РОЗДІЛ ІII. ЕТАПИ, МЕХАНІЗМИ ТА МОНІТОРИНГ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ



 

ЕТАПИ ТА МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 

Реалізацію Програми «Овруччина 2020» передбачається здійснювати в два етапи.

На першому етапі (2011-2015 роки) пріоритетними завданнями мають стати:

- визначення структурних проблем у галузях та видах економічної діяльності району, які мають негативний вплив на конкурентоспроможність і потенціал зростання, та розроблення заходів щодо їх розв'язання;

- узгодження пріоритетних напрямів розвитку району на середньо- та довгострокову перспективу;

- проведення моніторингу показників розвитку району.

На другому етапі (2015-2020 роки) передбачається:

- продовження структурної перебудови економіки, підвищення її ефективності та збереження високих темпів зростання.

Механізми реалізації

Правовий механізм.

Основним правовим механізмом реалізації програми «Овруччина - 2020» є Конституція України, а також система чинного законодавства щодо:

здійснення функцій виконавчої влади та місцевого самоврядування, передусім, Закони України «Про державну службу», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації»;

коротко-, середньо- та довгострокового прогнозування: Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», Концепція вдосконалення системи прогнозних і програмних документів з питань соціально-економічного розвитку України (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.10.06 №504-р), постанова Кабінету Міністрів України від 26.03.03 №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету».

Вирішення проблем економічного характеру здійснюватиметься за допомогою Податкового та Бюджетного кодексів України, щорічних Законів України «Про Державний бюджет», «Про банки та банківську діяльність», «Про систему оподаткування» та інших нормативних актів, які регламентують механізми оподаткування і функціонування суб’єктів господарської діяльності.

 

Організаційний механізм

Основою організаційного механізму реалізації Програми «Овруччина - 2020» є система програмно-планових документів з управління розвитком району. Ключовими є середньострокові прогнози та щорічні програми розвитку Овруцького району, бюджет району.

 

Основними складовими організаційного механізму реалізації Програми «Овруччина - 2020» є:

розробка і реалізація щорічних програм соціально-економічного розвитку району;

ефективний контроль за ходом реалізації стратегічних напрямів і корегування на цій основі завдань і дій;

періодична оцінка ресурсів, що необхідні для реалізації Програми «Овруччина – 2020», у тому числі матеріальних, фінансових, природних, трудових, інтелектуальних тощо, і вжиття необхідних заходів;

здійснення постійних контактів з облдержадміністрацією і органами місцевого самоврядування для виявлення і вирішення загальних проблем із застосуванням організаційно-правових норм, передбачених чинним законодавством.

Економічний механізм

Економічний механізм реалізації Програми «Овруччина – 2020» передбачає:

- визначення пріоритетів розвитку галузей економіки;

- формування сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку району;

- підтримку власного виробника промислової продукції;

- створення сприятливих умов формування ефективного малого бізнесу;

- створення конкурентного середовища шляхом підвищення економічного потенціалу району;

- сприяння залученню кредитів банків та небанківських установ, коштів недержавних цільових фондів, лізингових компаній тощо для здійснення пріоритетних заходів соціально-економічного розвитку району, впровадження новітніх технологій, інноваційних проектів.

 

МОНІТОРИНГ ТА КОНТРОЛЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 

Результати реалізації Програми «Овруччина – 2020» визначаються шляхом проведення моніторингу виконання районних цільових програм, щорічних програм соціально-економічного розвитку району, щорічного плану заходів з реалізації Програми та інших заходів районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Для проведення моніторингу застосовуються показники соціально-економічного розвитку району. Основними завданнями моніторингу реалізації Програми «Овруччина – 2020» є збір, узагальнення, періодичний аналіз рейтингових показників та визначення ефективності реалізації Програми.

Моніторинг проводиться на підставі даних структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств і відомств України (державної податкової інспекції, районного відділу статистики, тощо), організацій і підприємств району.

Управління та підрозділи районної державної адміністрації один раз в рік аналізують хід виконання Програми й надають цю інформацію в управління економіки райдержадміністрації. Виконкоми міської, сільських та селищної рад один раз на рік розглядають на своїх засіданнях хід реалізації Програми.

Управління економіки районної державної адміністрації щороку узагальнює подану інформацію.

Контроль за реалізацією Програми покладається на районну державну адміністрацію та районну раду.

 

 

3.3. ЗАХОДИ ПО ВИКОНАННЮ  ПРОГРАМИ

ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ОВРУЦЬКОГО РАЙОНУ

НА 2011-2020 РОКИ «ОВРУЧЧИНА - 2020».

 

Додаток 1

Заходи


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 208; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!