Постмодернізм: поглиблення естетичних експериментів ХХ ст.



Постмодерн – це особливий тип світогляду, зорієнтований на формування такого життєвого простору, в якому головними цінностями стають воля у всьому, спонтанність діяльності людини, ігровий початок. Постмодерністська свідомість спрямована на заперечення усілякого роду норм і традицій - етичних, естетичних, методологічних і т.п, на відмову від авторитетів будь-якого рангу, розпочинаючи від держави, великої національної ідеї, етичних парадигм і закінчуючи правилами поведінки людини у спілкуванні з іншими.

 Характерною рисою постіндустріальних суспільств і культури постмодерну є поліформізм цінностей і соціальних статусів. Зростає терпимість до зовнішньої екстравагантності, проявам неординарної поведінки, незвичайності одягу й зовнішнього вигляду, якщо це не заважає досягненням у науці і бізнесі.

 Поняття «постмодерн» якоюсь мірою близьке до поняття «демократія». Демократизація суспільства є його постмодернізація: руйнується єдиний стиль культури, виникає культурний плюралізм, наростають процеси усредніння людей і піднесення масової культури.

Історичні умови появи та етапи становлення масової культури.

Особливості виробництва і споживання культурних цінностей дозволили культурологам виділити дві соціальні форми існування культури: масову культуру і елітарну культуру. Масовою культурою називають такий вид культурної продукції, яка щоденно виробляється у великих обсягах. Передбачається, що масову культуру споживають все люди, незалежно від місця і країни проживання. Це культура повсякденного життя, представлена ​​найширшої аудиторії по різних каналах, включаючи і засоби масової інформації та комунікації.

 Коли ж і як з'явилася масова культура? Щодо початків масової культури в культурології існує ряд точок зору.

 Наведемо як приклад найбільш часто зустрічаються в науковій літературі:

 1. Передумови масової культури формуються з моменту народження людства, і вже, у всякому разі, на зорі християнської цивілізації. Для прикладу зазвичай наводяться спрощені варіанти Священних книг (наприклад, «Біблія для жебраків»), розраховані на масову аудиторію.

 2. Витоки масової культури пов'язані з появою в європейській літературі XVII-XVIII століть пригодницького, детективного, авантюрного роману, значно розширив аудиторію читачів за рахунок величезних накладів.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!