Розроблення норми витрат матеріалів



(виконується тільки студентами денної форми навчання)

На початку розділу повинні бути наведені таблиці вихідних даних для виконання розрахунків норми витрат будівельних матеріалів виробничими й аналітично-розрахунковими методами (додаток 3).

2.1. Розрахунок норми витрат матеріалів комбінованим методом

2.1.1. Виробничий метод

Розрахувати витрати певного виду матеріалу на одиницю обсягу виконаних робіт за результатами спостережень (за вихідними даними), враховуючи відходи та втрати. Результати можна навести у таблиці вихідних даних.

Розглянути перші 5 спостережень, визначити коефіцієнт стійкості ряду діленням максимального елемента на мінімальний (по витратах матеріалу на одиницю обсягу робіт).

Порівняти за таблицею 6 отриманий коефіцієнт із нормативним його значенням при даній кількості спостережень. Якщо кількість замірів, яка забезпечує необхідну точність, збігається (не перевищує) з фактичною, тоді визначається середня кількість матеріалу (його витрат) на обсяг виконаних робіт за дану кількість спостережень (як середнє арифметичне); якщо ні – то потрібно провести стільки додаткових замірів, щоб їх загальна кількість задовольняла вимоги таблиці 6, а тоді знайти середнє значення витрат матеріалу на одиницю обсягу робіт із кількості замірів, що розглядається.

Якщо коефіцієнт стійкості ряду перевищує значення 1,3, необхідно насамперед очистити ряд, тобто відкинути максимальний або мінімальний елементи, доповнити загальну кількість замірів до 5-ти з вихідних даних та перевірити ряд на стійкість.

Таблиця 6

Нормативні значення коефіцієнта стійкості

Кількість спостережень

5 8 11 18 20

Коефіцієнт стійкості ряду

цегла 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05
розчин 1,07 1,08 1,09 1,1 1,2

 

Розрахунки виконуються окремо до кожного виду матеріалу. Середнє значення витрат є запроектованою нормою. Далі виконується порівняння одержаної норми витрат із виробничою нормою. З цією метою складається таблиця 7.

Таблиця 7

Порівняльна таблиця показників

Показники Виробнича норма За проектом
цегла, шт. 400  
розчин, м3 0,222  

Далі визначаються розбіжності між діючими і запроектованими нормами у % та розглядаються можливі причини їх виникнення.

Допустимі розбіжності для цегли – 0,5 % (матеріал І категорії), для розчину – 1,5 % (матеріал IV категорії).

Наводиться висновок щодо отриманих результатів.

2.1.2. Розрахунково-аналітичний метод (цегляна кладка)

Наводиться графічна схема частини конструктивного елемента, виконаного з нормованих матеріалів з указанням лінійних розмірів.

 Вираховується кількість застосованих матеріалів, що складають даний конструктивний елемент, визначаються витрати кожного матеріалу на одиницю конструктивного елемента.

Далі виконується порівняння одержаної норми витрат із виробничою нормою. З цією метою складається таблиця 8.

Таблиця 8

Порівняльна таблиця показників

Показники Виробнича норма За проектом
цегла, шт. 400  
розчин, м3 0,222  

 

Пояснюються розбіжності, що виникли при проведенні розрахунків комбінованим методом.

Порівнюються результати, отримані при розрахунках обома методами.

Таблиця 9

Порівняльна таблиця показників

Показники Виробнича норма Виробничий метод Розрахунково-аналітичний метод
цегла, шт. 400    
розчин, м3 0,222    

 

За одержаними результатами робиться висновок щодо застосованих методів визначення норми витрат матеріалів.

 2.2. Розрахунково-аналітичний метод (за варіантом)

Для розрахунків норми витрат лише розрахунково-аналітичним методом спочатку наводиться таблиця вихідних даних (додаток 4); далі виконується графічна схема конструктивного елемента та розрахунки норми витрат матеріалу на одиницю конструктивного елемента.

 

Розділ 3

Розроблення калькуляції витрат праці та заробітної плати

3.1. Калькуляція даного виду використовується для визначення витрат праці та заробітної плати робітників-відрядників, котрі виконують певний вид робіт (або комплекс робіт) на один об’єкт чи конструктивний елемент.

3.2. Калькуляцію складають за формою (додаток 5) із використанням ЕНиР (ураховуючи поправкові коефіцієнти, які необхідні при даних умовах виконання виду робіт, указаного в завданні до курсового проектування) і додають до наряду на підрядні роботи. В калькуляції містяться 3 розділи: А – основні роботи; Б – допоміжні роботи; В – транспортні роботи. При складанні калькуляції підбиваються підсумки до кожного розділу та всього за калькуляцією. Графи 1-5 та 7,8 заповнюються за даними ЕНиР; графа 6 розраховується за кресленнями типового проекту (або за вихідними даними до курсової роботи). Витрати праці та сума заробітної плати на весь обсяг робіт визначаються множенням норми часу чи розцінки на проектний обсяг робіт (кількість) відповідно.

 

Розділ 4


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 265; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!