ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ПВНЗ «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ»      

КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Для проходження переддипломної практики

для студентів зі спеціальності 8.03060101 "Менеджмент організації та адміністрування"освітньо-кваліфікаційного рівня “Магістр” напрямку підготовки: 0306 “Менеджмент і адміністрування”

Київ – 2013

Методичні вказівки до виконання, оформлення і захисту педагогічної практики (для студентів зі спеціальності 8.03060101 "Менеджмент організації та адміністрування" освітньо-кваліфікаційного рівня “Магістр” напрямку підготовки: 0306 “Менеджмент і адміністрування”). – Укл. О.Є. Ґудзь, С.А. Кравченко – Київ: Європейський університет, 2013. – 13 с.

 

Укладачі: д.е.н., проф. Гудзь О.Є.,

             д.е.н., проф. Кравченко С.А.

 

 

Рецензент: Гудзинський О.Д., доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту ім. Й. С. Завадського Національного університету біоресурсів і природокористування

 

 

Затверджено на засіданні

кафедри менеджменту

протокол № 6 від 28 серпня 2013 р.

 

 

МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

Переддипломна практика є логічним завершенням усіх видів практики. Це підсумковий етап підготовки студента до виконання дипломної роботи та подальшої самостійної діяльності з фаху.

Метою переддипломної практики є підготовка студентами індивідуального завдання з усебічного вивчення конкретної проблеми управління організацією, збір практичних й статичних матеріалів для виконання дипломної роботи та поглиблення й закріплення набутих теоретичних знань з основних професійно орієнтованих дисциплін, опанування сучасними прийомами й   й методами прийняття управлінських рішень, розроблення пропозицій щодо впровадження найновіших технологій управління підприємством; систематичного оновлення та творчого застосування набутих знань у практичній діяльності при вирішенні завдань діяльності, які постають при реалізації ключових функцій менеджменту.

Об»єктами переддипломної практики є державні установи та організації, підприємства різних форм власності та організаційно-правових форм, які є юридичними особами і здійснюють один чи декілька видів економічної діяльності за Державним  класифікатором видів економічної діяльності ДК 009-96. Це повинні бути підприємства, що застосовують передові форми та методи ведення господарства та управління. Високий рівень професіоналізму фахівців базових підприємств має забезпечувати можливість сприяння студентам у здобутті професійних умінь та навичок. З такими підприємствами університет укладає відповідні договори на проведення переддипломної практики магістрів.

 

 

Переддипломна практика проводиться після закінчення теоретичного курсу навчання студентів і спрямована на закріплення отриманих у ВНЗ знань і набутих навичок практичної роботи. Тривалість практики – 8 тижнів. Переддипломна практика є початковим етапом підготовки випускної кваліфікаційної роботи.

Переддипломна практика організовується задля ознайомлення студентів з роботою управлінських служб підприємств та організацій, придбання практичних знань та навичок, збору матеріалу для підготовки випускної кваліфікаційної роботи. Реалізація цієї двовекторної мети припускає, що поряд із загальною для всіх студентів програмою практики кожному студенту керівником його випускної кваліфікаційної роботи видається індивідуальне завдання, відповідно до затвердженої кафедрою менеджменту теми роботи. Завдання містить перелік питань, що вимагають вивчення в процесі практики, і календарний графік звітності про його виконання.

Загальними для всіх студентів є наступні завдання, які повинні бути виконані в процесі переддипломної практики:

а) знайомство зі структурою організації, характеристика місця в ній окремих підрозділів;

б) аналіз кола завдань, що вирішуються організацією в цілому і конкретно кожним підрозділом;

в) вивчення форм та змісту управлінських документів, які обробляються в відділах, документообігу в організації в цілому;

г) характеристика програмних продуктів, що використовуються організацією для здійснення управлінської роботи;

д) знайомство з порядком взаємодії з іншими організаціями;

ж) виявлення найбільш типових управлінських та еономічних проблем, що виникають у організації.

Для здійснення керівництва переддипломної практики кафедрою призначається керівник, на якого покладається вся організаційна і методична робота по наданню допомоги студентам у ході практики, по взаємодії з установами, які приймають студентів на практику. Викладачем-керівником практики проводяться щотижневі консультаціі, в процесі яких ведеться поточний контроль за результатами практики. Крім того, керівник періодично (не рідше 1 разу на 2 тижні) призначає студентам зустрічі з метою контролю за виконанням індивідуальних завдань. Студенти, які проходять практику за межами м. Києва повинні щотижня по телефону або в письмовій формі повідомляти керівника практики про виконану роботу.

Організації, що приймають студентів на практику, призначають керівника практики зі свого боку. Він надає допомогу студентам щодо аналізу нормативних документів, форм звітності і поточної роботи організації відповідно до програми переддипломної практики.

Під час проходження практики щоденно заповнюється щоденник, в якому вказуються види виконуваної роботи, що підтверджується підписом керівника практики з боку приймаючої організації.

За підсумками проходження переддипломної практики повинен бути оформлений звіт, в якому слід відобразити результати, відповідно поставлених завдань. Крім того, в ньому повинні знайти відображення результати виконання індивідуального завдання.

При підготовці звіту повинні бути враховані наступні вимоги.

По-перше, порядок подання матеріалу повинен відповідати програмі практики. У випадку, коли студенту не вдалося представити необхідні за програмою форми звітності організації, необхідно вказати причини цього. Тим не менш нормативні документи з даного питання повинні бути вивчені і проведено аналіз їх реалізації організацією.

По-друге, основою звіту є аналітична, а не описова робота, виконана студентом. Аналіз повинен міститися у викладі всіх питань, запропонованих у програмі практики для вивчення. Це стосується як практичних завдань, що реалізуються організацією, так і теоретичних проблем вдосконалення її діяльності виходячи з перспективних напрямків фінансової політики країни.

Наявність аналітичного матеріалу, повнота висвітлення управлінських та економічних питань, глибоке знання предмета захисту є умовою отримання відмінної оцінки з переддипломної практики.

Звіт може бути представлений як у рукописному, так і в машинописному вигляді. Вимоги до його оформлення аналогічні вимогам до підготовки наукових робіт.

Тим студентам, які проходять практику в одній і тій же організації, дозволяється представити один на всіх екземпляр форм звітних документів, що виходять з організації. Однак аналіз діяльності організації повинен міститися в кожному звіті, і відобразити власну думку кожного студента. Для даної групи студентів захист звітів проводитися в один день.

Захист звітів проводиться на кафедрі протягом одного тижня після завершення практики.

Результатом проходження практики є формування професійних і особистісних компетенцій:

вміння відбирати, систематизувати й обробляти інформацію відповідно до мети дослідження;

вміння виявляти причинно-наслідкові зв»язки процесів та явищ у конкретній галузі;

вміння обґрунтовувати наукові висновки та конкретні пропозиції щодо вдосконалення управління реальним досліджуваним об»єктом;

вміння використовувати дані наукових досліджень, розробляти методики та методичні рекомендації щодо впровадження результатів наукових досліджень;

вміння планувати організаційні зміни з урахуванням розроблених стратегій організаційного розвитку, у тому числі з використанням інструментарію ре інжинірингу бізнес-процесів, реструктуризації та реорганізації;

вміння обґрунтовувати економічну ефективність впровадження наукових досліджень та проводити відповідний контролінг;

вміння виявляти та оцінювати індивідуальні потреби працівників у навчанні, розробляти проекти планів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів;

вміння формувати пропозиції щодо створення сприятливих умов для навчання та розвитку персоналу організації; заходів з оцінювання та стимулювання персоналу;

вміння дотримуватися професійної етики консультанта в процесі здійснення наукових досліджень на об»єкті практики, формування плідних консультант-клієнтних відносин тощо.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

1.1. Переддипломна практика для студентів зі спеціальності 8.03060101 "Менеджмент організації та адміністрування" освітньо-кваліфікаційного рівня “Магістр” напрямку підготовки: 0306 “Менеджмент і адміністрування”, організовується деканатом факультету економіки та менеджменту університету.

1.2. База практики. Базами практики є державні органи влади, провідні підприємства та організації.

1.3. Розподіл студентів магістратури за базами практики з урахуванням їх, побажань здійснюється кафедрою менеджменту.

1.4. Загальне керівництво практикою покладається на кафедру менеджменту. Безпосереднє керівництво практикою здійснюється в індивідуальному порядку призначеним викладачем кафедри менеджменту, який:

– забезпечує проведення всіх організаційних заходів, тобто інструктаж про порядок проходження практики, надання студентам необхідних документів (програм, щоденника, індивідуального завдання відповідно до затвердженої теми магістерської роботи);

– інформує студентів про систему звітності з практики;

– забезпечує високу якість її проходження згідно з програмою;

– надає практикантам необхідні консультації;

– приймає звіт з практики;

– складає характеристики на практикантів, в яких підводить підсумок їх, діяльності під час практики.

1.5. З числа висококваліфікованих викладачів університету наказом ректора призначається науковий керівник переддипломної практики, який персонально відповідає за організацію й проведення практики відповідно до календарного графіка.

1.6. Студенти під час проходження переддипломної практики зобов'язані:

– одержати від керівника, призначеного кафедрою, консультації щодо оформлення всіх необхідних документів;

– у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики;

– своєчасно повідомляти керівника практикою від кафедри про виникнення труднощів з виконанням програми;

– вести щоденник про проходження практики;

– згідно з вимогами скласти звіт про виконання програми переддипломної практики.

1.7. Науковий керівник переддипломної практики забезпечує умови для проходження практики, надає необхідні консультації


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 267; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!