Зміст переддипломної практики



 

Зміст переддипломної практики визначається темою дипломної роботи, яка затверджена наказом.

Під час проходження переддипломної практики і згідно з її спрямованістю, студенту належить скласти характеристику об’єкта дослідження; провести аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства (установи, організації); зібрати та вивчити положення, інструкції, нормативно-методичну документацію щодо теми дипломної роботи; проаналізувати систему обліку та аудиту на підприємстві; отримати консультації спеціалістів, систематизувати та проаналізувати звітну та статистичну документацію. При цьому необхідно виявляти статистично стійкі зв’язки, співвідносини, закономірності та зміни господарської діяльності підприємства у динаміці за певний період.

Студенту необхідно також зібрати матеріал стосовно охорони праці.

Індивідуальні завдання

У період переддипломної практики студент, який виконує дипломну роботу, повинен провести дослідження відповідно до індивідуального завдання, що видається керівником практики від академії.

Роботу по виконанню досліджень студент проводить на підприємстві (організації), а завершує і узагальнює результати дослідження під час дипломного проектування.

Найбільш цікаві пропозиції у вибраному напрямі студент повинен оформити у вигляді статті або наукової доповіді і доповісти на конференції студентського наукового товариства.

 

Заняття та екскурсії під час практики

 

Керівники практики від підприємства і академії здійснюють планування і проведення занять і екскурсій в період практики.

Заняття під час практики мають проводитися найбільш кваліфікованими співробітниками бази практики у вигляді доповідей і лекцій, які сприяють поглибленню теоретичного навчання.

Приблизний перелік доповідей і лекцій:

- історія підприємства (організації), його досягнення і перспективи розвитку;

- облікова політика підприємства;

- методика проведення внутрішнього аудиту на підприємстві.

Екскурсії під час практики проводяться з метою набуття студентами найбільш повного уявлення про базу практики, її структуру, взаємодії підрозділів, діючу систему управління, обліку, аудиту.

 

Навчально-методична література

 

Щоб виконати програму практики, кожний студент має право користуватися технічною бібліотекою бази практики, використовувати матеріали економічних служб підприємства, бухгалтерії.

Для виконання програми практики студенту необхідно заздалегідь ознайомитися з навчально-методичною літературою, яка є в академії, а також іншою літературою щодо теми дипломної роботи.

 

ФОРМИ І МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

 

В академії і на базі практики існує система поточного і підсумкового контролю виконання студентами-практикантами окремих розділів і всієї програми практики в цілому. Контроль здійснюється керівниками практики від академії і бази практики.

Режим роботи студентів на базі практики визначається календарним графіком, складеним керівником від підприємства.

Студент накопичує інформацію на базі практики:

- необхідні планові і звітні матеріали;

- зміст лекцій і бесід;

- графіки, таблиці та ін.

Звіт складається по мірі збору матеріалів і остаточно оформляється за три дні до закінчення практики. Письмовий звіт з практики є основним документом, що характеризує роботу студента під час практики.

 

Порядок складання заліку з практики

 

Складений звіт перевіряється керівником практики від підприємства, який дає письмовий відгук про роботу студента під час практики і оцінює повноту виконання робочої програми і індивідуального завдання за п’ятибальною системою.

Залік по практиці приймається в перший тиждень після закінчення практики в комісії, яка складається з викладачів кафедри обліку та аудиту, і оцінюється за дванадцятибальною системою (п’ятибальною – для студентів безвідривної та заочної форми навчання).

Оцінка по переддипломній практиці визначається глибиною придбаних знань і навичок, якістю звіту, повнотою зібраних матеріалів по темі дипломної роботи, оцінкою керівника від підприємства, а також змістом відповідей на питання комісії.

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ЗВІТУ

 

Звіт складається відповідно до програми практики і повинен включати всі матеріали, які відображають виконану роботу в період практики.

Звіт повинен бути написаний грамотно і включати всі розділи, передбачені робочою програмою практики.

Титульний аркуш звіту оформляється за встановленою єдиною формою (додаток А). На титульному аркуші ставиться печатка бази практики, далі вміщується відгук керівника практики від підприємства, реферат, завдання для збору матеріалів, зміст.

Звіт може бути написаний від руки, надрукований на машинці або комп’ютері на аркушах формату А4 (297х210 мм), ілюстрований схемами, графіками, таблицями, що пояснюють текст.

Звіт по переддипломній практиці студента-спеціаліста повинен охоплювати всі питання змісту практики. При оформленні звіту необхідно дотримуватися такого порядку:

- титульний аркуш;

- відгук керівника практики від підприємства;

- завдання на практику;

- реферат;

- зміст;

- організаційно-економічна характеристика об’єкта;

- матеріали по аналітичній частині;

- матеріали з охорони праці;

- висновки;

- перелік посилань;

- додатки.

Обсяг звіту по практиці (без додатків) повинен бути 30-40 сторінок рукописного тексту.

Нумерація сторінок звіту крізна від титульного аркуша до останньої сторінки додатка (с. 1 – титульний аркуш, с. 2 – відгук керівника практики від підприємства, с. 3 – реферат, с. 4 – завдання на практику, с. 5 – зміст, далі – текст звіту). Номер сторінки ставлять у верхньому правому кутку. На перших п’яти сторінках номери не ставлять.

Сторінки, зайняті ілюстраціями і таблицями, включаються до загальної нумерації. Сторінка одержує один номер і тоді, коли її формат більше, ніж А4, і вона згортається.

Звіт повинен бути написаний без непотрібних елементів, що не відносяться до справи. Мова повинна бути ясною і точною, пропозиції – по можливості стислими.

Протягом усього тексту варто користуватися стандартними термінами, а у випадках їх відсутності – прийнятими в науковій і технічній літературі.

Не варто зловживати іноземними словами.

Додатки оформляються як форми первинного обліку, звітності, інші документи, які виносяться в додаток з відповідними вказівками по тексту звіту.

До звіту повинен бути прикладений відгук керівника від підприємства (організації) про роботу студента. Відгук керівника від підприємства повинен характеризувати роботу студента під час переддипломної практики, рівень придбаних знань, умінь, навичок. Підпис керівника від підприємства (організації) завіряється печаткою в службі підготовки кадрів підприємства або організації.

Відгук на роботу студента, що проходив переддипломну практику, складається керівником від бази практики в довільній формі і повинен містити наступні відомості:

- повне найменування організації, що є базою проходження практики;

- період, за який характеризується практикант;

- перелік підрозділів організації, в яких практикант працював;

- роботи, що проводилися практикантом за дорученням керівника, зокрема в області бухгалтерського обліку та аудиту;

- відношення практиканта до виконуваної роботи, ступінь виконання доручень, якісний рівень і ступінь підготовленості студента до самостійного виконання окремих завдань;

- дисциплінованість і ділові якості, які проявив студент під час практики;

- уміння контактувати зі співробітниками, керівництвом організації;

- наявність негативних рис, дій, проявів, що характеризують студентів з негативної сторони в період проходження практики;

- рекомендовану оцінку проходження практики.

Відгук оформляється на бланку організації, що є базою практики, або на звичайному аркуші з печаткою цієї організації. Відгук підписується керівником організації або його підрозділу і завіряється печаткою.

Організація, яка надає відгук практиканту, повинна відповідати наказу про направлення студентів для проходження переддипломної практики. У разі незбігу (якщо студент надає характеристику і звіт не з тієї організації, яка закріплена як база практики за наказом), проходження практики не зараховується. Питання проходження практики і подальшого навчання студента у НМетАУ вирішується керівництвом академії.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!