ІНДИВІДУАЛЬНО-КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА № 2



З теми «Методи ситуаційного аналізу середовища підприємства»

Мета роботи:відпрацювати методику проведення SWOT-аналізу стану підприємства

Завдання:побудувати матрицю SWOT, матриці можливостей та загроз, а також профіль зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства за індивідуальним варіантом (ситуацією). Запропонуйте стратегії для кожного поля матриці SWOT-аналізу.

Методичні вказівки для виконання індивідуальної роботи:

 

Першим етапом SWOT-аналізу є оцінка сильних і слабких сторін діяльності підприємства, зроблена виходячи з аналізу конкуренто-спроможності становища останньої. Для цього викорис­товують метод визначення профілю внутрішнього середовища. Для кожного фактора приводиться експертна оцінка його вагомості. Вважається за доцільне при сильному впливі на організацію такому фактору надавати значення «3», при помірному - «2», слабкому - «1». Ці значення записуються в другу графу таблиці 2.1. 

Таблиця 2.1

Оцінка факторів внутрішнього середовища організації

Фактори середовища Вагомість фактора, А Вплив на організацію, В Напрям впливу, С Рівень важливості фактора, Р=А*В*С
1        
2        

 

В третій графі таблиці визначається вплив кожного фактора на діяльність організації: якщо вплив сильний - «3», помірний - «2», слабкий - «1», відсутність впливу - «0». Якщо вплив фактора позитивний, то записується “+1”, негативний — «–1». Добуток трьох експертних оцінок Дозволяє визначити рівень важливості фактора для організації. За названим рівнем вибираються найважливіші фактори для подальшої їх оцінки при розробці стратегії.

Наступним етапом SWOT-аналізу є визначення та оцінка зовнішнього середовища за допомогою матриці можливостей і загроз. У першу чергу всі фактори впливу, що не підлягають контролю підприємства варто поділити на позитивні та негативні. Після цього проводиться комплексний аналіз сприятливих можливостей та загроз за допомогою поєднання імовірності реалізації фактора протягом певного року з важливістю впливу цього фактора на організацію. Оцінка цих двох параметрів проводиться за 10-бальною шкалою, де 10 означає найвищу оцінку (див. табл. 2.2).

Таблиця 2.2

Аналіз сприятливих можливостей та загроз

Фактори зовнішнього середовища

Імовірність здійснення

Важливість впливу

Вис. 7-10 Сер. 4-6 Низ. 1-3 Вис. 7-10 Сер. 4-6 Низ. 1-3

Сприятливі можливості

1 +

Загрози

2 +

Таким чином, кожен із факторів отримує дві координати, які відкладаються на осях матриці сприятливих можливостей та загроз (рис. 2.1).


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 195; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!