Мета, зміст, база науково-дослідницької практики студентів
Метою проходження переддипломної практики є апробація студентами набутих теоретичних знань з економіки підприємства та її методологічного інструментарію, формування професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень відповідно до кваліфікаційного рівня в умовах реально функціонуючого підприємства,
Зміст і послідовність практики визначається програмою, що розробляється і поновлюється кафедрою згідно з навчальним планом.
Основним навчально-методичним документом практики є наскрізна навчальна програма практики, на основі якої розробляються робочі програми відповідних видів практики.
Під час науково-дослідницької практики студенти поглиблюють та закріпляють теоретичні знання з усіх дисциплін навчального плану, збирають фактичний матеріал длявиконання кваліфікаційної роботи магістра.
Бази практики визначаються кафедрою економіки. Практика студентів кафедри економіки проводиться на конкретних підприємствах (незалежно від форми власності), які мають відповідні умови згідно з робочою програмою та задовольняють вимоги кваліфікаційного рівня магістра з економіки.
У разі, коли підготовка фахівців здійснюється за замовленням юридичних або фізичних осіб, база практики може бути запропонована замовниками, якщо інше не передбачено контрактом.
Студенти можуть самостійно з дозволу кафедри підбирати для себе і пропонувати місце проходження практики.
|
|
Організація і керівництво практикою студентів
Відповідальність за організацію і проведення практики, а також за навчально-методичне забезпечення і контроль проходження практики згідно з програмою і конкретним завданням покладається на керівництво кафедри економіки підприємства.
Загальну організацію практики студентів та контроль за її проведенням на кафедрі економіки здійснює керівник практики, який призначається завідуючим кафедрою і має погодинне навантаження згідно з діючими нормативами.
До керівництва практикою студентів залучаються досвідчені викладачі кафедри, які брали безпосередню участь в навчальному процесі.
Студентам магістратури видається за погодженням з науковим керівником напрямок і зміст наукових досліджень, їх кінцевий результат та методично-календарний план їх проведення.
Розподіл студентів на практику проводиться кафедрою спільно з деканатом з урахуванням замовлень на підготовку фахівців і їх майбутнього місця роботи після закінчення навчання, а також побажання студентів і їх замовників.
Витрати на практику студентів входять складовою частиною в загальні витрати на підготовку магістрів. Розмір витрат на практику студентів визначається кошторисом-калькуляцією, що розробляється деканатом і погоджується з базами практики.
|
|
Керівник практики від кафедри зобов'язаний:
· перед початком практики контролювати підготовленість баз практики та керувати процесом укладення договорів і підготовкою робочих програм практики;
· забезпечувати проведення всіх, організаційних заходів перед відправленням студентів на практику:
1) інструктаж про порядок проходження практики та з техніки безпеки;
2) надання студентам-практикантам необхідних документів (направлення, робочої програми, індивідуального завдання, календарного плану проходження практики);
· консультувати студентів з питань збору та підготовки матеріалів для звіту про практику;
· подавати завідуючому кафедрою письмовий звіт про проведення практики із зауваженнями і пропозиціями щодо поліпшення процесів проходження практики студентів;
· брати участь у складі робочої комісії під час захисту студентами звіту з практики.
Студенти-практиканти під час проходження практики зобов'язані:
- до початку практики одержати на кафедрі направлення на практику, від керівника практики - консультації щодо оформлення всіх необхідних документів;
|
|
- своєчасно прибути на базу практики і визначити своє місце і порядок проходження практики;
- додержуватись правил внутрішнього розпорядку підприємства, організації чи установи;
- у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені робочою програмою практики і вказівками її керівників;
- вивчити і суворо дотримуватися правил охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії;
- нести відповідальність за виконану роботу;
- протягом перших десяти днів семестру скласти звіт про проходження практики, оформити його та скласти залік з практики.
Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 255; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!