Структура і зміст курсової роботи



Ефективність функціонування підприємства за ринкових умов господарювання залежить перед усім від компетенції та творчої активності управлінських кадрів, глибокого знання ними економічних законів i закономірностей функціонування i розвитку суспільного виробництва, законодавчої бази та ефективної облікової політики.

Вивчення курсу „Фінансовий облік” студенти завершують написанням курсової роботи, як форми науково-дослідницької роботи.

Мета курсової роботи -поглибити теоретичні знання, які набуті студентами у процесі вивчення курсу, закріпити у них навички виконання економічних розрахунків, проведення аналітичної i дослідницької роботи.

Досягненню поставленої мети сприятиме вирішенню таких завдань:

Ø закріплення теоретичних знань та удосконалення практичних навичок з фінансового обліку;

Ø формування навичок самостійного опрацювання та викладення матеріалу з обраної теми курсової  роботи;

Ø виявлення резервів i на цій основі формування навичок економ1чного обґрунтування piшень щодо підвищення ефективної діяльності первинної ланки виробництва;

Ø уміння працювати з інформаційними джерелами, користуватись законодавчим та інструктивним матеріалом, викладати свою точку зору на проблемні питання та робити обґрунтовані висновки щодо поліпшення організації ведення обліку на підприємстві.

Ø здатність використовувати здобуті теоретичні знання у процесі аналізу та узагальнення цифрового матеріалу, застосовувати сучасну методику дослідження з використанням таблиць, графіків, схем, діаграм та інших графічних рисунків.

 

Виконання курсової роботи

Виконання курсової роботи передбачає такі етапи:

Ø вибір теми;

Ø підбір та вивчення літератури;

Ø складання попереднього плану;

Ø консультація з викладачем — керівником й уточнення плану курсової роботи;

Ø написання та оформлення тексту курсової роботи;

Ø передання завершеної курсової роботи для рецензування;

Ø доопрацювання роботи згідно із зауваженнями керівника;

Ø захист курсової роботи.

Підготовка до виконання  курсової роботи

Підготовку до написання курсової роботи починають з вибору теми. Студентам надається право самостійно вибрати тему з проблематики, визначеної цикловою комісією, а також запропонувати свою тему з обґрунтуванням доцільності її розроблення. У такому випадку вибрана тема і план роботи повинні бути узгоджені з викладачем, який читає дисципліну «Фінансовий облік», та керівником курсової роботи.

Обравши тему, студент має чітко визначити мету курсової роботи, підібрати відповідну наукову літературу та нормативно-інструктивні матеріали.

Літературні джерела студент підбирає самостійно. Роботу з літературою потрібно починати зі складання повного списку книг, статей, законів та нормативних документів.

 

Найбільша кількість публікацій з питань фінансового обліку міститься в журналах:

 

1. Бухгалтерія в сільському господарстві

2. Бухгалтерський облік і аудит

3. Економіка АПК

4. Економіка України

5. Маркетинг в Україні

6. Фінанси України

7. HI – TECH PRO (зDVD)

 

В газетах:

 

1 .Все про бухгалтерський облік

2. Урядовий кур’єр

3. Голос України

4. Зоря Полтавщини

5. Лубенщина

6. Баланс – Бюджет

7. Праця і зарплата

8. Село полтавське

9. пенсійний кур’єр

10. Аграрний тиждень

11. Техніка і технологія АПК

 

На основі вивчення спеціальної літератури, нормативних документів, статистичних збірників студент складає розгорнутий план курсової роботи (можливо, в кількох варіантах), який погоджує з викладачем — керівником курсової роботи.

План — це основа роботи, тому його складання є одним із найважливіших етапів її підготовки. План повинен відобразити напрями дослідження обраної теми, логічний зв’язок між її окремими складовими частинами, проблемну постановку окремих питань. Із складеного плану видно, наскільки студент засвоїв матеріал обраної теми, як він зрозумів проблему в цілому і зумів виділити суттєві, головні напрями дослідження. Від правильно складеного плану багато в чому залежить і кінцевий результат виконаної роботи.

Після узгодження плану студент починає писати курсову роботу. Під час її написання план може уточнюватись. Уточнення додатково погоджуються з керівником. Примірні плани курсових робіт( додаток 1).

 

Структура і зміст курсової роботи

Робота повинна мати чітку і логічну структуру, складовими якої є:

1. Вступ;

2. Виробничо-фінансова характеристика господарства ;

3. Організація облікової роботи на підприємстві;

4. Основна частина;

5. Висновки та пропозиції;

6. Список використаної літератури ;

7. Додатки.

 

У вступі (1-2с.) необхідно обґрунтувати актуальність обраної теми, її значимість, визначити мету і завдання курсової роботи, вказати методи дослідження, що використовувались під час написання курсової роботи.

В розділі 2(5-7с.) потрібно проаналізувати виробничо-господарську діяльність підприємства за останні 3 роки. Дані дослідження потрібно порівняти з середніми показниками по області, району чи передового господарства.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 288; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!