В чому полягає відмінність корпоративної і ділової стратегії? Чи можуть вони співпадати?



 Корпоративна стратегія — стратегія для компанії та сфер її діяльності в цілому. Необхідна для досягнення цілей на загальнокорпоративному рівні; Ділова стратегія — для визначення кожного окремого виду діяльності компанії. Для підприємства, яке займається одним видом бізнесу, корпоративна і ділова стратегія співпадають, відмінності між корпоративною і діловою стратегіями існують тільки в диверсифікованому підприємстві Ділова стратегія відноситься до управління окремою сферою діяльності підприємства і складається із ряду підходів та напрямків, які розробляються керівництвом з метою досягнення найкращих показників роботи в одній конкретній сфері діяльності. Відповідальність за ділову стратегію несе менеджер стратегічного господарського підрозділу (стратегічної одиниці бізнесу) підприємства.

А корпоративна розповсюджується на всю компанію, охоплює всі напрямки її діяльності. Рішення щодо корпоративної стратегії звичайно приймаються радою директорів: керівниками вищого рангу та іншими ключовими менеджерами.

 

Який результат дає аналіз зовнішнього середовища?

Аналіз зовнішнього середовища являє собою процес, за допомогою якого підприємство отримує можливість контролювати зовнішні по відношенню до нього фактори з метою визначення можливостей і погроз.

Оцінка впливу зовнішнього середовища на підприємство проводиться з наступними параметрами:

· оцінка змін, що впливають на різні аспекти поточної стратегії.

· визначення факторів, які являються загрозою для поточної стратегії підприємства.

· визначення факторів, що надають більше можливостей для досягнення загальних для підприємства цілей шляхом коректування плану.

Аналіз факторів впливу зовнішнього середовища на підприємство дає йому час для прогнозування можливостей, час для розробки плану дій на випадок непередбачених обставин, час для розробки таких стратегій, які дозволять перетворити загрози в будь-які вигідні можливості.

 

Які фактори зовнішнього середовища відносять до макросередовища, а які – до мікро середовища?

Зовнішнє середовищепідприємств складається з:

- макросередовища (віддалене оточення);

- мікросередовища (безпосереднє оточення).

Мікросередовищевключає зацікавлені угрупування, які прямо впливають або перебувають під безпосереднім впливом основної діяльності підприємства, а саме акціонери, постачальники, місцеві організації, конкуренти, споживачі послуг, кредитори, профспілки, торговельні та інші організації.

Макросередовищеутворюють загальні фактори, які не стосу­ються прямо короткотермінової діяльності підприємства, але мо­жуть вплинути на стратегічний план його розвитку. Макросередовищескладається з елементів-факторів непрямоїдії, тобто вони переважно прямо не пов’язані з конкретним підприємством, зате створюють певне сприятливе або несприятливе середовище для його господарсько-бізнесової діяльності.

Факторів макросередовища: а) стан економіки країни; б) політико-правові відносини; в) ефективність державного регулювання економіки; г) рівень НТП; д) рівень соціального розвитку; ж) стан культури, ціннісних орієнтацій в суспільстві; з) дієвість профспілок, партій і громадських організацій; е) демографія; к) природні умови, екологія; л) міжнародне становище; м) надзвичайні обставини, яким не могли запобігти керівники (форс-мажорних).

В чому полягає сутність та призначення стратегічного аналізу?

Суть стратегічного аналізу полягає у тому, що він використовується заради вибору конкретної стратегії з багатьох альтернатив і формування всієї системи стратегій. При здійсненні стратегічного аналізу визначається вплив зовнішніх і внутрішніх фак­торів на критерії конкретних стратегій. Оскільки у системі стратегій окремі стратегії взаємопов’язані, то один і той же критерій може належати різним стратегіям. Метою стратегічного аналізу є змістовний і більш-менш формальний опис об’єкта дослідження, виявлення особливостей, тенденцій, можливих і неможливих напрямків його розвитку. Отримані дані про об’єкт управління є базою для визначення загальної концепції та способів управління ним.

Стратегічний аналіз (при правильному його застосуванні) виконує такі функції: описову, роз’яснювальну та прогнозну. Результатом стратегічного аналізу стає системна модель об’єкта (під-приємства) та його оточення. Аналіз середовища — це незвична для вітчизняних підприємств та органі-зацій діяльність, якою процвітаючі організації України почали займатись не-давно. Однак опанування прийомами та методами аналізу — одне з найваж-ливіших завдань, що стоїть перед керівниками, оскільки параметри середовища — це унікальна комбінація факторів, що перебувають у постій-ному русі Варто відокремити підходи до опису структури зовнішнього середовища організації. Тут треба виділити дві основні концепції: неієрархічну та ієрар-хічну моделі.


9. Які основні фактори необхідно враховувати при виборі корпоративної стратегії?

Існує безліч чинників, які впливають на вибір стратегії серед альтернатив. Але до основних можна віднести наступні:

- розмір підприємства як один з головних чинників вибору його стратегії.;

- стан галузі і позиція на ній підприємства;

- привабливість ринку. Жодне підприємство з власної волі не вибере непривабливий, завідомо програшний ринок;

- стратегії конкурентів. Стратегія, що обирається під­приємством, має протистояти стратегії конкурентів. Така ви­
мога ринку. А тому стратегії конкурентів старанно врахову­ються;

- конкурентні переваги підприємства;

- цілі і місія підприємства. Вони визначають оригіналь­ність вибраної стратегії;

- потенціал підприємства;

- особливості продукції, що випускається і буде випу­скатись. Характеристики товару, що виробляється підприєм­ством, зрозуміло, враховують при виборі;

- стадія ЖЦТ і ЖЦП;

- витрати на виробництво та збут. Підприємство з високими затратами на виробництво та реалізацію продукції аж ніяк не може обирати стратегії лідерства за витратами. Тобто і цей чинник слід брати до уваги при виборі стратегії;

- інтереси вищого керівництва, власників, колективу.;

- кваліфікація і якісний склад персоналу. Без кваліфіко­ваного персоналу не можна обирати стратегій, які потребують глибоких знань і творчості;

- зобов'язання підприємства щодо попередніх страте­гій;

- ступінь залежності від зовнішнього середовища;

- фактор часу. Підприємство найбільш успішно може реалізовувати нову стратегію лише в ті моменти і терміни, ко­ли з'являються для цього сприятливі можливості. Їх треба вмі­ти відчувати і врахувати при виборі стратегії;

- усвідомлення і оцінка виконання поточної страте­гії%

- фінансові ресурси підприємства;

- рівень ризику. Кожне підприємство залежно від сили, можливостей, уподобань керівництва встановляє для себе ме­жу допустимого ризику, яку і бере до уваги при стратегічному виборі.

 


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 617; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!