Переваги і недоліки конкурентів



Тип закладу, назва

Переваги Недоліки

Кафе-молодіжне «Імперія гри»

Послуги гри в більярд та електронні гральні автомати Високі ціни на продукцію, вузький асортимент страв

Ресторан «У Михалича»

Місце розташування, великий зал для проведення банкетів, літній майданчик Високі ціни на продукцію, постійне проведення дискотек, що заважає проведенню банкетів.
Піцерія «Жарптиця»

Літній майданчик, асортимент продукції, літній майданчик

Обслуговування, час видачі продукції
Бар «Сюрприз»

Літній майданчик, режим роботи відповідно до бажань відвідувачів

Місце розташування, відсутність банкетних зал
Ресторан «Вечірні Зорі»

Гарний інтер’єр та екстер’єр, широкий асортимент, місце розташування

Високі ціни на продукцію, великий термін приготування продукції
       

 

На підставі виконаних досліджень складаємо план маркетингу.

1. Вид продукції для реалізації: асортимент страв і кулінарних виробів традиційної кухні, закупна продукція, що відповідає асортиментному мінімуму для кафе.

2. Заходи для закріплення на ринку:

- періодичне поновлення асортименту страв в меню;

- надання широкого спектру додаткових послуг, а саме: виклик таксі, надання в оренду залів, безкоштовне користування телефоном, організація святкування календарних дат, ювілеїв, проведення тематичних вечірок, вечорів гумору та ін.

3. Управління цінами з метою забезпечення доступності продукції і отримання прибутку. Із цією метою на продукцію встановлюємо гнучку систему націнок в залежності від групи товарів і сировини.

4. Заходи впровадження рекламних засобів для залучення споживачів. Для реклами підприємства і послуг, що воно надає, використовуємо різноманітні засоби: вивіска і вітрини, плакати і панно, газети, радіо, календарі різного формату, різноманітні акції.

Виходячи з таблиці 1.2, загальна кількість місць у підприємствах харчування складає 224 місця. Для визначення місткості підприємства визначаємо потребу у місцях в закладах ресторанного господарства для району будівництва. Розрахунки виконуємо на основі нормативу розрахунку мережі закладів ресторанного господарства на 1000 місць (n), чисельності мешканців району (N) за формулою :

 

де:

P – необхідна кількість місць у підприємствах ресторанного господарства;

N – чисельність населення району, чол.;

n – норма місць на 1000 жителів.

На сьогодні у місті Зіньків кількість місць складає 224, а за нормативом повинно бути 210. Таким чином до нормативу недостає 49 місць.

Проаналізуємо структуру мережі підприємств ресторанного господарства району і порівняємо її з оптимальною, передбаченою нормативами розвитку мережі підприємств галузі. Дані оформимо у вигляді таблиці 4.

 

 

Таблиця 4

Аналіз структури мережі підприємств ресторанного господарства міста Зіньків

Типи підприємств

Кількість місць

Питома вага, %

Рекомендовані показники

Питома вага, % Кількість місць
Ресторани 154 69 25 52
Їдальні - - 5 11
Кафе загального типу - - 20 42
Спеціалізовані кафе 20 9 20 42
Закусочні 30 13 20 42
Бари 20 9 10 21
Всього 224 100 100 210

Отже, структура мережі для найбільш повного задоволення потреб населення та з метою відповідності нормативам повинна бути змінена. Тому пропонуємо такі типи підприємств:

-   їдальня на 11 місць;

-   кафе на 42 місць;

-   закусочна на 12 місць.

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що реконструкція ресторану «Вечірні зорі» є доцільною, оскільки отримуємо:

- кафе на 40 місць;

- банкетну залу на 34 місця;

-  нова назва «Вечірній квартал»;

- повне обслуговування офіціантами;

- проведення тематичних вечірок, вечорів сміху, організація дискотек, проведення акцій та розіграшів кулінарної продукції щовечора;

- продовжений графік роботи, відповідно до бажань відвідувачів;

- працює з одним санітарним днем на місяць, тобто 352 дні на рік.

3. Розроблення концепції ресторану «Вечірні Зорі»

 

Ресторан «Вечірні Зорі», що підлягає реконструкції, розташований в центрі міста по вул. Леніна, 44. Таке розташування підприємства покращить діяльність та конкурентоспроможності закладу після реконструкції, оскільки поруч знаходиться дитячий парк відпочинку, адміністративні будівлі та торгівельні комплекси.

Ресторан розташований в двоповерховій будівлі на першому поверсі. Ще одним із позитивних факторів попиту закладу після реконструкції є те, що на другому поверсі знаходиться універмаг, який працює щоденно до 18.00 години.

Підприємство орієнтоване на людей з середнім рівнем доходів та для проведення сімейного відпочинку.

Заклад призначений для приготування, реалізації та організації споживання їжі, приємного проведення часу та святкування днів народжень, корпоративів, весіль та перегляду фільмів.

В асортимент продукції входять холодні та гарячі закуски, перші страви, гарніри та різні напої.

Оскільки поруч з будівлею знаходяться магазини, пам’ятники та авто майданчики, можливості для розширення та побудови літнього майданчика немає.

При побудові цього ресторану були враховані санітарно-гігієнічні вимоги, що підходять для підприємств такого типу. Під’їзний шлях на господарче подвір’я здійснюється з одного боку, на якому є розворотний майданчик. Відстань до сміттєзбірників складає 25м, що відповідає санітарним вимогам. Всі види комунікацій (електричне, газове, водяне постачання, каналізація) присутні на даному підприємстві. На підприємстві застосовується місцева система опалення. Джерело постачання – індивідуальна електричне опалення. 

В ресторані присутня витяжна система вентиляції.

Питною водою підприємство забезпечує центральне водопостачання. В ресторані використовується схема водопровідної мережі з нижнім розведенням магістралей, тобто, магістралі прокладені під підлогою.

Каналізація обладнується внутрішньою виробничою та господарсько-фекальною каналізацією. До першої надходять стічні води від мийних ванн, раковин, трапів виробничих приміщень. До другої надходять води від унітазів, умивальників та інших санітарних устроїв.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 321; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!