Технологія ремонту каретки токарного гвинторізного верстата.



 

Відновлювальний ремонт нижніх направляючих (плоскої і V - подібною) з приклеюванням наделок.

Шабровка верхніх напрямних каретки щодо отворів під гвинт поперечної подачі.

Нижня частина супорта:

Шабровка робочих поверхонь.

Відновлення градусних поділок.

Поєднання осі отвору гайки і клину з віссю отвору під гвинт каретки.

Виготовлення клина

При ремонті каретки необхідно зберегти нормальне зачеплення зубчастих коліс фартуха з рейкою і з механізмом поперечної подачі. Існуючі на практиці методи перерахунку і корригирования цих передач є неприпустимими, оскільки при цьому порушуються відповідні розмірні ланцюги станков.Прі ремонті каретки відновлюють точність сполучення напрямних з напрямними станини і встановлюють паралельність поверхні щодо поверхонь станини

При ремонті кареткінеобходімо відновити прямолінійність і площинність всіх напрямних поверхонь. Поверхні повинні бути паралельні осях гвинта і валів механізмів поперечного переміщення салазок.Поверхності повинні бути взаємно паралельні і паралельні осям гвинта і валів.

Далі каретку встановлюють на напрямні станини, перевіряють точність прилягання і при необхідності подшабрі-вають. Після цього перевіряють паралельність поверхні Ремонт напрямних каретки супорта

З усіх деталей супорта ремонт напрямних каретки є найбільш трудомістким процесом. При її ремонті необхідно забезпечити паралельність нижніх направляючих, верхніх напрямних між собою і з віссю гвинта поперечної подачі, а також до прівалочной площині під фартух. Далі слід відновити перпендикулярність верхніх (поперечних) і нижніх (поздовжніх) напрямних. Потім потрібно поєднати осі ходових гвинта і вала з сполучаються отворами коробки подачі і кронштейна. Необхідно також забезпечити нормальне зачеплення зубчастих коліс з рейкою і з механізмом поперечної подачі.

 

Для відновлення поздовжніх направляючих каретки супорта застосовуються два основних варіанти ремонту: 1) наклейка наделок з текстоліту ПТ ГОСТ 5, листової латуні Л63 ГОСТ 15527 або сплаву ЦАМ10-5 ГОСТ 7117 (вибір матеріалу надялинки залежить від конкретних умов роботи каретки супорта), 2) заливка акрілопластом ЛСТ-Т СТУ 79-56 - X-62.

 

Шліфувальна. Встановити каретку на столі поздовжньо-стругального верстата, вивіривши паралельність площин до осі отвору. Шліфувати напрямні. Зняти каретку з верстата при ремонті каретки супорта необхідно наступне обладнання: поздовжньо-стругальний верстат, пристосування для шліфування, верстак, електроталь ГОСТ 22584; інструмент: широко-лезовий стругальний різець ВК6 ГОСТ 18892, шліфувальний круг ЧК175 X 50 X КЧ8-80-50- СМI-СМ2-КБ ГОСТ 2424, зубило 25X160 ГОСТ 7211, молоток 2850-0035 ГОСТ 2310, набір слюсарних інструментів, шабер 2850-0011 МН475-60, молоток дерев'яний, індикатор ГОСТ 9696, магнітна стійка ГОСТ 10, лінійка УТ-1-630 -56 ГОСТ 8026, перевірочний кутник ГОСТ 3749, набір щупів № 2 ГОСТ 882, брусковий рівень ГОСТ 9392, циліндрична оправлення ГОСТ 16212; пристосування для визначення неперпеідікулярності, мірні клини; матеріали: берлінська лазур Л-1 ГОСТ 10960, повстяний тампон, епоксидна смола ЕД-16 ГОСТ 10587.

 

Контроль. Перевірити якість обробки відповідно до ескізом.

 

Слюсарна. Видалити текстолітові надялинки з нижніх напрямних. Зачистити забоіни і зняти залишки епоксидної смоли. Встановити на відремонтовану станину каретку, фартух, ходові гвинт і вал, коробку подач і кронштейн. Відрегулювати установку каретки, підкладаючи під нижні її напрямні мірні клини з чотирьох сторін, забезпечивши суміщення ходового гвинта (при включеній маткової гайці) і ходового вала з осями отворів у коробці подач і кронштейні з одночасною перевіркою положення у взаємно перпендикулярних напрямках (рівень встановлюється на площину) і перпендикулярності до напрямних.

 

Шабр поверхні каретки з підганянням за сполучених поверхонь станини (допускається 10-12 плям па 25 мм2.) Встановити каретку супорта на станину і закріпити фартух.

 

Контроль. Перевірити: неперпендикулярність поперечних напрямних до напрямних станини (допускається 0,02 мм на довжині 300 мм; див. ескіз до операції 3);

 

непаралельність ходового валу і ходового гвинта до напрямних станини (допускається 0,03 мм на довжині 500 мм)

 

Законтріть гайки настановних гвинтів. Зняти ходовий гвинт, ходової вал і фартух. Герметизувати пластиліном напрямні каретки і станини. Встановити з пластиліну воронки і випори. Приготувати розчин акрілопласта і залити його в воронки до заповнення випоровши. Витримати 2-3 ч. Сяяти каретку зі станини і очистити від пластиліну і припливів. Прорізати мастильні канавки.

 

 

СПИСОК ЛИТЕРАТУРЫ

 

1 Данилевский В.В. Технология машиностроения М.: Высшая школа, 1984 г

2 Справочник технолога-машиностроителя в 2х томах Т.1, -М.: Машиностроение, 1985г

3 Справочник механика машиностроительного завода

4 Ремонт машиностроительного оборудования Герберт и Пекелис

5 Паспорт станка.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 194; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!