Бібліотека ВНЗ в умовах трансформації вищої



Професійної освіти

 

Сьогодні в сфері освіти і науки відбуваються значні зміни, які перш за все, стосуються змісту та технологій освіти.

ü Впровадження моделей безперервної професійної освіти, що забезпечує кожній людині можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії.

ü Введення нового переліку професій і напрямів підготовки в професійній освіті і відповідних державних освітніх стандартів з метою формування освітніх програм, адекватних світовим тенденціям, потребам ринку праці та особистості.

ü Впровадження нових технологій та принципів організації навчального процесу, що забезпечують ефективну реалізацію нових моделей і суть безперервної освіти, в тому числі з використанням сучасних інформаційних та комунікаційних технологій.

ü Реалізація системи заходів по забезпеченню участі України в Болонському процесі з метою підвищення конкурентоспроможності української професійної освіти на міжнародному ринку освітніх послуг і можливості участі в системі міжнародної безперервної освіти.

Вимоги до бібліотек з боку суспільства закладені в Законі України "Про бібліотеку і бібліотечну справу", виходячи з якого бібліотека є об'єктом культурного призначення, якому відводиться особлива роль у задоволенні інформаційних та культурних потреб суспільства.

Бібліотека ВНЗ забезпечує студентів, науково-педагогічних працівників та співробітників необхідною навчальною, науковою, методичною та художньою літературою.

У бібліотеці, як правило, працюють декілька читальних залів, абонементи навчальної, наукової та художньої літератури, комп`ютерний клас та бібліотечні пункти у гуртожитках.

Бібліотечний фонд багатогалузевий, він містить літературу українською, російською, англійською та іншими мовами. Крім того, обов`язково представлено різного типу довідкову літературу, різні види словників.

Довідково-бібліографічний апарат складається з каталогів та систематичних і тематичних картотек.

В Україні створено систему бібліотек та інших закладів, які займаються бібліографією економічної літератури.

Бібліографія ( від грец. biblion - книжка, grapho - пишу) - це галузь знання про методи і способи складання покажчиків, списків, оглядів друкованих творів. Завдання бібліографії полягає у реєстрації друкованих творів з певної галузі знань, окремої проблеми теми. Подається вона у наукових дослідженнях у вигляді переліку книг, журналів і статей із посиланням на місце і рік опублікування, видавництво та ін.

Бібліографічні джерела економічної інформації являють собою сукупність літературно оформлених робіт* випущених видавництвами або депонованих у закладах науково - технічної інформації. Залежно від цільового призначення бібліографічні літературні джерела економічної інформації поділяють на такі види : праці відомих представників економічної думки; статистичні матеріали; науково - дослідна література; навчальна література; науково - популярна література; практичні посібники, довідкова література.

Залежно від форми і повноти змісту посібників в економічній бібліографії склалися такі типи бібліографічних покажчиків :

♦ Загальноекономічні - універсальні посібники, що включають літературу кола галузей і проблем економічної науки. У цих покажчиках література групується за тематичним та галузевим покажчиками.

♦ Галузеві - посібники, що представляють бібліографію з питанням будь--якої галузі економічної науки.

♦ Тематичні - групують бібліографію за тематичними ознаками за межами окремих економічних наук. Такими покажчиками є посібники з міжгалузевих і галузевих економік.

♦ Персонали - групують літературу за авторською належністю - вченими-економістами, великими спеціалістами національної економіки.

Важливим бібліографічним джерелом оперативної економічної інформації, що викориcтовуєтьcя в наукових дослідженнях, є періодичні видання.

Основою інформаційно-пошукового апарату бібліотек є каталоги - упорядковані сукупності карток, що включають в себе бібліографічний опис літературних джерел.

Формуються основні каталоги або за принципом алфавіту, або за іншим принципом систематизації знань. Крім основних каталогів, створюються допоміжні: каталог періодики, картотеки статей і рецензій. У картотеках відомості зберігаються лише до моменту видання бібліографічного покажчика, який включає в себе відповідні публікації.

Бібліотека гнучко реагує на потреби навчального процесу, фонди її постійно оновлюються.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 214; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!