Загальні(еталонні стратегії).



Загальні стратегії організації – основний управлінський “план гри”, спрямований на налагодження функціонування та розвитку її у довгостроковій перспективі, шляхом виконання продуктово-товарних, ресурсних та функціональних стратегій, необхідних для заповнення “стратегічної прогалини“ та досягнення стратегічних цілей.

Загальні стратегії організації тісно пов’язані з цілями. Як правило, при формулюванні загальних стратегій йдеться про визначення альтернатив: розвитку, стабілізації або скорочення діяльності організації в цілому, окремого підрозділу, напрямку тощо. З математичної точки зору ці альтернативи можна описати у термінах “зростання”. Розвиток – означає позитивні прирости показників, що обрані як критерії ( тобто “+” зростання), стабілізація або підтримка досягнутого може трактуватися як “0”- зростання, скорочення – “-” зростання. Підприємство обирає різні способи досягнення визначених параметрів, тобто обґрунтовуються доступні способи зростання (концентрованого, інтегрованого, диверсифікованого тощо) чи необхідність скорочення (витрат, “відсікання зайвого”, “збору врожаю”, ліквідації частини або всього підприємства), чинники, які сприяють або перешкоджають розвитку організації.

Загальні стратегії:

1) стратегії зростання (різними темпами) за рахунок: експансії (створення / захоплення ринку, розвиток ринку або/та виробничого потенціалу); диверсифікації (центрованої, спорідненої, неспорідненої, конгломератної); вертикальної та горизонтальної інтеграції; глобалізації діяльності;

2) стратегії підтримки / стабілізації за рахунок: захисту наявної частки ринку; підтримки виробничого потенціалу підприємства на досягнутому рівні; модифікації базової продукції;

3) стратегії реструктуризації за рахунок: скорочення витрат та відсікання зайвого; коротко- та довгострокової реструктуризації (в т.ч. за рахунок переорієнтації на нові напрямки діяльності); освоєння нових видів продукції та ринків;

4) стратегії скорочення діяльності: скорочення частки ринку; організований відступ; «збирання врожаю»;

 

Характеристика загально конкурентних стратегій по Портеру.

Будь яказагальна стратегія базується на обраних загальних конкурентних стратегіях, розгорнену характеристику яких дав М.Портер.

Загально-конкурентні стратегії існують у таких видах: лідирування у зниженні витрат; диференціація; фокусування.

Стратегія Лідирування на основі зниження витрат (цін) –одна із загальних конкурентних стратегій фірми, що полягає в орієнтації на зайняття лідируючого положення в галузі за рахунок економії на витратах при виготовленні масової продукції.м Виробничі характеристики : «ніхто не зробить це дешевше». Маркетингові особливості: «розрахунки ціни / низькі витрати» Стандартизована продукція : тіль ки кілька різновидів, обмеженість вибору

Ніяких значних змін у веденні справ: «репутація скромної та надійної компанії».

Урахування особливостей «кривої досвіду»: зниження цін ® додатковий доход за рахунок зростання обсягів продажу та частки ринку ® зниження умовнопостійних витрат на одиницю продукції внаслідок ефекту масштабу.

Висока продуктивність у розрахунку на 1 робітника.  Зниження витрат на інновації. Можливості встановлення нижньої границі ринкових цін: лідерська позиція дає змогу використовувати ціни як наступальну чи оборонну зброю.

Допустимий низький маржинальний прибуток при великих оборотах.

Стратегія Диференціації – одна із загально-конкурентних стратегій фірми,що полягає в організації діяльності підприємства на створення унікальних у будь-якому аспекті продуктів, який визначається важливим достатньою кількістю споживачів.   

Виробничі характеристики: «ніхто не зробить це краще».

Маркетингові особливості: «наші продукти (послуги) — найкращі серед інших». Основа — різноманітність, вибір за моделями, партіями, дета­лями, обслуговуванням тощо.

Створення більше однієї відмінної характеристики товару (послуги ).

Різноманітні інновації.  Індивідуальні ціни, які перевищують витрати на отримання різноманітних ознак.  Інтенсивна рекламна та збутова діяльність.                

Стратегія Фокусування одна із загальних конкурентних стратегій, спрямована на підвищення спеціалізації та концентрації діяльності підприємства, з урахуванням вимог певного сегменту без орієнтації на весь ринок.

Виробничі характеристики: «ви­готовлене саме для тебе». Маркетингові особливості: «ми за довольняємо твої потреби краще за всіх». Спеціалізація на певну нішу: сегмент покупців, географічний регіон, кінцеве споживання .  Конкурентні переваги захищаються:

а) лідируванням на основі зниження витрат у певному сегменті ринку або б) поглибленою дифе­ренціацією (виготовлення продукту або надання послуги для задоволення особливих потреб споживачів цільового сегмента).              

Зниження ефекту диференціації фокусуванням за рахунок підвищення витрат на обслуговування вузької стратегічної цільової групи («рух ліворуч від точки беззбитковості»).

 


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 345; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!