Які конкурентні стратегії виділив М.Портер та які критерії використані для їх вибору?



Що ви розумієте під терміном стратегія?

За більш широким визначенням стратегія —це якісно виділена та узагальнена модель довгострокових дій, що спрямована на досягнення поставлених цілей, базуючись на оптимізації використання ресурсів та координації своїх дій..

Стратегія— це довгостроковий напрям розвитку підприємства, який спрямовано на закріплення його позицій, на задоволення потреб споживачів, досягнення поставлених цілей.

Принципи розробки стратегії:

1. Стратегія орієнтується на глобальні довгострокові цілі підприємства.

2. Багатоваріантність можливих напрямів розвитку.

3. Безперервність.

4. Комплексність, узгодженість рішень та планів.

Термін стратегія має грецьке походження історично він виник і отримав певний зміст у «військовому лексиконі» означає мистецтво, розгортання військ в бою.Під стратегією розумієть набір правил і прийомів за допомогою яких досягаються основні цілі розвитку тієї чи іншої системи. Стратегія-це система, що визначає напрямки перспективного розвитку в-ва. Існує 5 головних визначень терміну стратегія які отримали назву 5 «П» стратегії:1)Стратегія-це плани вищого керівницта з досягненням довгострокових результатів, які відповідають цілям і задачам під-ва.2)Стратегія-це принцип поведінки або слідування деякої моделі поведінки.3) – це позиція, а саме розміщення певних товарів на конкретних ринках, шляхом різних дій.4)-це перспектива тобто головний спосіб дій під-ва на майбутнє.5)-це головний прийом або маневр який використовує п-во з метою перехитрити суперника або конкурента.

 

Які етапи включає процес формування стратегії під-ва?

Формування стратегії під-ва є процесом, який проходить певні етапи.На першому етапі розробки стратегії під-ва здійснюють аналіз середовища, прогнозують його майбутній розвиток, виявляють можливості і загрози, сильні і слабкі сторони, оцінюють конкурентоспроможність і оцінюють її розмір.На другому етапі або паралельно визначають місію, мету і цілі під-ва. На третьому здійснюють стратегічний аналіз який полягає в порівнянні мети і цілей з результатами аналізу середовища, виявленні і усуненні розривів між ними і головне у виробленні альтернативних стратегій- варіантів стратегічного розвитку. На четвертому етапі моделюються варіативні сценарії розвитку подій і досліджується вплив кожного на сформульовані альтернативні стратегії. На 5 етапі здійснюють вибір найбільш прийнятної стратегій з альтернативних На 6- готується кінцевий варіант стратегічного плану під-ва. На 7 етапі на базі стратегічного плану розробляються тактичні середньострокові плани .На 8 етапі розробляються оперативні плани та проекти, і на цьому процес стратегічного планування завершується

Розробка стратегії підприємства здійснюється поетапно:

1.Місія підприємства

2. Бачення

3. Цілі

4. Цінності

5. Аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища

6. Вибір корпоративної стратегії

7. Аналіз стратегічних альтернатив

8. Побудова стратегічної карти

9. Розробка системи показників стратегічних цілей

10.Розробка стратегічного плану.

11. Реалізація стратегічного плану

 

Які питання вирішує реалізація кожного рівня «піраміди стратегії».

Усі рівні стратегій пов’язані між собою і утворюють піраміду стратегій

Вирізняють три основні рівні стратегій:

· загально корпоративна стратегія;

· стратегія бізнесу;

· функціональна стратегія.

Загально корпоративна стратегія визначає бізнес, яким передбачає займатись організація.

Склад загальнокорпоративної стратегії:

· місія організації,

· види та ринки діяльності,

· бажане зростання та рентабельність.

Таким чином, основними елементами загальнокорпоративної стратегії є: сфера стратегії та розподіл ресурсів.

Стратегія бізнесу є подальшою деталізацією загально-корпоративної стратегії, але орієнтована на конкретний структурний підрозділ організації. Стратегія бізнесу спрямована на забезпечення конкурентних переваг даної структурної одиниці на певному ринку або у певній галузі.

Управління організацією здійснюється за функціями (виробництво, маркетинг, фінанси, облік тощо). Відповідні служби організації опрацьовують функціональні стратегії – стратегії оптимального використання ресурсів організації загалом за певними функціями, а не за окремими структурними підрозділами.

 

Які конкурентні стратегії виділив М.Портер та які критерії використані для їх вибору?

за Портером на основі 2-х конкурентних переваг( мін в-т та унікальності товару) та в залежності від частки р-ку , яку займає п-во виділяють 5 базових стратегій бізнесу.

Стратегія лідерства за витратами - передбачає зниження повних витрат на виробництво товару чи послуги і на цій основі зниження реалізаційних цін, що приваблює переважну більшість клієнтів (покупців, споживачів).

Стратегія широкої диференціації - спрямована на надання товарам підприємства специфічних рис, що відрізняють їх від товарів конкурентів, що в свою чергу також приваблює споживачів.

Стратегія оптимальних витрат - дає можливість покупцям отримати за одні і ті ж гроші більшу цінність за рахунок поєднання високої корисності, внаслідок диференціації товару, з низькою ціною.

Стратегія ринкової ніші або фокусування у свою чергу поділяється на стратегії:

Сфокусована стратегія низьких витрат - орієнтується на вузьку ринкову нішу споживачів, де підприємство випереджає своїх конкурентів за рахунок більш низьких витрат виробництва;

Сфокусована стратегія диференціації - орієнтується на вузьку ринкову нішу споживачів, яких підприємство забезпечує диференційованим товарами та послугами, що найбільш відповідають їх потребам та смаку.

 

 


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 312; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!