II – ЗАГАЛЬНА ПРАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ



Болонський процес. Загальна характеристика Європейської кредитно-трансферної системи накопичення ECTS

Загальна характеристика Європейської кредитно-трансферної системи накопичення ECTS

Оскільки Європейське співтовариство поставило за мету сприяти міжуніверситетській кооперації як засобу покращення якості освіти на благо студентів і вищих навчальних закладів, а програму обміну студентами визначено як вагомий елемент такої міжуніверситетської співпраці та для збільшення можливостей зростання їх навчальної! професійної кар'єри й працевлаштування через визнання дипломів, виникла необхідність розроблення механізму взаємного визнання академічних успіхів студентів та їх кваліфікацій.

ECTS (EUROPENCREDITTRANSFERSYSTEM - ЄВРОПЕЙСЬКА КРЕДИТНО-ТРАНСФЕРНА СИСТЕМА) базується на обліку обсягу навчальної роботи, виконаної студентом; система допускає накопичення кредитів та їхню здатність до переносу в європейському освітньому просторі.

 

ECTS - ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА ВЗАЄМОЗАЛІКІВ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ - виникла як пілотний проект програми Європейської комісії ERASMUS (схема студентських обмінів між європейськими університетами) в 1988р. між 145 вузами європейських країн. Найважливіша ціль програми - це підтримка академічного визнання результатів навчання у всій Європейській спільноті.

ECTS забезпечує інструментом, аби гарантувати прозорість, збудувати мости між навчальними закладами й розширити можливості вибору для студентів. Система сприяє полегшенню визнання навчальних досягнень студентів закладами через використання загальнозрозумілої системи оцінювання — кредитів та оцінок, а також забезпечує засобами для інтерпретації національних систем вищої освіти.
ECTS базується на трьох ключових елементах:

1. інформації(стосовно навчальних програм і здобутків студентів),

2. взаємній угоді(між закладами-партнерами і студентом)

3. використанні кредитів ECTS(визначають навчальне навантаження для студентів). Ці три ключові елементи приводяться в дію через використання трьох основних документів: інформаційного пакета, заяви/навчального контракту та переліку оцінок дисциплін. Перш за все ECTS використовується студентами, викладачами та закладами, які хочуть зробити навчання за кордоном невід'ємною частиною освіти студента.
За своєю суттю ECTS не регулює змісту, структури чи еквівалентності навчальних програм. Це питання якості, яка повинна визначатися самими вищими навчальними закладами під час створення необхідних баз для укладання двосторонніх чи багатосторонніх угод про співпрацю.
Повне визнання навчання означає, що його період за кордоном (включаючи екзамени чи інші форми оцінювання) замінює відповідний період навчання в місцевому університеті (включаючи екзамени чи інші форми оцінювання), хоча зміст погодженої програми навчання може відрізнятися.
Використання ECTS є добровільним і базується на взаємній довірі та переконаності щодо якості навчальної роботи освітніх закладів-партнерів.

ECTS базується на тому принципі, що студент стаціонару за навчальний рік повинен отримати 60 кредитів. Кредити у даній системі можна отримати лише при успішному виконанні роботи, передбаченої навчальним планом. Робоче навантаження студента у системі ECTS складається із відвідування лекцій, семінарів, самостійних та індивідуальних занять, підготовки власних проектів, сдачі іспитів тощо.


4.

 

Якідокументи є основними для ECTS?

Угода про навчання, щомістить список дисциплін, яківивчатиме студент, узгоджений з відповідальнимвідділомнавчального закладу, де студент проходитименавчання. У разівиникнення потреби в переведенні кредиту Угода про Навчання повинна уз-годжуватисяміж студентом, старим і новим закладами перед від'їздом студента до нового закладу, і оновлюватися по мірівиникненнязмін.

Розшифровкаоцінок(Академічнадовідка) відображаєуспішність студента, показуючи список дисциплін, яківінвивчав, отриманікредити і локальніоцінки (можливо, і оцінки ECTS). У разіпереведення кредиту Розшифровкаоціноквидається перед від'їздом студенту, щовідбуває,його закладом освіти, а іншим закладом – студенту, щоприбуває на навчання, в кінційогоперіодунавчання.

ПоточнийІнформаційний пакет / Каталог дисциплін закладу освіти на двохмовах (аботільки на англійській для програм, щовикладаються на ціймові) розміщується в Інтернеті та/абопублікується в твердійкопії в одному буклетіабобільшійкількостібуклетів. Інформаційний пакет / Каталог дисциплін повинен містити документ, яка дозволяєіноземним студентам одержуватиінформацію, щоцікавитьйого.

 

СТРУКТУРА ІНФОРМАЦІЙНОГО ПАКЕТУ ІНСТИТУТУ

 

ВСТУП – ЩО ТАКЕ ЕСТS ?

І – НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

А. Назва й адреса

Б. Академічнийкалендар

В. Координатор ECTS від закладу

Г. Загальнийопис закладу

Д. Процедура допуску до навчання

II – ЗАГАЛЬНА ПРАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

А. Формальності, прийняті в Україні, щодоприйомустудентів

Б. Як потрапитидо закладу

В. Вартістьпроживання

Г. Забезпеченняжитлом

Д. Здоров'я і страхування

1. Медичнеобслуговування

2. Студенти з особливими потребами

3. Страхування

Е. Умовинавчання

1. Бібліотеки

2. Навчально-лабораторна база

Є. Інша практична інформація

Ж. Позапрограмнадіяльність і дозвілля


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 197; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!