Мотивація навчальної діяльності.



Інструкційна картка практичного заняття.

      Тема 5.   « Характеристика основних типів засобів розміщення».

Тема заняття: Характеристика різних типів засобів розміщення та аналіз  структури  готельного господарства Львівської області за типами засобів розміщення.

Мета заняття – Закріплення та поглиблення теоретичних знань з теми «Характеристика основних типів засобів розміщення».

Актуалізація опорних знань.

Значне розмаїття підприємств готельного господарства у світі, поява на ринку раніш невідомих засобів розміщення, свідчить про необхідність їх групування, систематизації, типізації за певними ознаками або критеріями, що дозволить туристам швидше орієнтуватися серед їх значної кількості щодо обсягу та якості основних та додаткових послуг, які ними надаються. Структура типів підприємств готельного господарства є рухливою і змінюється внаслідок зміни різних чинників. Кожна національна економіка має свою структуру типів підприємств.

Контроль вихідного рівня знань студентів.

Бліц - опитування . Тести.

1. Сукупність загальних характерних ознак, притаманних засобу розміщення являє собою:

А) клас засобу розміщення

Б) категорію засобу розміщення

В) тип засобу розміщення

Г) інші варіанти

2. Засіб розміщення, який має номерний фонд, службу приймання, інші служби, які забезпечують надавання готельних послуг являє собою:

А) готель

Б) заклад розміщення

В) засіб розміщення

Г) хостел

3. Готель, розташований у сільській місцевості, який має умови для сільськогосподарської діяльності під час відпочинку – це:

А) дача

Б) фермерський будинок

В) пансіонат

Г) агроготель

Готель, розташований за межами міста вздовж автошляху, як правило, в одно-двоповерховій будівлі або в частині будівлі з окремим входом, який має умови для паркування й технічного обслуговування автомобілів.

А) мотель;

Б) туристична база ;

В) кемпінг;      

Г) ротель.

Засіб розміщення на огородженій території, де розміщення забезпечують у котеджах та (або) бунгало, та (або) надають місця для розташування наметів, караванів та караванів-будиночків,

А) кемпінг;

Б) ротель;

В) мотель;        

Г) флотель.

6. Готель на колесах – це:

А) мотель;

Б) кемпінг;    

В) ротель;

Г) флайтель.

7. Засоби розміщення для водного туризму:

А) ротелі;

Б) ботелі;   

В) флотелі;   

Г) мотелі.

Готель цілорічного функціонування, розміщений на невеликому за розміром плавзасобі, який має умови для швартування і технічного обслуговування засобів водного транспорту.

А) акварель:

Б) круїзне судно;

В) ботель;

Г) флотель.   

Засіб розміщення, розташований у віддаленій гірській місцевості на туристичному маршруті з активними способами пересування. Призначений для короткочасного перебування та відпочинку.

А) туристична база

Б) туристичний комплекс;

В) гірський притулок;     

Г) ротель.

Спеціально обладнане комфортабельне судно, яке використовують як плавучий готель, в якому забезпечують надавання послуг активного відпочинку і розважання; може мати умови для проведення конгрес заходів

А) акватель:

Б) круїзне судно;

В) ботель;

Г) флотель.   

11. Готелі для власників літаків:

А) флотелі

Б) флайтелі      

В) лотелі

Г) марини

12. Готель, облаштований на кораблі, вилученому з експлуатації як транспортний засіб, і який перебуває на стаціонарній стоянці - це:

А) флотель

Б) ботель

В) круїзне судно

Г) акватель

13. Аналогічний готелю засіб розміщення з мінімальними зручностями, зазвичай, сезонного функціонування, розташований у рекреаційній зоні, який забезпечує умови для відпочинку – це:

А) туристична база

Б) туристичний комплекс;

В) гірський притулок;     

Г) база відпочинку

14. Засіб розміщення, як правило, відомчої підпорядкованості, до якого належать житлові кімнати, розташовані за коридорною (блочною) системою, і має умови для самостійного готування їжі з надаванням кухонного обладнання у спільне користування на поверсі – це:

А) хостел

Б) гуртожиток

В) бунгало

Г) караван

15. Транспортний засіб, на якому надають послугу з тимчасового розміщення у каютах, а також послуги харчування і розваги під час круїзу являє собою:

А) флотель

Б) ботель

В) круїзне судно

Г) акварель

16. Аналогічний готелю засіб розміщення оздоровлювального призначення, розташований у заміській або у рекреаційній зоні з регламентованим режимом харчування та відпочинку – це:

А) санаторій

Б) профілакторій

В) пансіонат

Г) база відпочинку

17. Аналогічний готелю засіб розміщення, як правило, відомчого підпорядкування, призначений для організації відпочинку та загального оздоровлення, який має умови для надавання послуг профілактичного лікування професійних хвороб – це:

А) санаторій

Б) профілакторій

В) пансіонат

Г) база відпочинку

18. Готель, розташований на території курорту або рекреаційної зони, який забезпечує надаання послуг лікування у регламентованому режимі – це:

А) санаторій

Б) профілакторій

В) пансіонат

Г) база відпочинку

19. Аналогічний готелю засіб розміщення, розташований на туристичному маршруті з активними способами пересування туристів і має умови для харчування та організовування активного відпочинку v регламентованому режимі – це:

А) санаторій

Б) профілакторій

В) пансіонат

Г) туристична база

20. Готель, у якому номери, розташовані зазвичай за коридорною або блочною системою, і має умови для самостійного готування їжі та санітарно-технічні зручності на поверсі або у блоці; може організовувати харчування у закладі ресторанного господарства являє собою:

А) хостел

Б) гуртожиток

В) бунгало

Г) караван

Мотивація навчальної діяльності.

За прогнозами ЮНВТО одним з основних напрямків розвитку готельної індустрії світу є подальша сегментація ринку готельних послуг, створення нових типів підприємств готельного господарства, орієнтованих на обслуговування певної категорії туристів. У даному випадку вбачається пряма залежність сегментації ринку від цілей подорожі туриста, тобто можна говорити про орієнтацію діючих підприємств готельного господарства та тих, що проектуються, за видами туризму. Це говорить про те, що основний контингент споживачів підприємств готельного господарства тієї або іншої місцевості, залежатиме від того, який вид туризму буде мати найбільш сприятливі умови для свого розвитку.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 371; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!