РОЗДІЛ 2. ЗМІСТ ПРОГРАМИ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ



ПРАКТИКИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "Адміністративний менеджмент "

 

Переддипломна практика є логічним завершенням усіх видів практики. Це заключний етап підготовки студента до виконання магістерської роботи та подальшої самостійної діяльності з фаху. Метою практики є виконання кожним студентом індивідуального завдання з більш глибокого всебічного вивчення управління підприємством та його структурними підрозділами, збору практичних та статистичних матеріалів для виконання магістерської роботи. Об'єкт дослідження є базою переддипломної практики.

Мета переддипломної практики магістрів – збір матеріалів до магістерського диплому, поглиблення та закріплення знань, набутих під час теоретичного навчання, їх практичне застосування під час роботи на підприємтсві, дослідження організації роботи провідних підприємтсв України.

Студенти в ході практики мають вирішити наступні завдання:

· вивчення теоретичних джерел по темі дипломної роботи;

· визначення міри розробки питань теми дипломної роботи у вітчизняній та іноземній літературі;

· вивчення системи організації, планування та управління підприємством та об'єктах практики;

· остаточне визначення структури та основних завдань магістерського дослідження, проведення дослідження;

· апробація основних теоретичних та практичних рекомендацій дипломної роботи.

Переддипломна практика для студентів магістратури складається з двох взаємодоповнюючих частин: роботи на одному з підприємств та роботи в бібліотеках .

Переддипломна практика передбачає, що крім роботи в бібліотеці Київського славістичного університету, студенти-дипломники вивчають літературу в бібліотеках Києва та ін. При цьому ставляться наступні завдання:

1. З’ясувати вихідні методологічні позиції дослідження шляхом поглибленого вивчення теоретичних джерел.

2. Скласти повний  список літературних джерел до дипломної роботи.

3. Зібрати необхідний теоретичний матеріал з теми дипломної роботи, визначити міру розробленності теми.

4.Підібрати фактичний матеріал з статистичних збірників, монографічних та журнальних публікацій тощо.

Робота в бібліотеці здійснюється паралельно проходженню практики на інших об'єктах. Методичну та організаційну допомогу надають наукові керівники дипломних робіт.

Друга обов’язкова частина переддипломної практики для магістрів проходить на підприємствах, установах, державних органах, що відповідає спрямованості фахової підготовки магістра спеціальності «Адміністративний менеджмент».

Зміст індивідуального завдання, порядок його виконання визна­чається та узгоджується з науковим керівником магістерської роботи. Ефективність виконання індивідуального завдання значною мірою залежить від того, наскільки правильно зорієнтований студент на зміст практичного завдання, на його пріоритетні питання, а також на раціональний розподіл часу, відведеного на проходження практики. Тому індивідуальне завдання доцільно надавати студенту до початку науково-дослідної практики. Завдання можуть бути пов'язані не лише з написанням магістерської роботи, а й з науково-дослідною роботою кафедри та уніерситету, підготовкою доповідей на студентську наукову конференцію. Науково-дослідна робота під час практики спрямована на підвищення фахового рівня підготовки студентів.

У процесі виконання індивідуального завдання переддиплом­ної практики студент відповідно до кваліфікаційних вимог повинен виявити:

· знання загальнотеоретичних, загальноекономічних, професійно-орієнтованих і спеціальних дисциплін, які розкривають теоретичні основи та практичні питання управління;

· вміння відбирати, систематизувати та обробляти інформаціювідповідно до цілей дослідження;

· вміння давати наукові висновки і конкретні пропозиції щодовдосконалення управління реальним досліджуваним об'єктом;

· вміння використовувати причинно-наслідкові зв'язки процесів та явищ у прикладній галузі.

Теоретичний та аналітичний розділи дипломної роботи повинні мати логічний, доказовий, аргументований характер і відповідати таким вимогам:

· містити поглиблений всебічний аналіз досліджуваної проблеми;

· містити елементи самостійного дослідження, розрахунки, або обробка зібраного матеріалу мають бути виконані на ЕОМ;

· містити обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення діяльності та оцінку ефективності заходів на досліджуваному об'єкті; 

· мати всі необхідні супровідні документи;

· бути виконаною і поданою на кафедру в термін, передбачений графіком навчального процесу.

Після закінчення переддипломної практики студент подає на кафедру науковому керівникові розроблені теоретичний та аналітичний розділи дипломної роботи, запропонований в ході дослідження комплекс завдань з використанням комп'ютерних технологій, результати виконання індивідуальних завдань.

Формою підсумкового контролю студентів переддипломної практики є залік, який проходить у формі захисту здійснених студентом розробок.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!