Зміст, структура та обсяг курсової роботи



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

Факультет ринкових інформаційних та інноваційних технологій

 

 

Затверджую

Декан факультету

________ _________________

(підпис)                 (прізвище та ініціали)

“____”___________201_р.

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

До виконання курсових робіт з дисципліни

“СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ”

РЕКОМЕНДОВАНО Вченою радою факультету ринкових інформаційних та інноваційних технологій від „___„ _____________ 2011 р. Протокол № __________ Розглянуто та схвалено на засіданні кафедри економіки   від „___„ _____________ 2011 р. Протокол № __________

Черкаси - 2011

 

 

Методичні рекомендації до виконання курсових робіт з дисципліни “Стратегія управління витратами” для студентів напряму підготовки 0501 „Економіка і підприємництво” спеціальності 7.03050401 та 8.03050401 „Економіка підприємства” освітньо-кваліфікаційного рівня магістр.

 

 

Укладач: к.е.н., доцент Кирилюк Є.М.

 


 

ЗМІСТ

 

Вступ ............................................................................................................................4

1. Мета та завдання курсової роботи....................................................................5

2. Вибір теми курсової роботи................................................................................6

3. Складання плану курсової роботи.....................................................................7

4. Зміст, структура та обсяги роботи.......................................................................8

5. Правила оформлення курсової роботи...............................................................14

6. Рецензування та захист курсової роботи............................................................18

7. Критерії оцінювання курсової роботи.............................................................19

8. Тематика курсових робіт...................................................................................20

Додатки......................................................................................................................................................................22


ВСТУП

Курсова робота з дисципліни “Стратегія управління витратами”, передбачена навчальним планом, є важливою ланкою у розвитку навичок самостійного вивчення науки, у засвоєнні положень, висновків, набутті досвіду самостійного отримання і накопичення знань, що необхідно майбутньому фахівцю в його трудовій і науковій діяльності. Курсова робота є результатом самостійного вивчення студентом однієї з важливих проблем управління витратами на підприємстві.

Для того, щоб підготувати курсову роботу, що відповідає поставленим вимогам, студент повинен використати не тільки отримані на лекціях і семінарських заняттях теоретичні знання і практичні навички з дисципліни, але і фактичні дані, що характеризують діяльність конкретних господарських суб’єктів.

Курсова робота пишеться з однієї проблеми курсу, тематика яких розробляється і затверджується на засіданні кафедри. Це, як правило, теми, що нині є актуальними як для розвитку вітчизняних підприємств, так і для світового економічного розвитку.

Курсова робота допомагає студентові систематизувати отримані знання з вивченої дисципліни, перевірити якість цих знань. Таким чином, підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців економічного напрямку вимагає залучення студентів до активної науково-дослідної діяльності. Це обумовлює значимість самостійної роботи студентів у межах вивчення прикладних економічних дисциплін.

 


Мета та завдання курсової роботи

Курсова робота – це самостійне навчально-наукове дослідження студента. Вона повинна носити науково-практичний інноваційний характер, враховувати накопичений вітчизняний і закордонний досвід, містити оцінки реальних економічних процесів і явищ у країні, конкретні пропозиції з удосконалення досліджуваних аспектів діяльності господарюючих суб’єктів. Курсова робота має виявити рівень загальнонаукової та спеціальної підготовки студента, його здатність застосовувати одержані знання під час вирішення конкретних проблем, його схильність до аналізу та самостійного узагальнення матеріалу.

Метоюкурсової роботи є систематизація, закріплення і поглиблення теоретичних та практичних знань студента, цілеспрямоване використання законодавчої і нормативної бази, подальше удосконалення навичок самостійного вирішення завдань та їхнє обґрунтування, оволодіння методикою дослідження, узагальнення і логічного викладу матеріалу, застосування знань, одержаних за час навчання, до комплексного вирішення конкретного фахового завдання, підвищення культури економічного мислення.

Завдання курсової роботи:

– обґрунтувати актуальність, розкрити зміст та сутність обраної теми дослідження, спираючись на отримані знання з дисципліни “Стратегія управління витратами”;

– опанувати методику роботи зі спеціальною економічною літературою, систематизації та узагальнення зібраного матеріалу;

– провести критичний аналіз різних точок зору і виробити власну позицію вирішення проблеми;

– вивчити законодавчу і нормативну базу з досліджуваного напрямку;

– оцінити розробки, пропозиції і рекомендації з обраної теми;

– виконати якісні і кількісні розрахунки, що стосуються досліджуваного явища, проаналізувати їх;

– показати здатність прогнозувати характер розвитку економічних процесів;

– сформулювати висновки та практичні рекомендації щодо суті проблеми.

Вирішення вище визначених завдань дозволить студенту повно і послідовно розкрити зміст обраної теми курсової роботи.

Робота виконується на основі поглибленого вивчення чинного законодавства України з питань діяльності суб’єктів господарювання, спеціальної вітчизняної та зарубіжної літератури, передового досвіду з теми, яка вивчається, а також результатів проведених студентом власних досліджень господарського об’єкта.

Основні етапи виконання роботи:

1. Вибір та затвердження теми.

2. Опрацювання літературних джерел і складання плану.

3. Збирання фактичного матеріалу.

4. Написання першого варіанта тексту, подання його на ознайомлення керівникові.

5. Усунення недоліків, написання остаточного варіанта тексту, оформлення роботи.

6. Захист курсової роботи.

Вибір теми курсової роботи

 

Вміло підібрана тема сприяє успішному написанню курсової роботи. Визначаючи тему дослідження, студенту варто враховувати, що обрана проблема в майбутньому може скласти основу продовження його наукових пошуків і знайти своє відображення у підготовці робіт вищого рівня.

Студенти мають право самостійного вибору курсової роботи. Однак, одну тему дозволяється розробляти тільки одному студенту з групи. Студенту дозволяється запропонувати свою тему курсової роботи, яка повинна тематично відповідати даній дисципліні та бути погодженою з науковим керівником. Обрана тема роботи реєструється на кафедрі.

Студенти вибирають тему за останньою цифрою номера залікової книжки. Наприклад, номер залікової книжки 928391. Це означає, що студені має із запропонованої тематики вибрати теми, які подані під номерами 1, 11, 21 і т.д. Вибрана тема узгоджується з науковим керівником. Можливі номери курсових робіт відповідно до номера залікової книжки наведені в таблиці 1.

 

Таблиця 1.

Вибір теми курсової роботи

 

Номер теми курсової роботи
1 1, 11, 21,
2 2, 12, 22,
3 3, 13, 23,
4 4, 14, 24,
5 5, 15, 25,
6 6, 16, 26,
7 7, 17, 27,
8 8, 18, 28,
9 9, 19, 29,
10 10, 20, 30.

 


Складання плану курсової роботи

 

Після затвердження теми та добору і вивчення літературних джерел до курсової роботи студент складає план. Це відповідальний етап, оскільки від нього залежить якість роботи. План повинен охоплювати вузлові питання теми, бути чітким і логічно послідовним, не слід перевантажувати його великою кількістю питань (достатньо 3-4), бо це призведе до поверхового викладення матеріалу. План повинен бути складним, містити підпитання, що детальніше розкриватимуть суть основного питання. План студенти здають науковому керівникові для затвердження.

У процесі написання роботи план можна уточнювати.

Зразок плану курсової роботи.

Тема: „Управління витратами на малих підприємствах”

Вступ

1. Теоретичні аспекти управління витратами на підприємстві.

Суть та класифікація витрат.

Витрати виробництва у коротко- і довгостроковому періодах.

Місця витрат і центри відповідальності.

2. Аналіз формування витрат та управління ними на МП „Світязь”.

2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства.

2.2. Характеристика витрат підприємства та сучасний їх рівень.

2.3. Система управління витратами на підприємстві.

3. Напрями мінімізації витрат на МП „Світязь”

3.1. Мінімізація витрат підприємства у короткостроковому періоді шляхом оптимізації поточних рішень.

3.2. Обґрунтування інвестиційного проекту із оновлення основних фондів підприємства.

Висновки

 

 


ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Під час написання курсової роботи необхідно розкрити зміст вибраної теми і показати глибокі знання літературних джерел. Викладення теорії має відповідати сучасному рівню розвитку економічної науки, що висвітлено в новій економічній літературі. Кожну тему курсової роботи потрібно розглядати з позицій сучасності, теоретичні положення супроводжувати аналізом статистичних даних, прикладами з практики господарювання. Важливо показати вміння самостійно робити правильні висновки на основі вивченої літератури, зібраного, опрацьованого й узагальненого конкретного матеріалу.

 

Зміст, структура та обсяг курсової роботи

 

Курсова робота за обсягом повинна мати 25-30 сторінок стандартного формату. Сюди не включаються таблиці, карти, картосхеми, рисунки. Великий за обсягом матеріал можна виносити у додатки. Їх кількість не обмежується і на обсяг роботи це не впливає.

 

Курсова робота повинна містити:

- титульний аркуш;

- зміст;

- перелік умовних позначень (при необхідності);

- вступ;

- основну частину;

- висновки;

- список використаних джерел;

- додатки (при необхідності).

 

Титульний аркуш

Титульний аркуш містить відомості про назву міністерства та навчального закладу, кафедри, повну назву документа, прізвища та ініціали студента і наукового керівника, місто, рік (зразок оформлення титульного аркуша наведено у додатку А).

 

Зміст

Зміст подають після титульного аркуша. Він містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів (якщо вони мають заголовок).

 

Перелік умовних позначень, скорочень та термінів

Якщо в курсовій роботі вжита специфічна термінологія, а також використано маловідомі скорочення, їх перелік може бути поданий у вигляді окремого списку, який розміщують після змісту, починаючи з нової сторінки. Перелік розташовують двома колонками, в яких зліва за алфавітом наводять скорочення, справа – їх детальну розшифровку.

Якщо в роботі спеціальні терміни, скорочення, позначення повторюються менше трьох разів, перелік не складають, а їх розшифровку наводять у тексті при першому згадуванні.

 

Вступ

Вступ розкриває сутність і стан наукової проблеми та її значущість. Обґрунтовується актуальність теми, коротко аналізується література за темою, визначається ряд питань, що вимагають вирішення, методологія досліджень, вказуються джерела інформації, використаної автором при підготовці й написанні курсової роботи. Формулюється мета роботи і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети.

Подають загальну характеристику роботи в рекомендованій нижче послідовності.

Актуальність теми.

Шляхом критичного аналізу та порівняння з відомими розв’язаннями проблеми (наукового завдання) обґрунтовують актуальність та доцільність роботи для розвитку відповідної галузі науки чи виробництва.

Треба знайти відповідь на питання „Що ж таке актуальність, або „кому це потрібно?”. Чи інакше – „Якій галузі виробництва або знань і для чого необхідні запропоновані результати роботи?”.

Висвітлення актуальності не повинно бути багатослівним. Досить кількома реченнями висловити головне – сутність проблеми, з чого й випливе актуальність теми. Проблема в дослідженні – це суперечлива ситуація, котра вимагає свого вирішення. Така ситуація найчастіше виникає в результаті відкриття нових фактів, які явно не вкладаються у рамки колишніх теоретичних уявлень, тобто коли жодна з теорій не може пояснити щойно виявлені факти.

Шляхом критичного аналізу та порівняння з відомими розв’язаннями проблеми (наукової задачі) чітко, аргументовано обґрунтовують актуальність і доцільність теми для розвитку відповідної галузі науки чи виробництва, особливо на користь України.

Мета і задачі дослідження.

Формулюють мету роботи і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети.

Метою будь-якої наукової праці є виявлення нових фактів, висновків, рекомендацій, закономірностей або ж уточнення відомих раніше але не достатньо досліджених. Мета формулюється як правило одним реченням. При формулюванні мети не слід братися за вирішення декількох напрямків. Наприклад, не слід формулювати мету, як „…розробити і систематизувати…” При такому формулюванні визначаються дві мети – „розробити” і „систематизувати”, що потребує розробки двох різних напрямків дослідження і, відповідно, різних завдань роботи. Не слід формулювати мету як „Дослідження...”, „Вивчення...”, тому що ці слова вказують на засіб досягнення, а не на неї саму. Мета роботи звичайно тісно переплітається з назвою роботи і повинна чітко вказувати, що саме вирішується в роботі.

Для розкриття мети формулюються завдання. Це звичайно робиться у формі перерахування (вивчити..., описати..., встановити..., вияснити..., сформулювати..., побудувати… і т. ін.). Формулювання цих завдань необхідно робити якомога ретельніше, оскільки опис їх вирішення складатиме зміст розділів роботи. Це важливо також і тому, що назви таких розділів з’являються саме з формулювання завдань дослідження.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 302; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!