Березня 2001 року, м.Саламанка – конференція європейських вищих навчальних закладів і освітніх організацій.



Понад 300 європейських вищих навчальних закладів та їх представницьких організацій зібралися у Саламанці з метою підготувати свої пропозиції до Празької зустрічі міністрів вищої освіти країн, які брали активну участь у БП. Учасники домовились про цілі, принципи та пріоритети. принципи: автономія з відповідальністю, освіта як відповідальність перед суспільство; вища освіта, ґрунтована на наукових дослідженнях; організація диверсифікації. Ключові питання: якість як наріжний камінь формування; формування довіри, сумісність, мобільність, сумісні кваліфікації на доступеневому рівні і після ступеневому рівні; привабливість.

«Європейська вища освіта завжди була різноманітною у частині мов, національних систем, типів інститутів, орієнтації профілів підготовки та навчальних планів. У той же час її майбутнє залежить від спроможності організувати те цінне розмаїття так ефективно, щоб мати позитивні результати, а не труднощі, гнучкість, а не непрозорість».

19 травня 2001 року Прага представники 33 європейських країн підписали Празьке комюніке. Саміт підтвердив позиції щодо цілей, визначених Болонською декларацією, і визначив напрямки і пріоритети подальших дій. Високо оцінив активну участь у процесі Європейської асоціації університетів (EUA), національних студентських спілок Європи (ESIB) та конструктивну допомогу з боку Європейської комісії.

18-19 вересня 2003 року стартував Берлінський саміт – поширення загальноєвропейських вимог і стандартів уже й на докторські ступені. Установлено, що в країнах – учасницях Болонського процесу має бути один докторський ступінь – «доктор філософії» у відповідних сферах знань (природничі науки, соціально-гуманітарні, економічні) .

4. 19-20 травня 2005 року в Бергені (Норвегія). Приєдналась Україна. Досягнення: впровадження стандартів у сфері забезпечення якості; визнання спільних дипломів, в т.ч. на докторському рівні; створення можливостей для гнучких шляхів навчання.

5. 2007 р. Лондон;

6. 2009 р. – зустріч на рівні мін. освіти в країнах Бенілюксу.

Квітня українська делегація на чолі з Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Дмитром Табачником взяла участь у Міністерській Бухарестській конференції (Румунія).

Метою участі української делегації в Бухарестській конференції стала дискусія та аналіз діяльності у рамках Болонського процесу за таким напрямком роботи, як завершення структурних реформ, що повинні продовжуватися в різних частинах європейського простору вищої освіти.

Також під час роботи конференції Міністр зустрівся із своїм румунським колегою Каталіном Баба, з яким обговорив низку нагальних питань українсько-румунського співробітництва у сфері освіти.

У дводенній конференції прийняло участь більш як 500 учасників з 80 країн, що значно більше, аніж країн-членів Болонської угоди, до неї на сьогодні належать 47 держав.

Представники "Болонських" держав обговорили майбутнє Європейського простору вищої освіти.

Важливим питанням форуму стала Європейська рамка кваліфікацій. Було оцінено грунтовну роботу, яку зробила Україна щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій – адже ця реформа проходить за кращим європейським зразком. Також отримала високу оцінку конференція міністрів освіти і науки країн-членів Ради Європи, яка відбулася торік у Києві, результатом якої стало "Київське комюніке" – документ, що поглиблює інтеграцію та розвиток Європейського простору вищої освіти.

За результатами зустрічі підписано Бухарестське комюніке під назвою "Використання всього потенціалу – Консолідація Єврропейського простору вищої освіти" (офіційний текст документу англійською мовою можна знайти за цією Інтернет-адресою: http://www.ehea.info/Uploads/(1)/Bucharest%20Communique_DRAFT%20FOR%20ADOPTION.pdf)

Учасники Конференції передали керівництво секретаріатом Болонського процесу наступниці – Республіці Вірменія.

26 квітня Міністр освіти і науки АрменАшотян офіційно прийняв керівництво секретаріатом Болонського процесу на 2012-2015 рр.

У 2015 році міністерський саміт країн-учасниць Болонського процесу пройде в Єревані.

Болонський процес - процес зближення і гармонізації систем освіти країн Європи з метою створення єдиного європейського простору вищої освіти. 19 червня 1999 в Болоньї (Італія) на спеціальній конференції міністрів освіти 29 європейських держав прийняли декларацію «Зона європейської вищої освіти", або Болонську декларацію.

Болонський процес відкритий для приєднання інших країн.


 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 244; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!