ПОТОЧНИЙ ТА КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ



ВСТУП

Шановний Олександре Володимировичу!

Шановні колеги, присутні !

    Свою історію комунальне підприємство “Новозаводське” Чернігівської міської ради розпочало 25 років потому, а саме з 1-го листопада 1988 року. Саме в цей день наказом №96 на той час Чернігівського обласного управління житлового господарства було створене Виробниче об'єднання житлово-комунального господарства Новозаводського райвиконкому.

    За період свого розвитку змінювались назва, підпорядкованість, житловий фонд але незмінною залишалась мета створення – це надання населенню послуг, пов'язаних з утриманням та ремонтом житла, прибиранням і благоустроєм прибудинкових територій.

    На теперішній час підприємство є одним із найбільших в міському житлово-комунальному господарстві і обслуговує 4-ту частину всього житла.

    На сьогодні цей фонд нараховує 635 житлових будинків, в тому числі 52 з них, прийнятих на обслуговування в рамках проведення реформування житлово-комунального господарства міської ради. 

    Загальна площа житлових будинків становить більше 1-го мільйона квадратних метрів житла, а це майже 23 тисячі квартир в яких проживає понад 50 тисяч мешканців, що користуються послугами підприємства.

    Площа прибудинкових територій житлового фонду складає більше 110 га, або 40 відсотків загальноміських прибудинкових територій.

Житлова забудова розташована в історичній та центральній частині міста, включає також компактні мікрорайони приживання, такі як Градецький, площа Перемоги, 50 років ВЛКСМ, селищ ТЕЦ, та первинної обробки вовни.

ХАРАКТЕРИСТИКА ЖИТЛОВОГО ФОНДУ

Та його технічний стан

    Житловий фонд доволі різноманітний як по рокам своєї забудови, поверховістю, так і по забезпеченню комунальними зручностями.

    52 % складають будинки дореволюційної, довоєнної та повоєнної пори, третина 60-х – 70-х років забудови, 15 % житлових будинків збудовано у 80-х та 90-х роках минулого століття і лише п'ять сучасних будівель прийняті в повне господарське відання підприємством після 2000 року.

    Приведена характеристика забудови зумовлює відповідно і ступінь благоустрою цього житла, загальний технічний стан конструктивних елементів та інженерних мереж. 

    На сьогодні всіма зручностями забезпечено лише 65 % помешкань, а 222 будинків не мають повного благоустрою.

    Біля 40 % житлових будинків повністю вичерпали нормативний термін експлуатації і потребують комплексної реконструкції з підвищенням рівня комфорту проживання.

    Більше 90 покрівель, у зв'язку з тривалим терміном експлуатації, потребують проведення повної реконструкції. В рамках загальноміської програми “Реконструкції покрівель” в поточному році заплановано провести такі роботи лише на 5 будинках на суму майже півтора мільйона гривень.

    На обслуговуванні перебуває 10 будинків підвищеної поверховості, з яких лише у 2-х в працездатному стані знаходяться системи димовидалення та пожежегасіння. Для їх повного відновлення необхідно більше 2,5 мільйонів гривень. Тому, з метою створення мешканцям передумов безпечного проживання має рацію поновлення міської програми “Безпечне житло”.

В житловому фонді на сьогодні експлуатується 185 ліфтів, 110 з яких відпрацювали більше 25 років. На їх модернізацію необхідно більше 10-ти мільйонів гривень. В цьому році, на виконання відповідної Програми, підприємством планується провести модернізацію 6-ти ліфтів на суму більше 700 тисяч гривень.

    Складна ситуація і із станом внутрішньобудинкових інженерних мереж. Їх зношеність спричиняє високий рівень виникнення аварійних ситуацій. За останні 2-3 роки середньодобовий показник виїздів аварійної служби збільшився в 2 рази і складає в середньому 9 викликів за зміну.

    Цей показник свідчить про те, щоб замість проведення профілактичних робіт в системах життєзабезпечення будинків, доводиться займатись латанням старих дір.

    Значний відсоток будинків малоповерхової забудови облаштований газовими опалювальними печами в кількості 1360 одиниць, з яких майже третина експлуатується без автоматики безпеки. Враховуючи підвищений рівень небезпеки пічного опалення, вважав би за доцільне впровадити в місті “Програму з ліквідації пічного опалення ” для якої маємо всі необхідні напрацювання.

    Список проблемних питань можна продовжити, але головне полягає в тому, що між підприємством, управлінням житлово-комунального господарства міської ради та відповідною постійною депутатською комісією існує порозуміння та єдиний підхід до їх вирішення.

СТРУКТУРА ТА ПЕРСОНАЛ ПІДПРИЄМСТВА:

    Наведена характеристика наявного житлового фонду показує, яких значних фінансових, матеріальних та технічних ресурсів необхідно для його утримання, ремонту та благоустрою.

    На сьогодні обслуговування житлової забудови здійснюється трьома дільницями з обслуговуванню житлового фонду, маємо аварійно – транспортну службу та обліково — реєстраційний відділ.

Житловий фонд обслуговує 252 працівника, з них 195 робітників та 57 одиниць інженерно-технічного персоналу.

Середня заробітна плата за підсумками року склала 1 956 грн. при 2 498 грн. по області.

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

    Служби для виконання виробничих завдань мають в своєму розпорядженні:

-  необхідне спеціальне та зварювальне обладнання, сучасний ручний електроінструмент;

- автотракторну техніку, в тому числі і спеціалізовану в кількості 17 одиниць.

Наявність 4-х тракторів та грейферного навантажувача дає можливість забезпечити чистоту житлових мікрорайонів, а в зимовий період розчищати їх від снігу.

На жаль знос цих основних засобів складає 65% і потребує значних коштів для підтримання їх в робочому стані. Але в поточному році, завдяки підтримки міської ради плануємо, в деякій мірі, поновити автопарк.

ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН ПІДПРИЄМСТВА:

Річний обсяг доходів в 2012 році склав 13 млн. 677 тис. грн. Основним джерелом надходжень були кошти населення на утримання житлового фонду, які склали 92% . Крім того, надавались платні послуги населенню та юридичним особам з прибирання, аварійного обслуговування та перевірки димовентиляційних каналів. Дохід від цих послуг за минулий рік склав 668 тис. грн., або 4,9% всіх доходів.

Сума наданих послуг за минулий рік склала 13 з половиною мільйонів грн. з яких :

87% це собівартість робіт та послуг ;

12 % утримання адміністративно-управлінського персоналу;

Загальний розмір перерахованих податків до бюджетів всіх рівнів склав 4,7 мільйона грн..

Найбільші витрати підприємство понесло по наданню послуг з прибирання будинків та прибудинкової території, обслуговуванню інженерних мереж. Значних фінансових ресурсів вимагало аварійне обслуговування житла, вивезення та знешкодження твердого побутового сміття та обслуговування димовентиляційних каналів.

ПОТОЧНИЙ ТА КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ

Основним напрямком в роботі підприємства з утримання будинків в безаварійному стані є забезпечення своєчасного технічного обслуговування та проведення поточного і капітальних ремонтів.

За минулий період загальний обсяг робіт склав майже 2,5 мільйона гривень.

Основна увага приділялась ремонту покрівель, інженерних мереж, ліфтів та опалювальних печей.

Було відремонтовано покрівлі на 140 будинках. Загальний обсяг вкладень склав 663 тис. гривень.

Проводився ремонт та технічне обслуговування інженерних мереж із заміною запірної арматури та ділянок трубопроводів, ліфтів, опалювальних печей на загальну суму 300 тис.грн.

42 під’їзди отримали ремонт на суму 408 тис.грн.

    Підсумок нашої роботи за минулий рік поставив минулий  опалювальний сезон, який пройшов без значних аварій, перебоїв в постачанні тепла, гарячої води та електроенергії.

Благоустрій та санітарний стан прибудинкової території та мікрорайонів

Чистота, приємно привабливий вид прибудинкових територій та мікрорайонів – це обличчя нашого міста й гарний настрій його жителів.

Вочевидь, основним показником, яким попередньо оцінює населення роботу житлово-комунальних підприємств є якість прибирання прибудинкових територій та стан їх благоустрою.

За підприємством налічується майже 120 дворів прилеглих до житлових будинків різної поверховості, які оснащені близько півтори тисячами елементами малої архітектурної форми та прибудинкового обладнання.

Прибудинкова територія на якій здійснюється прибирання, догляд за газонами та зеленими насадженнями включає в себе більше 45 гектарів зелених зон та 300 тис.м2 твердого покриття внутрішньо квартальних проїздів та пішохідних доріжок.

На цій території розміщено 65 дитячих ігрових та 5 спортивних майданчиків. На радість малюкам було встановлено ще 4 нових дитячих майданчиків.

Облаштовано 37 майданчиків для збору твердих побутових відходів.

Таке велике будинкове господарство потребує щоденного догляду і неабияких фінансових витрат на його утримання та ремонту.

Тільки в минулому році відремонтовано та пофарбовано обладнання 42 дитячих майданчиків, близько 4 з половиною тис. м2 цоколів житлових будинків: по вул. Стаханівців, 50 років ВЛКСМ, та центральної частини міста.

Враховуючи те, що діючий тариф не дає можливості виконувати в повному обсязі заплановане, за власної ініціативи працівниками підприємства відремонтовано фасад будинку по вул. Войкого, 40.

За графіком проводилось викошування газонів, вивіз негабаритного сміття, обсяг якого склав за минулий рік 12 тисяч кубічних метрів.

Слід признати, що в деяких мікрорайонах, з часів їх забудови, прибудинкове обладнання вимагає іншого ставлення житлових організацій щодо їх технічного стану.

 Виходячи з цього підприємством відпрацьований Перспективний план заходів щодо покращення естетичного вигляду 16-го та 22-го кварталів, вул.  Любецька - Щорса, 1-ї Гвардійської армії, селищ ТЕЦ, «Шерстянки» та 50 років ВЛКСМ.

Але слід признати, що не все зроблено для того, щоб захистити житло від недбалого, а часом вандального відношення деяких осіб до житлового майна. Поламане прибудинкове обладнання, обмальовані фасади, звалища сміття – псують роботу житлових організацій.

Залишаються проблемою аварійні дерева, які представляють реальну загрозу життю та майну мешканців. Надання підприємству бюджетом міста в минулому році 99 тис. грн. дозволило значно зменшити кількість аварійних дерев, частково ліквідувати зони вітрового підпору димо-вентиляційних каналів.

    Справжнім екзаменом чи підсумком всієї роботи за зиму стало для нас останні вихідні березня. Для ліквідації снігових заносів прийшлось майже цілодобово попрацювати, щоб з понеділка забезпечити вивіз сміття з контейнерних майданчиків та з багатоповерхівок. Слід відзначити, що мали випадки коли від навантажень не витримувала техніка, але люди все ж таки справились з завданням.

Щодо перспектив цього року, відповідно до «Програми відновлення асфальтового покриття внутрішньо квартальних проїздів», з міського бюджету на цей рік виділено майже 600 тис. гривень, що дасть можливість відремонтувати 3200 м2 покриття.

З 1-го квітня розпочався місячник з благоустрою територій та проведення Дня довкілля. Планом заходів передбачено виконати значний обсяг робіт з прибирання, вивезення сміття та ремонту при домового обладнання.

І хоча, погодні умови не завжди сприяли проведенню цих робіт, вже на сьогодні прибрано більше половини зелених зон, ліквідовано 5-ть не санкціонованих сміттезвалищь, знесено більше десятка сухих дерев та півсотні одиниць чагарника. Обсяг вивезеного сміття склав 1,5 тис.м3.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 72; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!