ЗМІСТ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ 


                                                                  “Затверджую”

Перший проректор НМетАУ

                                                                    _____________проф. Іващенко В.П.

                                                                        “10” ____04_____ 2008 р.

 

 

Р О Б О Ч А П Р О Г Р А М А

Переддипломної практики

Студентів спеціальності 7.050106 – облік і аудит

Дніпропетровськ НМетАУ 2008


Програму розробила:      О.С. Білова, ст. викладач.

 

 

Відповідальна за випуск   Г.О. Король, канд.екон.наук, доц.

 

Програма розглянута та ухвалена на засіданні кафедри обліку і аудиту. Протокол № 13 від 04.03.2008 р.

 

Програма  розглянута  та  ухвалена  на засіданні  навчально-методичної  комісії  напряму  підготовки 0501 – економіка і підприємництво. Протокол № 1 від 05.03.2008 р.

 

Підписано до друку 14.04.08. Формат 60х84 1/16. Папір друк. Друк плоский. Облік.-вид. арк. 0,82. Умов. друк. арк. 0,80. Тираж 100 пр. Замовлення № 62

 

Національна металургійна академія України

49600, Дніпропетровськ-5, пр. Гагаріна, 4

_________________________

Редакційно-видавничий відділ НМетАУ


ВСТУП

 

Переддипломна практика є завершальним етапом підготовки фахівця з обліку і аудиту і проводиться з метою оволодіння випускником первинним професійним досвідом, перевірки професійної готовності майбутнього фахівця до самостійної трудової діяльності і добору матеріалів для виконання дипломної роботи. На цьому етапі завершується формування кваліфікованого фахівця, який здатен вирішувати складні завдання. Метою дипломної практики є узагальнення знань і навиків роботи студента за фахом.

Переддипломна практика студентів факультету економіки та менеджменту (денна форма навчання) проводиться у Х1 семестрі протягом
3 тижнів, студентів заочного факультету – у ХІІ семестрі тривалістю 4 тижні. Переддипломна практика проводиться на основі прямих договорів, що укладаються між підприємствами, установами, організаціями та НМетАУ. Студенти можуть з власної ініціативи знайти місце проходження переддипломної практики та запропонувати його кафедрі обліку та аудиту для остаточного рішення про доцільність використання такої бази. Під час проходження практики студент виконує згідно з програмою завдання на відповідному робочому місці під керівництвом керівника практики. По закінченні практики надається звіт та характеристика, підписані керівником практики від підприємства, які завірені печаткою.

Теми і керівники дипломних робіт затверджуються наказом ректора академії.

Перед початком практики викладачі кафедри проводять інструктивні збори студентів, на яких роз’яснюються мета та завдання практики, зміст і організація практики на підприємстві, вимоги до звіту по практиці, даються рекомендації по використанню методичних та навчальних посібників.

Студентам видають необхідну документацію для проходження практики:

- напрям на переддипломну практику (індивідуальний або груповий);

- робочу програму практики;

- завдання на переддипломну роботу з вказівкою теми та бази практики, приблизний перелік матеріалів, необхідних для збору на підприємстві при виконанні дипломної роботи.

При проходженні практики студент зобов’язаний:

- своєчасно прибути на базу практики;

- у повному обсязі виконати всі завдання, передбачені програмою практики та вказівками керівників;

- зібрати і проаналізувати матеріал для дипломної роботи;

- провести дослідження по спеціальній частині по індивідуальному завданню;

- вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки та внутрішнього трудового розпорядку;

- своєчасно оформити звітну документацію та скласти залік з практики.

Для керівництва практикою студентів-дипломників підприємства виділяють висококваліфікованих спеціалістів економічного профілю, які несуть відповідальність за повноту і якість виконання робочої програми практики. Керівники практики навчають студента професійним навичкам роботи на посаді, яку він займає, надають допомогу у підборі необхідних матеріалів до дипломної роботи, контролюють хід практики і дотримання трудового розпорядку.

 

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

 

Переддипломна практика є одним із завершальних етапів підготовки студентів у вищому навчальному закладі.

Метою практики є закріплення теоретичних знань, які були отримані в процесі навчання, формування в студента професійного вміння приймати самостійні рішення в певних виробничих умовах, оволодіння студентами сучасними методами, формами організації, знаряддями праці в галузі їх майбутньої спеціальності.

Завданнями переддипломної практики є:

- придбання знань, умінь і практичних навичок спеціаліста економічного профілю за спеціальністю “Облік і аудит”;

- вивчення законодавчих, інструктивно-методичних матеріалів, норматив-ної документації щодо ведення бухгалтерського обліку та технології проведення аудиту на підприємстві (установі, організації);

- ознайомлення з документами стосовно обліку операцій за обраною темою дипломної роботи в динаміці для виявлення резервів удосконалення обліку і управління та шляхів підвищення ефективності виробництва;

- збір, узагальнення і систематизація матеріалів для дипломної роботи.

Під час проходження переддипломної практики студент отримує додаткові теоретичні і практичні знання з питань обліку, аудиту, методики обгрунтування заходів, що проектуються, та ін.

Внаслідок проходження переддипломної практики студенти повинні:

Знати:

- закони, укази, постанови, положення, інструкції та інші нормативні матеріали по веденню обліку основних засобів та нематеріальних активів; ТМЦ та МШП; грошових коштів; оплати праці; витрат на виробництво; розрахункових операцій з постачальниками та покупцями, з різними дебіторами та кредиторами; фондами, резервами, цінними паперами;

- форми, методи, прийоми бухгалтерського обліку і адміністративно-господарської діяльності, порядок проведення документальних ревізій і аудиторських перевірок;

- основи фінансового права, правила і норми охорони праці, безпеки життєдіяльності; основи економіки підприємства, управлінської діяльності;

- порядок документального оформлення, організацію обліку указаних об’єктів;

вміти:

- складати первинні документи і регістри узагальнюючого обліку та усі форми звітності підприємства;

- виконувати роботу на різних ділянках обліку з використанням обчислювальної техніки, приймати, перевіряти та обробляти первинні документи, робити записи в облікові реєстри з усіх видів операцій; проводити інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей, оформляти її результати, готувати відповідні матеріали для розгляду в судових органах і арбітражних судах; здійснювати документальні ревізії господарсько-фінансової діяльності; контролювати ведення підприємством бухгалтерського обліку і складання звітності; проводити аналіз показників господарсько-фінансової діяльності, виявляти резерви економії, розробляти і здійснювати заходи по підвищенню ефективності використання матеріальних і фінансових ресурсів;

- проводити експертизу фінансово-господарської діяльності за окремими її напрямами; проводити аналіз показників господарсько-фінансової діяльності, виявляти резерви економії, розробляти і здійснювати заходи по підвищенню ефективності використання матеріальних і фінансових ресурсів;

- проводити аудиторську перевірку і складати аудиторські докази; складати аудиторський висновок;

- проводити аналіз існуючих методів бухгалтерської, ревізійної та аудиторської роботи; самостійно вивчати та аналізувати нормативну і спеціальну літературу, передовий досвід.

Набути навички: роботи на посадах бухгалтера, економіста з бухгалтерського обліку і аналізу господарської діяльності, бухгалтера-ревізора, бухгалтера-експерта, аудитора.

 

ПОРЯДОК ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ

 

Переддипломна практика студентів проводиться після закінчення ними повного курсу теоретичного навчання, здачі всіх екзаменів і заліків, передбачених навчальним планом.

На переддипломну практику студенти направляються до місця майбутньої або постійної роботи по спеціальності або на ведучі промислові підприємства міста і області, маючи теми своїх дипломних робіт і індивідуальних завдань по спеціальній частині. Тема дипломної роботи студента повинна бути індивідуалізована і пов’язана з виробництвом по місцю проходження практики.

У залежності від теми дипломної роботи студент може пройти практику в централізованій бухгалтерії підприємства або в бухгалтеріях цехів, відділі аудиту, фінансовому відділі, економічному відділі та ін. Порядок проходження практики розробляється керівником дипломної роботи.

При розподілі часу практики передбачається робота у відділах підприємства для збору матеріалів при виконанні дипломної роботи.

Студент може присвятити частину часу, відведеного на переддипломну практику, вивченню функцій працівників зазначених вище відділів. Крім цього, студент може надати посильну допомогу своєму керівнику у виконанні розрахунків, підготовці планових і звітних документів, в рішенні завдань, які виникають під час складання планової та звітної документації. Якщо представиться можливість, студент може працювати на штатній посаді (з оплатою та без оплати), що є більш доцільним у порівнянні з проходженням практики дублером.

Під час проходження практики студент збирає і вивчає планові та звітні матеріали підприємства відповідно до теми дипломної роботи, здійснює первинну їх обробку.

Робота студента повинна бути організована таким чином, щоб за час проходження практики була начорно написана аналітична частина дипломної роботи, визначені основні питання, які складають зміст проектної частини, дана оцінка ефективності заходів, що пропонуються. За декілька днів до закінчення практики студент складає письмовий звіт по практиці, в якому відбиваються всі зібрані матеріали, виконані розрахунки.

Керівник практики від підприємства дає оцінку підсумкам практики та письмовий відгук, який завіряється печаткою у відділі технічного навчання.

 

ЗМІСТ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 520; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!