: базовий навчальний план, навчальні програми, навчальна література, як основи організації навчально-виховного процесу в школі. Розкрити вимоги до підручників, особливості навчальних книг для молодших школярів.

9. Охарактеризувати загальне поняття методів, прийомів та засобів навчання в педагогіці. Розкрити зміст групи методів за джерелом знань: словесні (розповідь, пояснення, бесіда, лекція), наочні (ілюстрація, демонстрація, спостереження), практичні (лабораторна робота, практична робота, вправи).

10. Охарактеризувати урок як основну форму організації навчальної діяльності. Розкрити зміст сучасних вимог до уроку: (загальні, організаційні, розвиваючі, дидактичні, виховні, психологічні, етичні, естетичні, санітарно-гігієнічні).

 

11. Проаналізувати шляхи підвищення ефективності і результативності уроків в початковій школі. Розкрити позаурочні форми організації навчання (навчальні екскурсії, факультативи, практикуми, предметні гуртки, домашня навчальна робота учнів).

 

12. Розкрити поняття про методи і прийоми виховання. Проаналізувати методи формування свідомості особистості: бесіда, лекція, диспут, приклад.

13. Визначити поняття методів і прийомів виховання. Охарактеризувати методи формування суспільної поведінки: педагогічна вимога, громадська думка, вправляння, привчання, доручення і створення виховуючих ситуацій.

 

14. Охарактеризувати форми організації виховання: масові (читацькі конференції, тематичні вечори, вечори запитань і відповідей); групові(колективні) (політичні інформації, години класного керівника, гуртки художньої самодіяльності, робота з періодичною пресою, випуск стінної газети, екскурсії); індивідуальні (позакласне читання, колекціювання, гра на музичному інструменті, вишивання, малювання).

15. Охарактеризувати  поняття про учнівський колектив: ознаки, структуру, функції колективу, стадії розвитку, шляхи формування колективу. Вказати на органи управління учнівським колективом, на зв’язки та відносини у колективі.

16. Охарактеризувати НУШ як якісно нову освіту (компетентнісний підхід, критичне мислення, інтеграція,активні форми роботи).

17. Розкрити сутність фізичного виховання у формуванні підростаючого покоління відповідно до вимог передбачених «Концепцією національного виховання школярів». Проаналізувати систему та засоби фізичного виховання в загальноосвітній школі.

18. З’ясувати значення виховання в сім’ї згідно вимог «Концепції національного виховання школярів». Розкрити поняття «сім’ї» та сімейних стосунків, типи сімей, класифікацію, функції сім’ї.

 

19. Проаналізувати контроль за навчально-пізнавальною діяльністю учнів. Розкрити види, форми і методи контролю. Охарактеризувати критерії якості знань, умінь і навичок учнів.

20. З’ясувати завдання учителя як класного керівника згідно вимог «Концепції національного виховання школярів», його організаційно-педагогічну роботу. Розкрити функції класного керівника.

 

 

Питання з психології

1. Проаналізувати особливості таких емоційних станів як настрій та афект, вказати на чинники їх появи. Назвати прийоми саморегуляції емоційного стану особистості.

2. Описати прийоми активізації уваги та сприйняття учнів в процесі навчальної діяльності.

3. Дати психологічну характеристику сангвініку та меланхоліку. Назвати умови врахування особливостей учнів цих темпераментів у навчально-виховній роботі.

4. Дати психологічну характеристику флегматику та холерику. Розкрити специфіку врахування особливостей учнів цих темпераментів у навчально-виховній роботі.

5. Розкрити суть вербального та невербального спілкування. Назвіть вимоги до організації спілкування вчителя та учнів на уроці.

 

 

Питання з методики математики

 

1. Розкрити роботу над ознайомленням з кожним числом першого десятка на основі лічби предметів множин (груп) чисельність яких характеризується розглядуваним числом, утворення нового числа з попереднього та одиниці, співвіднесення кількості предметів з числом і числа з відповідною кількістю предметів. Пояснити на прикладі підручника.

2. На основі усвідомлення десяткового складу чисел 11 – 20 і утворення послідовності чисел від 1 до 20 розкрити методику вивчення нумерації з використанням пучків-десятків та окремих паличок чисел від 21 – 100; методику вивчення письмової нумерації.

3. Розкрити методику засвоєння понять збільшення або зменшення числа в кілька разів на основі порівняння відрізків. Обґрунтувати вибір дій в таких задачах. Розкрити поняття задач на кратне порівняння на практичних вправах для визначення скільки разів один відрізок вміщується в іншому і сформулювати правило кратного порівняння чисел.

4. Обґрунтувати розкриття конкретного змісту дії додавання (об’єднання двох предметних множин); віднімання (вилучення частини множини); ознайомлення з назвами компонентів і результатів дій, зв’язком між ними.

5. Обґрунтувати розкриття конкретного змісту дії множення, як суми однакових доданків; методику ознайомлення з дією ділення практичним розв’язуванням задач двох видів: ділення на рівні частини, ділення на вміщення.

6. На основі переставного та сполучного законів додавання пояснити загальний прийом усного обчислення додавання двох двоцифрових чисел. Показати його застосування до окремих випадків додавання 54 + 30; 54 + 3; 2 + 47; 20 + 47.

7. Розкрити методику вивчення таблиць додавання в межах десятка зі сталим другим доданком з використанням наочності та практичних діях з предметами (фігурами); методи й прийомами вивчення відповідних таблиць віднімання на основі зв’язку додавання з відніманням.

8. Охарактеризувати самостійне „відкриття“ учнями переставної та сполучної властивостей арифметичних дій, навчання дітей застосовувати властивості під час виконання різних вправ навчального характеру знаходити раціональні прийоми обчислень.

9. Розкрити методику введення позатабличних випадків множення і ділення з числами 0 і 1. Пояснити усні прийоми множення і ділення двоцифрового числа на одноцифрове. Показати алгоритм ділення двоцифрового числа на двоцифрове. Використати приклади підручника математики початкової школи.

10. Обґрунтувати методику вибору дій в задачах конкретного змісту дій множення і ділення. Задачі – дії та близькі до них текстові задачі, як засіб розкриття змісту дій другого ступеня.

11. Сформувати поняття методики ознайомлення із задачами нового змісту: на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць, вибору відповідних арифметичних дій. Розв’язування пар задач на збільшення та зменшення числа кілька одиниць. Показати задачі на різницеве порівняння на практичних вправах.

12. Розкрити методику ознайомлення з першою текстовою задачею, виділення в ній умови і запитання, обґрунтування вибору дій в задачах на знаходження суми або остачі.

13. Визначити особливості задачі на знаходження четвертого пропорційного: відомі та шукані числові значення розглядуваних величин; способи розв’язування задач на зведення до одиниці; структура, таблична форма їх скороченого запису.

14. Розкрити методику ознайомлення з величинами: ціна, кількість, вартість на основі життєвого досвіду учнів та практичних дій в грі „магазин“. Формулювання правил знаходження ціни, кількості, вартості – основа розв’язування типових складених задач.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 302; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!