Система органів Міністерства внутрішніх справ України та їх повноваження.



МВС України очолює Міністр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-міністра України і звільняється з посади Президентом України.      Міністр має першого заступника та заступника Міністра - керівника апарату, які призначаються на посади за поданням Прем'єр-міністра України і звільняються з посад Президентом України.      У разі необхідності для забезпечення здійснення МВС України окремих завдань за рішенням Президента України у Міністерстві вводиться посада заступника Міністра.      11. Міністр:      1) очолює МВС України, здійснює керівництво його діяльністю;      2) спрямовує і координує здійснення іншими центральними органами виконавчої влади заходів з питань, що належать до компетенції МВС України;      3) спрямовує та координує діяльність Державної міграційної служби України      визначає структурний підрозділ апарату МВС України, що відповідає за взаємодію з ДМС України;      визначає посадових осіб МВС України, які включаються до складу колегії ДМС України;      4) визначає стратегічні напрями роботи МВС України та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи МВС України, звіти про їх виконання;      5) організовує та контролює виконання Конституції та законів України, актів і доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України в органах внутрішніх справ, а також на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління МВС України;      6) бере участь у розгляді питань на засіданнях Кабінету Міністрів України та вносить пропозиції щодо порядку денного таких засідань;      7) подає на розгляд Кабінету Міністрів України проекти законів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розробником яких є МВС України;      8) представляє в установленому порядку проекти законів України, розробником яких є МВС України та ДМС України, і доповідає з інших питань, що належать до компетенції МВС України, під час їх розгляду на пленарних засіданнях Верховної Ради України;      9) веде переговори і підписує міжнародні договори України в межах наданих йому повноважень;      10) представляє МВС України у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами і організаціями в Україні та за її межами; Рішення колегії можуть бути реалізовані шляхом прийняття відповідного наказу МВС України.      Структуру апарату МВС України та положення про його структурні підрозділи затверджує Міністр.

Основні положення /принципи/ судоустрою та судочинства в Україні.

Закон «Про Судоустрій і статус суддів» визначає правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні з метою захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб,  інтересів держави на засадах верховенства права, визначає систему судів загальної юрисдикції, статус професійного судді, народного засідателя, присяжного,систему та порядок здійснення суддівського самоврядування і встановлює систему і загальний порядок забезпечення діяльності судів та регулює інші питання судоустрою і статусу суддів.
Засади організації судової влади Стаття 1. Судова влада      1. Судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними згідно із законом.      2. Судову владу реалізовують професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі і присяжні шляхом здійснення правосуддя в рамках відповідних судових процедур.      3. Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. Стаття 2. Завдання суду      1. Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Стаття 3. Судова система України      1. Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та суд конституційної юрисдикції.      2. Суди загальної юрисдикції утворюють єдину систему судів. Єдиним органом  конституційної юрисдикції в Україні є Конституційний Суд України.      3. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України.      4. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.      5. Порядок організації і діяльності Конституційного Суду України встановлюється Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України". Стаття 4. Законодавство про судоустрій і статус суддів      1. Судоустрій і статус суддів в Україні визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України. Стаття 5. Здійснення правосуддя      1. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.      2. Особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність, установлену законом.      3. Народ бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних. Стаття 6. Самостійність судів      1. Суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права. 2. Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються,  якщо інше не передбачено законом.      3. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до  суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 234; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!